Motor 1.0 SCE

prethodna tema - sledeća tema

MitarMrgulic

Tako je,

Evo, moj je "namlatio" 26 kkm za neke 3 godine, isti je kao prvog dana, ne troši ulje, malo se ljeti osjeti manja potrošnja...

Volio bih čuti iskustva ako neko ima ovaj 1,0 sce 65 u nekom od modela iz Renault Dacia korporacije, kako se ponaša i kakve su mu karakteristike, jer je i kod nas u BiH, baš rijedak motor...

Dekan

Gore sam naveo neke modele koji se ovde kod mene nude sa tim SCe motorom pošto me samo on interesuje ....
Pitanje za znalce : Citroenov Pure Tech 1.2 ima li ikakve veze sa tim SCe motorom ili su dve totalno različite priče ?

Zoran

Kao lajk sam analizirao ta dva motora. Oni nemaju nikakve veze ,jedan sa drugim.
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix


MitarMrgulic

Pozdrav drugari,

evo nakon dosta vremena, vidjeh ovaj motor prvi put, a da ima ugrađenu plinsku instalaciju...

Prešao je kako vidim blizu 100 000 km, djeluje da je u ok stanju, znači izgleda da može :)

https://www.olx.ba/artikal/45462547/dacia-sandero-sce-75ks-lpg-2017/


Veterinar

Poznato je da može. Najviše što sam video u oglasima do sada je bilo oko 230000km (mislim na taj motor sa plinskim uređajem). To je jedan, od ukupno tri (sa ovim danas) koja sam video, ali Slavko je odavno rekao da nema razloga zašto taj motor ne bi mogao da koristi TNG.

MitarMrgulic

Da, prilično su rijetki...za motor i auto koji su na tržištu oko 5 godina.

Onih 1.2 je bilo sa plinom koliko hoćeš, a ovo mi je prvi koji sam vidio u BiH, 1,0 Sce a da ima TNG

Vidim da je ovaj stavio Atiker sistem...

szs

Možda zbog isplativosti?
Ugradnja, registracija, godišnji servis, pa na 5 god atest pa na 10 boca
A auto realno malo troši
Treba preći baš dosta km godišnje da bi se isplatilo na npr 3 god
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Veterinar

Da, verujem da je zato.

LeNgenda

Ako troši 6 litara benzina, trošiće 7 litara plina. To je 700 dinara umesto 1000 dinara na 100 km.

Mnogo, malo?
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

saša61beograd

100 km je za neke nedelju dana odlaska na posao.Ako mu znači da uštedi 300 dinara nedeljno,neka ugrađuje plin.
A vikendom,kad su relacije duže i van grada,onda Sce troši 4-5 litara.Kome je i to mnogo,neka takođe ugradi plin,to je još nekoliko stotina dinara uštede.
Za 20 godina uštede se tu lepe pare.

Mislim da negde ipak treba podvući crtu,govorimo o Sce sa 65 ks.Taj motor oseća i težinu one boce u gepeku.
Ima Tce sa plinom,to je prava mera.

MitarMrgulic

Iz mog iskustva korištenja 1.0 Sce 75, za ovih nešto manje od 30 000 km, njegova potrošnja kreće se između 5 i 8 litara bmb, ovisno o stilu vožnje.

Nekada kod mene, zbog kratkih relacija (ne više od 10 km u komadu) u zimskom režimu, ide i do 9 litara, ali meni na moj režim eksploatacije, to traje cca 7- 10 dana.

Pitanje je zaista isplativosti  ugradnje plina, ali mislim da je ovaj korisnik koji je prešao cca 100 000 km za 4 godine, uradio dobru stvar.

Ja nemam ni 1/3 njegove kilometraže, pa se vjerovatno i ne bi isplatilo, dok auto ne predje nekih 100 000 km, tada bi se osjetila ušteda.

Loganovac

Dakle nije baš 4-5 nego 5-9L/100km. Kažem 9 jer je Mitar naveo taj podatak, a ja prepoznao svoje svakodnevne relacije po gradu, tri puta dnevno po nekoliko kilometara, pogotovo zimi. Naravno da troši 9L/100km, 1.6 16V u tim uslovima troši 11.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

#463
Evo, nakon par godina od uvođenja u Dacie, već ima 1.0 Sce sa više od 120 000 km na satu...

Ovo je primjerak sa najvećom kilometražom koju sam primjetio do sada.

https://www.olx.ba/artikal/46599849/dacia-sandero-1-0-sce-75-essential/

Uglavnom, za sada nisam čuo po forumima da ima neke klasične boljke ili "dječje bolesti" itd.

Ova se prodaje za cca 80% cijene kad je bila nova (mislim da su tad bile u metalik boji oko 16 700 KM) a u tome ulogu ima svakako i opšte poskupljenje auta i svega živog...

Zoran

Lijepa je to kilometraža.
Nigdje nisam našao u čemu je razlika kod 1.0 motora od 75 i 65 KS :kava:.
Sam svoj gazda - vazda.