Zastita za rub felne

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

#15
Ima tu još mesta za razmišljanje (i kritiku).

Nisu dimenzije pneumatika jedino o čemu treba voditi računa pri izboru.

Treba upozoriti čoveka (što ja ovom prilikom i činim) da pri izboru nove dimenzije pneumatika obavezno vodi računa i o nosivosti, odnosno maksimalno dozvoljenom opterećenju gume (za Logana je indeks 88). Ovo kažem zbog toga što nisam uspeo da pronađem nijednu jedinu gumu preporučene dimenzije 195/55/16 sa indeksom opterećenja 88!

Sledeća stvar koju treba napomenuti je brzinski indeks, ali ovo najčešće nije problem, pišem samo korektnosti radi.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

savet za dimenziju pneumatika sam dao poredjenjem sa 185/65 R 15.

Za nase puteve uopste nije pametno stavljati niskoprofilne gume. Ko ne zna zasto, bice mu jasno posle prve vece rupe (a rupa ovih dana ima za izvoz).

ET fabrickih celicnih felni je 44 mm, a alu felni 47 mm.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


MetalHead

Sticajem okolnosti ovo sam dobio jos tokom leta kao nagradu na jednoj karting trci i dok nisam kupio Stepway-a nisam imao gde da montiram... E sad imam :)

Video sam kako izgleda... nije bas kič a moze i korisno da bude za sitne ogrebotine...
Ne znam samo koju boju da stavim.  :conf:

S obzirom da je narandzasta "moja zastitna boja" a i da su instrument tabla i radioCD/MP3 u narandzastoj boji osvetljenja pomislih da bi bilo ok staviti narandzaste obruce...

Veterinar

Koliko si ti toga dobio?!

MetalHead

Jedan set, tj. 4 komada... sa ugradnjom.

To je samo jedan deo nagrade... Stepway ce se okititi i Xenon-ima  :hihi1: komplet set, sa ugradnjom.


Bojan88

Uopste nije kicerica,bas mu lepo cuce obruci  :dobro:              P.S.  jos xenoni i zatamnjivajne 20% i izgledace perfektno !!! :too:

mladja73

#21
Selo mu je ko' dupe na nosu  :to:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.


Keka

#23
Ovaj Francuski je dCi.

Neko se malo igrao u photoshopu   :whistling:

Kad cemo da vidimo te obruce?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


MetalHead

Ne zivim u FR :)
Nisam ja ni rekao da je ovo ugradjeno, iz konteksta mog komentara moze da se zakljuci da razmisljam sta da stavim, a i jasno se vidi da je radjeno u editoru slika... naravno da cu prvo da isprobam na ovaj nacin koja mu boja lezi :)

Nisam jos ovo sredio, a i ruzno je vreme bilo pa nisam zurio... gledacu to da zavrsim tokom marta, samo da ne bacaju vise prokletu so na puteve...

dovla

???????????????????????????!