Media Nav

prethodna tema - sledeća tema

Goky

Nije nikakav hakeraj za koji moraš da budeš expert. Pročitaj postove na 5 strani gde sam opisao proceduru stim što SuperMod radi i sa MediaNav verzija 9.1.3. Nakon ažuriranja mapa (ubacivanja novih mapa koje skidaš sa torrenta) deinstaliranjem SuperModa ne može se videti da je nešto rađeno.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

KizaHood

Hm, kod mene je verzija 1.0.13.3... a video sa 5. strane su u medjuvremenu preveli na spanski :agr:

szs

Google no abla Español?
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

mladja73

Zahvaljujuci preciznom uputstvu kolege szs ( :thanky: ) uspeo sam da update-ujem mape na svom Media Navu. Na automobilu su bile zastarele mape  (Ger, Ned, Bel, Aut, Lux ). S uspehom sam ih updetovao na verziju iz 2020-te i dodao Srb, Cro,Slo i Hun. Bilo je par puta neuspeha ali vracajuci se korak po korak uspeh na kraju. Jedino sto u verziji koje sam skinuo sa neta (gps forum) nije bilo speed cam fajlova pa ih nisam instalirao. Moram ih pronaci pa i to ubaciti.

Na prvi pogled mi je izgledalo sve jako komplikovano. Naravno da je postojao i onaj strah ( a sta ako nesto s****m) ali nije tako strasno.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

dekiv68

 Da li na forumu imamo nekog sa Dacia Media Control na modelima Dacia Sandero, Dacia Sandero Stepway i Dacia Logan treće generacije :conf:

Tibor021

Znam nekog ko ima, pa mogu da prenesem pitanje.

dekiv68

Interesuje me kako funkcioniše i kakva su iskustva. Na netu se nađu samo šturi obično reklamni videi poput ovog https://www.youtube.com/watch?v=ObKOxSac-_4 ili uputstava poput https://www.dacia.rs/multimedija/media-control.html ili ovo https://www.dacia.rs/multimedija/faq-media-control.html

szs

Za neke utiske iz prve ruke, savetujem da skineš sa Android app store Dacia media control
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dacia.dngo
Mozes dosta dobro da vizuelizuješ kako radi i šta ima u opcijama
Naravno fali konekcija sa autom ali se vidi suština
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Dadokg


Tibor021

Kolega dekiv68 imaš privatnu poruku u vezi ove teme.

zlaja4

Pretpostavljam da je jos rano za ovakva pitanja, posto ni na stranim forumima ne mogu da nadjem nista. Mada sam trazio samo na engleskom, mozda rumuni imaju resenje 🤔
Media display koji i sam posedujem i media nav u novim dacija treće generacije su identični osim softwerskog dela ili možda grešim. Takodje na par videa sam naisao na informaciju da sa media display Stepway ima 4 zvucnika a sa media Nav 6 komada. Kod mene se nalaze 4 u vratima i jos 2 visokotonca napred na komandnoj tabli, tako da sam zbunjen. Uglavnom moje pitanje je, da li se moze softwerski resiti pitanje nav aplikacije na media display, kao i resenje ako se odlucim za ugradnju kamere za voznju unazad. Kod mene ta opcija ne postoji, ali mi sve deluje kao samo razlicita verzija softvera, pa me zanimaju mogućnosti.

slavko_bgd

Na MediaDisp se ne može dodati navigacija, razlika je u hardveru a ne u softveru na istom hardveru kao kod prethodnih MediaNav uređaja (ULC1 i ULC2).
Razlika u zvučnicima odn broju kanala može biti da MediaNav ima 6 odvojenih kanala , tipa 4x srednjetonci + 2x bass ili 2x tweeter a da MediaDisp ima 4x srednjetonci + 2xtweeter paralelno sa prednjim zvučnicima preko filtera (kao npr kod mene na AR147 ). Dakle, opet razlika u hardveru.
U vezi sa naknadnom ugradnjom parking-kamere treba se konsultovati sa ovlašćenim servisom.

Mare

@zlaja4 - biće sigurno za 2-3 godine neki tutorijal na Youtubu oko ugradnje kamere na MediaDisplay.

zlaja4

Slavko, hvala na odgovoru. Malo mi je cudno da ima neke razlike u hardware-u, osim mozda gps modula, ali to mi samo daje odgovor na pitanje. Jer sto ste tice svih ostalih opcija, potpuno su identični, samo kod mene fali NAV ikonica, tj aplikacija. Gledao sam kod prethodnih modela i media nav je bio primerno drugaciji, ovde su fizicki potpuno identicni.

temeljnik

Ima li kakvo rješenje za verziju softwera : 9.0.9.4, najnovija Dacia Duster 1.5d?