Media Nav

prethodna tema - sledeća tema

Damir Oravec

1. Nema potrebe, mozes samo da "crack-ujes firmware"
2. Moze
3. Da
4. Mislim da upgrade ima i do 8.xx...sad vec mozda i 9.xx

Za linkove moram da proguglam.  :dobro:

slavko_bgd

4. SW verzije od 705 do 913 nisu za szs-ov uređaj.  Mislim da je za njega poslednja verzija 405...

@szs: jel može neka slika kako izgleda karta navigacije na tom uređaju? Nema veze što su ti stare karte.  Jesi li zadovoljan kako radi navođenje?

szs

Probao bih proceduru preko MediaNav Toolbox update software ali se plašim da će mi nešto brikuje jer garant u originalu nema karte Srbije
Evo slika navigacije
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

slavko_bgd

Update softvera ne menja kartografije i suprotno, ažuriranje kartografija ne menja softver. Preporučujem da ažuriraš na 406 ili noviju ako je dostupna. Ako je kartografija "full Europe", a po fotografijama mislim da jeste - imaš i Srbiju u toj kartografiji. Novija kartografija je možda ažurnija od stare a pokrivenost Srbije može se videti u specifikacijama na sajtu.

szs

#109
Uradih update preko toolboxa i podigao se sistem na 4.1   ali..
Navigacija NE RADI --- izbacuje  "File corruption detected Navigation stops."
Sve drugo radi ali navigacija JOK
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

szs

#110
Uspeo da nadjem C*r*A*c*K
E sada radi V 4.1 i sutra ubacujem celu EU HERE
Dobri ljudi sve rešili treba samo pratiti uputstvo i za 5 min sve rešeno
Kada završim sve i radi OK napisaću kratko uputstvo
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

kiconix


szs

Sve spakovano sa najnovijim kartama iGO R3 HERE [NAVTEQ] 2018_Q1_EUROPE
Koje skinete na netu

PROCEDURA ISKLJUČIVO ZA:

Medianav
4.0.6
4.1.0

Medianav Evolution
6.0.4
7.0.5
8.0.5
9.1.0
9.1.3

Uradite C*r*A*c*K SA FAJLOM ISKLJUČIVO ZA VAŠU VERZIJU koju skinete na linku koji se nalazi u zipu
NE POKUŠAVAJTE AKO NIJE GORE NAVEDENA VAŠA VERZIJA!

Pošto nije dozvoljeno širiti pirateriju
Programe za ovaj poduhvat imate na linku u zip fajlu.
Password je vrlo jednostavan brojevi od jedan do pet

Procedura je i tamo opisana pa čak i data u par PDF ali ću napisati par redova o onome što je mene mučilo

Prvo modifikujete program koji proverava licence i nikada vam više neće tražiti licencu ni za jednu mapu i nema potrebe da ih ubacujete zajedno sa mapama.
Njega skinete BAŠ ZA VAŠU VERZIJU na linku i snimite na formatizovanu flešku od bar 8Gb
Upalite auto i kada je pojavljuje Renault ili Dačija logo ubacite u MediaNav
Uz klik na UPDATE počinjete proces. ČIM SE RESETUJE I POJAVI LOGO PONOVO, IZVUCITE USB!!! MN će nastaviti svoj posao iz memorije. Ako ga ne izvadite kako je rečeno, krenuće procedura ponovo i ponovo i ponovo....

Skinite program Medianavtoolbox 1,5,3 sa linka
Taj program sa kojim se radi MORA da bude u folderu "Medianavtoolbox". Dakle, raspakujte ga u folder koji NAPRAVITE sa tim imenom  na desktopu npr.
NE POKREĆITE PROGRAM NI SLUČAJNO dok ne uradite sa praznim, formatizovanim flešom u FAT32 - 32bit
na vašem MN u kolima MAP UPDATE, UPDATE, YES
Sačekajte dok MediaNav završi upis vašeg inventara mapa i POI sa MediaNav na USB
Nakon OK, izvadite fleš iz MN

JAKO BITNO
Taj fleš ubacite u komp PRE POKRETANJA OVOG PROGRAMA Medianavtoolbox 1,5,3 NA KOMPU
Tek kada komp prepozna da je USB ubačen, pokrenite medianavtoolbox.exe
ODMAH SETUJTE sledeće

1) U Settings/Strict NNG folder structure/ "Enabled" NE SME BITI ČEKIRANO, MORA DA BUDE SAMO "Soft strict" ŠTIKLIRANO
Ako nije tako, namestite da bude
2) U Settings/Maps/Content directory/Change path   namestite direktorijum gde vam se nalaze mape tj faš folder sa NOVIM mapama na kompu.

NE BRLJAJTE SA MOGUĆNOSTIMA TIPA "AUTO UPDATE" ILI "ADD" ILI "DELETE" KOJI VAM SE ODMAH PONUDI

Klik na tab "Explorer"

Otvorite ono što želite da ubacite ili update. MAP ili POI ili SPEED CAM
PRIMER: 
Klik na MAP pa ispod ANDORA pa DESNIM dugmetom na ANDORA izaberite "delete"
Onda klik na MAP gore pa DESNIM dugmetom na MAP izaberite ADD
Pronadjite gde vam je mapa ANDORE i ubacite SVE fajlove (fbl , fpa, fda , fjw , fsp) , (i ako imate hnr) - klik/ctrl daje više fajlova odjednom
AKO NEMATE KAMION NE UBACUJETE fajl sa ekstenzijom ftr

Isti postupak za SPEED CAM i POI

NE UBACUJETE FOLDER SA LICENCAMA!!!

SAČEKAJTE DA PROGRAM ZAVRŠI UBACIVANJE NA USB

UGASITE PROGRAM NA X

IZVADITE SAFE USB (preko Eject Mass storage)

Date kontakt na kolima i čekate dok se ne podigne MN
Idite do opcija za update mape (ne pokrećete, nego samo dotle) i ubacite USB
Pratite šta piše i NIKAKO NE GASITE KONTAKT ILI MN ILI VADITE USB!!!
Kada završi imate nove mape na ovaj način bez licence svaki put kada ih skinete
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

szs

Zaboravih da dam važnu informaciju 
Prvo
Update sistema preko originalnog MediaNav Toolbox update software provereno ubija nelegalne licence
Drugo
"File corruption detected Navigation stops." koje je nastalo prilikom update je rešeno preko prvog dela gore opisane procedure. Tj ubijanjem jednom za svagda provere licenci za mape.
Treće
Mape mogu biti TomTom ili IGO ili HERE sistemu je svejedno

Četvrto
Ako vam je potreban ulazak i rad iz WIN CE u V4.1

A za verzije 6, 8 i više evolutiona


USB vam je imenovan kao MD

Uskoro probam zamenu boot logoa pa se javljam kad uspem
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Dragan Logan

Pošto je još uvek ova tema aktuelna  , da je malo proširimo . Kod mene na Logan 2 dci star 1,5 g,  sada nedavno ažuriran softver sa 8.0.5 na 9.1.3 .  Radi sve kako treba . i zadovoljan sam , ali nebi bio ja Dragan da to još malo ne čačkam. Imam kodove za ulazak u MICON TEST i kroz njega se puno stvari može podešavati. Ima stvari koje znam šta su a ima koje ne znam. Interesuje da li neko zna zašto kod mene neće da se ispiše spoljna tempetatura , tj ispiše dve crte i slovo C  (  -- C) a evo i slika skinute su sa interneta . Kada se aktivira opcija za temperaturu ispiše "  -- C "pored sata,  a kada se isključi nema temperature pored sata. Ima li neko rešenje ili još neku opciju treba da uključim?

Loganovac

Možda senzor?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Dragan Logan

Neznam odakle čita temperaturu, na bord kompjuteru mi ispisuju

szs

Treba ti BIC pročitaj pdf u prilogu
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Dragan Logan

Taj odgovara i za verziju sistema 9.1.3  ili važi samo za 4.xxx  ?
I gde to nabaviti i po kojoj ceni ?

szs

#119
To bi trebalo da pasuje bez obzira na verziju sw
NISAM SIGURAN da svaki BIC pasuje na svaki auto!!!
Za cenu potraži na Google npr "283468105R"
Najiskrenije mislim da je to čisto gubljenje vremena. Najbolje što možeš dobiti je da vidiš temperaturu motora na MediaNav
Sve ostalo mnogo lakše i bezbolnije preko BC
Ali..ko voli  :ne:

Mala dopuna
Koga zanima Micom Manager funkcije http://www.mondoduster.it/2017/12/micom-config-svelato-medianav-8-0-5/
Nema sve ali...dosta za početak da ne čačkate gde ne treba  :crazy:

Ulazak u Micom Manager iz verzije 4.1
8005 ok
delete all
3638 ok



Podešavanja i aktiviranja skrivenih mogućnosti ima dosta ali NISU SVE DOKUMENTOVANE PA NE PREPORUČUJEM IGRANJE!!!!

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella