Srećni vlasnik Sandera 0,9 LPG, sa predumišljajem, u pokušaju

prethodna tema - sledeća tema

dekiv68

Samo vozi i uživaj  :ziveli:.

Aktiviraj svoju temu i piši šta se događa u eksploataciji auta.

dekiv68

(-)6. Veoma iritantnan zvučni signala za nevezane pojaseve na prednjim sedištima. Sasvim mi je OK svetlosni signal, ali me nervira što se zvučni ne gasi nakon nekog vremena. Da li taj signal može nekako da se ugasi?

Da li neko možda zna gde mogu da se nabave oni lažnjaci koji se utaknu u bravicu pojasa pa simuliraju da je prikopčan pojas? Ne bih ga zakopčavao iza leđa.

Keka

Zakopcaj ga kako treba pa nece iritantno da se dere. Zato i sluzi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dekiv68

Ma redovno ga zakopčavam i nije mi problem da to radim, iako je malo otežano zbog ugrađenog naslona za ruku (pogotovo ako nosiš jaknu, sako, vetrovku ili neki drugi deo gornje odeće), ali je iritantno kod čestih kratkih vožnji, ulazaka - izlazaka, pogotovo kod suvozača kojima stalno moraš da apeluješ da se zakopčaju. Niko više neće da sedi napred  :doh:.

Danas se slatko i na miru navozah u starom Puntu.

kiconix


Loganovac

Citat: dekiv68 poslato 11.05.2016. - 16:55
Veoma iritantnan zvučni signala za nevezane pojaseve na prednjim sedištima.

Ja bih ovo ocenio kao (+)6.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

shole

Nakon određenog vremena prestane da pišti,mislim nakon minut.Tako je barem na dokkeru.

dekiv68

Citat: kiconix poslato 11.05.2016. - 20:27
Sto znaci da se u Sanderu vozis gorko?

Ne, daleko bilo. Sandero se, za sada, veoma fino vozi. Samo sam hteo da kažem da je zvuk upozorenja nevezanog pojasa veoma iritantan i povećava se intezitet zvuka nakon nekog vremena. Slatko sam se navozao sa aspekta pojaseva.

Citat: Keka poslato 11.05.2016. - 18:54
Zakopcaj ga kako treba pa nece iritantno da se dere. Zato i sluzi.

Naravno da za to i služi i da se redovno vezuje u saobraćaju, ali je izuzetno glupo kad preparkiravaš auto na parkingu ili ga pomeraš na dizalicu u servisu i on idiotski pišti. Danas sam pomogao komšiji da upali preko kablova i veoma je bezveze da on pišti ko lud dok sam manevrisao da nađem optimalan položaj zbog nedovoljne dužine starter kablova. Stvarno je smešno vezivati pojas, naprimer, u perionici.

Citat: shole poslato 12.05.2016. - 07:25
Nakon određenog vremena prestane da pišti,mislim nakon minut.Tako je barem na dokkeru.

Nisam dovoljno dugo vozio nevezan da bi se isključio (obično to bude 2-3 minuta).

Dobra fora je što ne pišti kad se stoji u mestu prilikom polaska. Kod zaustavljanja pišti sve dok ne ugasiš motor.

silent


dekiv68



dekiv68


silent


Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dragan D.

Mislim da se signal za nevezan pojas može isključiti softverski.