BMW E46 320Ci by DarioGTI

prethodna tema - sledeća tema

DarioGTI

Nešto novo – nešto divlje. Tako bi se ukratno moglo opisati iskustvo s ovim autom. Logan me je vjerno služio dvije godine, a i dalje je u obitelji, a ja sam prešao na nešto drugačije, sasvim nevezano za Renault (čuda se događaju) , pa je tako nakon opsežne potrage ovaj primjerak 3era došao u moje ruke. Nakon dosta razmišljanja što uzeti, gdje uzeti, da li uopće uzeti, odlučio sam se na ovog coupea iz razloga jer ponajprije imao jako malo kilometara za svoje godine – svega 45.200 je imao na dan kupnje, zatim je i boja bila jedan odlučujući faktor, inače mi boja ne igra toliko ulogu kod polovnjaka, ali ova boja uparena sa kilometrima i opremom auta je bilo to što me je nagnalo na kupnju, pored svega toga imao je i jako fino ispečatiranu servisnu knjigu, pa čak i sva 4 ključa. Pod haubom ovog Bavarskog coupea kuca dvolitreni šestcilindrični benzinac interne oznake M52TUB20, koji kada ga se stisne daje ugodnih 150 konja i 190Nm. Proizveden je u prvom mjesecu 2000. godine. Od opreme ima sve ono što čovjeku zapravo i treba, a i nešto malo više od toga – tako da su se tu našla polukožna sportska sjedala, automatska klima, tempomat, komande na volanu, senzor kiše, sva četiri podizača prozora, tvornički sportski ovjes, i felge 17" prednje 7.5x17 i stražnje 8.5x17 iz M odjela.


Imam auto sada oko dva mjeseca, do sada sam uradio sljedeće:
45.700km - Zamijenjeni seleni prednjih vilica, takozvana slaba točka ovjesa ovih modela, sređeno u garanciji.
46.200km – Promijenjene gume, stare su bile matore i dosta potrošene, pa su sada svježe prednje 225/45R17 sa DOTom 0116, i stražnje 245/40R17 sa DOT-om 0416. Sve četiri su iste marke i modela – Continental ContiSportContact 5.
46.200km – Auto je također prilikom zamjene guma bio na tzv Proljetnom pregledu od 30 točaka, nije pronađeno ništa neuobičajeno. Trebalo bi uskoro zamijeniti prednje disk pločice, i to je u biti to. Kočiona tekućina ima svega 1% udio vode u sebi, antifriz se drži do -35C.

Uskoro bi trebao uraditi zamjenu ulja i filtera, pogledati stanje filtera kabine pa ga po potrebi zamijeniti. Kasnije u toku godine će doći i novi filter goriva i zraka. Amortizeri gepeka su dosta slabi pa će i oni biti zamijenjeni. Hrđe iz vana nema, barem ju ja nisam našao, kod podvozja se nađe nešto minimalno, ali to je ona klasična površinska, nakon 16 godina postojanja je mora negdje biti. Na donjem djelu suvozačevih vrata ima neka lakša ogrebotina, srećom nije duboka, pa će ju se moći fino ispolirati. Lak se drži momački, što mu i ne pada teško jer je sve ove godine bio garažiran i korišten kao treći auto tj samo preko ljeta, a stanje kilometara na izvodima od tehničkog pregleda jasno pokazuju da je godišnje vožen manje od 5.000km.


Ovo bi bio ispis serijske i dodatne opreme
Standard Equipment
226 Sports Suspension Settings
520 Foglights
548 Speedometer With Kilometer Reading
550 On-board Computer
832 Battery In Luggage Compartment

Dodatno:
210 Dynamic Stability Control (dsc)
256 Sport-/mf-steering Wheel/cruise Control
288 Lt/aly Wheels
320 Model Designation Deletion
354 Green Stripe Windscreen
423 Floor Mats, Velour
428 Warning Triangle
473 Armrest, Front
481 Sport Seats F Driver/front Passenger
521 Rain Sensor
534 Automatic Air Conditioning
661 Radio Bmw Business
801 Germany Version
863 Europe/dealer Directory
879 German / On-board Documentation


Sve u svemu, ja mislim da će ovo biti jedno jako ugodno druženje kroz naredne godine.












Bit će još slika, samo mi ne stane sve u ovaj post...  :bonk:


Na naše susrete dolazim logično s - Loganom!  :ziveli: :cool:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

bugi

Uh dobar bas :)
Iskreno ti zavidim, jel nije tajna koliko je placen?

DarioGTI

E, sada mogu i ubacit preostale slike. Ima ih još dosta, ali ovo su one "probrane"...











Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Rimad

Čestitke. S druge strane 15 godina star i 40 000 km  :conf: . Da nije mjerač kilometraže obišao puni krug  :Smiley: .

zac

Dario neka je sa srecom , mnogo kilometara da uzivas u njemu  :too:  :ziveli:

Auto je prelep..vidi se da je cuvan i da nije mnogo njakan...Posle ovoga, neces ti vise sedati u Daciju..  :laugh1:

speedo


Jelenko

Pa neka je sa srecom,puno srecnih kilometara i nimalo problema ti zelim ;)

silent

Boja je stvarno fantasticna!

U zdravlju ga vozio  :ziveli:

Ayrton

Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

kiconix

Nisam ljubitelj bmw-a ali ti zelim mnoooogo bezbriznih km i 0 kvarova u tvom vlasnistvu.
:ziveli:

jovan

Odličan! Uživaj u vožnji.

cika mili


vujanovgoran

Neka je sa srecom Dario. Prelep auto. Imam jednu nejasnocu, zamenio si selen blokove na prednjim viljuskama, kazes sredjeno u garanciji, a auto ima 16 godina. Kako to?
P.S. koliko te je kostao?
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Zoran

Sretna vožnja. Zašto li je Nijemac platio dizelaša da mu stoji kao treći auto?
Auto jeste lijep i ti si mlad i to ide jedno uz drugo...
Sam svoj gazda - vazda.

DarioGTI

Hvala svima na lijepim željama i riječima!  :ziveli:

@rimad - ha čuj, sve je moguće, samo je pitanje jel se to nekome isplati na 15-16 godina starom autu  :hihi:
@vujanovgoran - kupljen je od preprodavača tj od auto kuće, oni su zakonski obvezni dati garanciju na vozilo u nekom određenom trajanju.
@Zoran - Nije dizelaš, benzinac je.


Dugujem vam još koju sliku unutrašnjosti i motornog prostora. Bit će i to kroz neko vrijeme.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)