Zvanicno predstavljen Duster

prethodna tema - sledeća tema

DarioGTI

Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

kiconix

Da ga vidimo i na delu, svaka cast.

Vihor

#47
sexi mader faker




Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

david

Sad mi se cini lepsi nego pre...

Urosh85

Meni je nekako OK, osim unutrasnjosti, iskreno mislim da su mogli da se malo vise potrude, ali je neko rekao da na slikama i nije to to, i ja se slazem, kada sam gledao Dacia Logan, izgledao mi je kao da ce da se raspadne posle par rupa, a sad sam i vise nego zadovoljan plastikom iznutra ...

Ko zna, verovatno ce i DUSTER imati vise generacija i verzija, pa mozda mozemo da ocekujemo i nesto bolje, sto unutra sto spolja ...

Urosh85

Dacia Duster za 9.300 evra u Srbiji



Dacia je na ovogodišnjem Salonu automobila u Ženevi predstavila svoj 4x4 "low cost" Duster, koji će se na našem tržištu naći po ceni od 9.300 evra za osnovni model.Dugo očekivani SUV u Evropi će se u prodaji naći od 9. marta, a prve isporuke očekuju se početkom septembra.

Cena novog modela niža je od očekivane: početna cena ovog modela u Srbiji iznosi 9.300 evra za 4x2 verziju sa benzinskim motorom 1.6l od 110 KS, dok 4x4 verzija košta 11.100 evra. Dacia Duster sa pogonom na svim točkovima sa istim motorom u najvišem paketu opreme "Laureate" košta 13.900 evra.

Verzija sa 1.5 dCi motorom od 85 KS 4x2 kupcima u Srbiji biće ponuđena po ceni od 12.000 evra, dok u zavisnosti od pogona i paketa opreme ova cena može porasti na 15.900 evra.

Što se tiče modela "Low cost" je samo cena, auto je prilično simpatičan, Jednostavan, udoban i moglo bi se reći dobro sastavljen sudeći po modelu predstavljenom u Ženevi.

Renaultovi motori, Sanderova  vrata i drugi delovi pozajmljeni od ova dva brenda dali su jeftino SUV vozilo.

Ideja je da se iskoriste već postojeći delovi ova dva proizvođača i po niskoj ceni napravi profitabilno novo terensko vozilo koje bi moglo na istoku kao i na zapadu da napokon zameni već prestaru Ladu Nivu.

Za zapadnu Evropu biće ponuđene četiri varijante koje će imati dupli airbag, ABS i pomoć pri naglom kočenju, dok su podizači stakla manuelni, bez radija i klimatizacije.

Verzija "Ambiance" poseduje klimu kao opciju. Verzija "Laureat" je vozilo koje će se najviše prodavati na zapadnom tržištu, dok od opreme poseduje računar, klimu, električne spoljne retrovizore kao i brojne dodatne opcije koje se mogu ugraditi po želji kupca.

Verzija "Prestige" za evropsko tržište dostiže cenu od 18.900 evra sa dCi motorom i 110KS, kožna unutrašnjost (osrednjeg kvaliteta), ESP, metalik boja, rezervni točak na prtljažniku i električni podizači stakala na zadnjim vratima su dodata oprema.

Težina vozila je 1.280 kg u 4x4 verziji, što je za motor od 110 KS dovoljno da zadovolji sve zaljubljenike vožnje van puteva da sa svojim novim ljubimcem provedu nezaboravne trenutke u prirodi, dok se na otvorenom putu Duster uopšte ne ponaša kao "low cost" nudeći putnicima udobnu i prijatnu vožnju.

Ozbiljan potez Renaulta i Dacije. Po svemu sudeći "low cost" se svima isplati...





(Mislim da ovo postaje sve zanimljiviji auto kod nas :) a i sire )

izvor Dizanje.net

Veterinar


Munze

Cena je i više nego povoljna. :aplause: Jedva čekam da ga vidim uživo :cul:

Urosh85

ja vrlo ozbiljno razmisljam ......... da opljackam banku neku  :gun:
kako bi priustio sebi Duster-a  :hihi:

iskreno, totalno mi je neobican i zato mi se svidja ...
a vec imam poverenje u Dacia vozila.

Malkice mi samo smeta unutrasnjost dustera ... mada, izlivacemo plastiku po zelji :D  :Smiley:

mladja73

Boga mi jaaako primamljivo !!! :too:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

dejanz


david

Cena vise nego zadovoljavajuca...

mladen895

Rekoh ja... pazarim ga kad padne ne 5 000.Ko ga izgustira ja ću da ga preuzmem, pa ću da ga neodržavam. :Smiley:
Kad se mora,sve  je tesko.

Veterinar

"The Dacia Duster is the cheapest SUV with seven seats on the market" . ????

mladen895

Kad se mora,sve  je tesko.