Zvanicno predstavljen Duster

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Toliko od jeftine Dacie.

Bez obzira na sve, to je iznutra ipak jedan Logan/Sandero sa nesretno ukomponovanim nijansama i teksturama plastike.

Ovi detalji sa prekidacima me podsecaju na improvizacije karabudzenje kakvo su imali obicaj da rade u Zastavi.

Ruzan, plastican i skup.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sandero1.4mpi

Slazem se sa Kekom ruzan,plastican i skup,da kosta kao Sandero onda bi bilo zadovoljavajuce. :hm:

torent

Koliko su sa dizajnom Sandera napravili koraka u napred, toliko su sada sa Duster-om otisli unazad.
Zašto nije nasledio masku hladnjaka i farove od starije braće?
Zašto nije ostala linija karoserije Sandera?

Totalno sam razočaran.


sandero1.4mpi

Ma spolja manje nego brate mili iznutra se moze malo potruditi (nisu valjda kalupi toliko skupi da ne moze ,da se izmeni unutrasnja maska). :ne: :ne:

Munze

Ja ću svoj konačan sud dati tek kada ga vidim uživo.

Veterinar


krle

  :hihi1: Nadam se da će biti  na  BG sajmu. 

Vihor

Citat: Munze poslato 19.02.2010. - 20:29
Ja ću svoj konačan sud dati tek kada ga vidim uživo.

bas tako, malo je mozda nezahvalno davati negativne ocene na osnovu slika
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

LeNgenda

Citat: Munze poslato 19.02.2010. - 20:29
Ja ću svoj konačan sud dati tek kada ga vidim uživo.

Ne znam kako, ali meni je unutrasnjost svakog jeftinijeg auta na slikama skroz sugava, ali je cudo jedno koliko to bolje izgleda kad sednes za volan. Isto mi je bilo i sa mojim Sanderom, skroz je ok uzivo, na slikama izgleda bas bez veze.

Ako je do kolena stvarno Kaskai, onda vredi 16000 evra u 4x4 varijanti, kakva god da je plastika.
Jedino sto je malo nedoreceno, jel ovo magare ili sminker? Ako je magare, onda treba i reduktor i blokada difa i ozbiljniji klirens i zastita odozdo, a ako je sminker, onda treba da promene fabriku, jer meni lici na Sandero na steriodima.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

krle

#39
 Verzija   4x4 bi trebala da ima sve ovo što si naveo.

Ipak je ovo SUV, znači nije čistokrvni terenac.      Klirens  je  200mm.  

Za verziju 4x2 pneumatici su Continental ContiCrossContact LX  


Munze

Rumunski Dacia Duster je, nakon objavljivanja prvih zvaničnih slika i detalja, poslednjih nekoliko meseci izazivao (i izaziva) veliku pažnju, pre svega očekivanom pristupačnom cenom.

U međuvremenu je bilo mnogo nagađanja o tome koliko će zaista koštati Duster (čija premijera se upravo održava na Salonu automobila u Ženevi). Konačno, u Ženevi je saopšteno da bazni Duster sa 4x2 pogonom u Rumuniji košta 10.500 evra, dok najjeftiniji Duster 4x4 kod naših komšija mora da se plati 12.300 evra. Prodaja inače počinje još krajem ovog meseca.

Za neko poređenje, evo i cena za bazne verzije Dustera u Italiji. Tako 4x2 model u Italiji startuje od 11.900, a Duster 4x4 od 13.900 evra.

Ovde i podsećanje da je Duster dugačak 431 cm, širok 182 cm, klirens iznosi 200 mm, dok je zapremina prtljažnika u osnovnoj konfiguraciji 475 litara (sa oborenim zadnjim sedištima volumen raste na 1600 litara).

Motori su 1.6 16V benzinac sa 110KS i 1.5 dCi dizelaš u varijantama sa 85KS i 105KS.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

david

Nije lose videcemo kod nas kako izgleda kad krene prodaja

dejanz

#43
Nije baš najlepši, al dobro gazi



Munze