Novi Logan 0.9 TNG

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Ovim postom ćemo otići u off topic, ali... Pre šest godina su mi obili Logana i ukrali su mi rezervni točak. Ja se stužio, al' kum moj, Kićonix, mi reče: "Pošto imaš polovnu gumu, dođi kod mene sutra, pa ću ti pokloniti felnu." Ja zahvalan i srećan rekoh:"Pa, to je odlično, samo... šta ako mi do sutra pukne guma?"
  Tu su usledila pitanja vezana za moje psihičko stanje i pitanje da li sam ikad imao gumidefekt u vožnji. Rekoh da zaista nikad u samoj vožnji nisam imao, a da mi se desilo nekoliko puta da ujutru zateknem izduvanu gumu. Zaključak obojice je bio da moram da prestanem da paranoišem i da dođem sutra po felnu.

Guma mi je pukla pola minuta nakon prestanka razgovora, na Zrenjaninskom putu, iza Kovilova, na mestu gde nema gde da se stane i gde nije osvetljen put. Limun mu žuti.

dekiv68


zac

#92
Samo da vam ispricam..pa brisite onda sve OFF...Kada ste kod Marfija...  2002 ..vozim ministra...idemo u Surcin....negde kod skretanja za aerodrum zvizne kamen, niotkuda, u soferku....prsla skoro cela ali stoji na mestu... U soku stanem, izadjem gledam levo desno..nigde nikoga... mimoisao sam se sa jednim autom neposredno pre udarca...zakoljucim da je tockom odbacio kamen..Ok...ministar umire od smeha..kaze "HAHAHAHA.. pao kamen sa neba, to se desava jednom u zivotu...hahah..miran si sa soferkom narednih 100 godina..."  Tu smo se nasalili i nastavili...
Tog dana, predvece, u Ustanickoj ulici....vozim i ka meni ide bus gradskog saobracajnog preduzeca, kako je prosao pored mene vidim svojim ocima kamen koji je tocak odigao od zemlje i kamen udara u desni stranu soferke (prvi je udario kod levo kod ociju vozaca) .... Znaci posle toga sam stao i smejali smo se pola sata i ministar i ja....Neverovatno ..da mi se nije desilo i da mi je neko pricao ne bih mu verovao..  :hihi:

A da ne pricam da mi je na Loganu ovo druga soferka..a i ona je pukla.. takodje kamen. Hoce me kamenje  :Smiley: :Smiley: :Smiley:

dekiv68

Kao da si Rolling Stones  :happy05: :Smiley:

bugi


dekiv68

Čitajući Vartin katalog za 2013/2014 pronašao sam da su imali 2 vrste akumulatora za automobile sa start/stop (S&S) i to:
1. Start-Stop Plus za automobile visokih performansi (pokretan AGM tehnologijom, je posebno proizveden da izađe u susret ogromnim energetskim potrebama vozila
opremljenim naprednim Start-Stop sistemima, kao što je kočenje sa regeneracijom), 3 x viša ciklična istrajnost
2. tehnologija za Start-Stop vozila početnog nivoa, 2 x viša ciklična istrajnost.

Pitanje za vlasnike Dacia sa 0.9 tce S&S motorima je da li njihovi akumulatori imaju bilo kakvu oznaku da su za  S&S ili su oni potpuno obični kao i za Dacije bez tog sistema?

taksista

Odlično pitanje za akumulatore. Ima li još nekih zapažanja. Kako služe makine?

mdbokic

Pozdrav,

Makina sluzi bez problema, na akumulatoru se ne spominje S&S, ali sam guglao ovu oznaku, i ovo efb oznacava da je za start-stop,  evo slika


zac

Neka je sa srecom mahina... Mene sad zanima, da li je taj S&S akumulator pogodan i za automobile bez start-stop sistema..ustvari zanima me da li bi on duze trajao od klasicnog akumulatora..s`obzirom da je predvidjen za veca praznjenja i mucenja od obicnog????  :ces:

Keka

Teorijski da, prakticno da li cena opravdava to? Sumnjam. U proseku su 30-50% skuplji.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac


mdbokic

Danas stavljene presvlake... Sa amblemom... :cul:

taksista

Lepo :-)
Gde si uzeo? Koliko su?
Imaš li bočne vaz. jastuke u sedištima?

mdbokic

U NS, rade ljudi po merama, 4250din!!
Imam jastuke, za sad su prekriveni, razmišljam da li da malo presvlake rasečem ili ne....

taksista

Jedino ako tačno znaš gde i da posle obrubiš da se ne rasparaju.

Jesi ti išao negde na put bez rez. točka, ili si nabavio ćopavac?
Nigde nisam našao original u ponudi. Ima nekih polovnih 4x100 sa manjom centralnom rupom pa da se obrađuje.