Dacia Logan Life

prethodna tema - sledeća tema

bitbit

Moze li neko da mi kaze iskustva sa Dacia Logan Life 1.2 16V verzijom?
Konkretno me interesuje pouzdanost, kvarovi, brzina motora?
Da li se isplati doplata za metalik boju?
Da li sediste vozacevo ima lumbalni deo koji se namesta (kao na Dacia Logan Laureate verziji)?

Veterinar

U LIFE opremu trenutno, pored ostalog, spada i automatsko zaključavanje vrata u vožnji. S obzirom da to ne čujem kao zvuk zaključavanja, a da novi Logan nema pipke za zaključavanje po kojima bih video da li se zaključao, zanima me iskustvo drugih članova sa zaključavanjem uključenim u opremu.  :wave:

shole

@Veterinar
Nije logan,ali evo iskustvo sa mojim dokker van-om  sluzbenim. Ima taster za centralno zakljucavanje koji drzis par sekundi i cuje se zvucni signal. Po pokretanju vozila iz mijesta,vozilo se zakljucava i pali se crvena lampica na tasteru,kao signal da je zakljucano. Otkljucava se pritiskom na taster ili otvaranjem vrata iznutra. Opcija se deaktivira isto drzanjem tastera par sekundi.

Veterinar

Hm, pokušaću opet. Pritisao sam par sec, ali sam samo zaključao auto, nije bilo zvuka. Kasnije sam ga isključio sam, jer sam mislio da sam ga zaključao kao što sam zaključavao Sandero, stari model.  Gorila je lampica, nisam bio strpljiv da vidim da li će se zaključati sam prilikom idućeg pokretanja vozila. Sutra testiram.

shole

Mislim da ces ga deaktivirati otkljucavanjem na taster. Ja otkljucavam tako sto povucem kvaku za otvaranje vrata,a sistem ostaje i dalje aktivan.

michaeldacia

Definitivno se (mehanički) zvuk zaključavanja / otključavanja čuje. Ima u uputstvu negdje kako se podešava automatsko zaključavanje, ali ja ga nisam još uključio. Kad mi zatreba, pritiskom na taster zaključam (i jasno se čuje zvuk u upali se crvena lampica). A kao što kaže shole, uvijek otključavam tako što povučem ručicu vrata.

Vihor

Citat: Veterinar poslato 27.09.2016. - 19:58
U LIFE opremu trenutno, pored ostalog, spada i automatsko zaključavanje vrata u vožnji. S obzirom da to ne čujem kao zvuk zaključavanja, a da novi Logan nema pipke za zaključavanje po kojima bih video da li se zaključao, zanima me iskustvo drugih članova sa zaključavanjem uključenim u opremu.  :wave:

taster za zaključavanje se zadrži 10-ak sekundi i čuje se zvučni signal da je aktivirano. Beše na 40 se zaključava, a isto tako se i deaktivira, inače kad se stane i otvore vozačka vrata otvaraju se, otključavaju sva
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Turbo

Kod mene na prvom Sanderu,zadnja vrata ostaju zakljucana sve dok ih ponovo ne otkljucam preko tastera.Prednja se otkljucaju povlacenjem rucice za otvaranje vrata.

Veterinar

Uključio sistem. Zaključava se već na 7 km/h. U uputstvu piše da treba da se drži 5 sekundi, ali treba desetak.