Unutrasnje dodatno osvetljenje

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

Korodirao je jedino sam prekidac, kao sto se vidi, sve ostalo je ok. Videcu kakva je rupica kad skinem ovo i videcu da li neke zice uopste vode do ovih prekidaca.

Zanimljivo, nema sta.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

mali.alen


kiconix

O ovome pricam.
Sada ima i polovnih.
U svakom slucaju ja bih stavio original.

mali.alen

JA sam kupio samo radi ove gumene kapice jer nisam imao na jednim vratima, a za rezervu mi ostao prekidač. Odgovara na sandero 100%

LeNgenda

#94
Citat: nik poslato 29.12.2018. - 13:27
Prekidač u vratima nema nikakav šraf kojim je vezan za lim/masu, već ima dvopolni konektor sa kojeg jedan provodnik vodi na masu, dok drugi vodi na UCH (pin 40 za prednja, pin 30 za zadnja vrata i gepek). Iz navedenog razloga, postupanje pod pretpostavkom da nadnadno ugradjeni prekidači na zadnjim vratima koji aktiviraju alarm daju pri otvaranju spoj sa masom, bez provere šeme ugradjenog alarma, je pomalo (malo više) kockanje. Šta ako su isti povezani da provode plus (to omogućuju jer su izolovani u odnosu na karoseriju).

S obzirom da već imaš instalaciju koja povezuje pin 30 UCH sa prekidačem u gepeku (pali ti se kabinsko svetlo), ja bih na tvom mestu raskačio alarm, postavio dodatne vodove za povezivanje prekidača u zadnjim vratima za ovaj vod i drugi na masu (što sam i uradio na svom autu Logan 2006. Ambiance paket opreme).
Alarm tek potom povezati na apgrejdovanu instalaciju u skladu sa uputstvom za instalaciju.

Suviše je nepoznanica da bih ti dao bilo kakav konkretniji savet šta da radiš sa postojećim instalacijama bez sagledavanja na koji način su povezani zadnji prekidači za alarm.


Evo mene ponovo, ovaj put sa novim informacijama.

Skinuo sam nabudzene prekidace i evo ih na slici u prilogu.

Do njih vodi jedna zica sa metalnom buksnom u obliku slova B koja se navlaci na ovaj konektor. Zbog jedne zice i cinjenice da je sve metalno i prisrafljeno u karoseriju, rekao bih da je ovo trebalo da ostvaruje spoj sa masom i na taj nacin posalje signal.

Nabavio sam Renault prekidace i oni imaju dva pina u sebi, sto znaci da su konektori dvopolni, tj da mi trebaju dve zice i da otvaranje vrata ostvaruje spoj izmedju ta dva.

E sad...

Da li pronaci taj vod sto vodi od UCH do prekidaca petih vrata i ove prekidace samo vezati redno na taj vod?

Nemam blage veze gde je alarm, nikad se nisam petljao sa tim.

Gde da nadjem konektore koji se ubadaju u Renault prekidace?

Da li neko ima preporuku za elektricara/servis koji bi ovo mogao da obavi ili se oseca sposobnim da ovo obavi jednako dobro?
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.