Unutrasnje dodatno osvetljenje

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Bolje da si vezao na prekidač otvaranja vrata tj na neki njegov signal.Ovako malo ubija u oči pri vožnji..... :ne:

Dachaa

Odlicno izgleda samo i ja takodje mislim da si trebao da stavis neki prekidac,malo bode oci kad stalno sija.
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

loganoman

Mozda ste upravu. Vozio sam sinoc ali nije mi smetalo. probacu da ga vezem na signal prekidaca vrata.

speedo

Da ne otvaram novu temu....zamijenih standardnu w5w sijalicu sa LED-icom...20 dioda.
Evo kako to izgleda po sunčanom danu. Boja je odlična, ali moram priznati da sam očekivao možda i jače osvjetljenje....vidjet ćemo kada padne mrak kako to sve izgleda.


Prije



Kasnije


silent

Kako izgleda ta LED sijalica? Da li se samo ubode u postojeci prikljucak?

speedo

Izgleda ovako



i samo se ubode umjesto prijašnje sijalice.

silent

Odlicno, hvala ti!

Da li neko zna, ima li ovo da se kupi u Beogradu i gde?

Zee

Mislim da ces ih najpre naci na Bubanj potoku u subotu ujutru.  :wave:

Keka

Imam model U108LG, vidi sa proizvodjacem, slali su na adresu. Garancija 2 godine.

www.http://jubox.info/kabina/
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


silent

^ Uh, ovo je odlicno, sta sve ljudi nude!

Dopada mi se varijanta dnevnih svetala.

speedo

Ove koje vidite na mojim slikama platio sam 5 eur za četiri komada. Ali, bez ikakve garancije.

LeNgenda

Jesam ja sanjao ili se zaista negde ovde ili na RFS-u moglo procitati da na krovu (Sandera i Logana) postoji predvidjeno mesto za plafonsko svetlo iznad zadnje klupe, verovatno poput onog na MCV-u?

To je prakticno rupa u poprecnoj gredi, kao sto je i ono prednje i sve sto treba je da se izreze tapacirung i svetlo uglavi u predvidjeno mesto. Naravno, pre toga sprovesti zice.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

speedo

Nisam obraćao pažnju na to, ali u postojećem svjetlu kabine postoji mjesto za još ejdnu sijalicu, na strani prema suvozaču. Međutim, kod mene (2011. sandero ambiance plus) tu nema prekidača, a ne znam ni da li postoji provedena instalacija.

miki-bgd

#58
Kod mene na stepway-u ima mesta za jos jednu sijalicu u kabinskom svetlu blize suvozacu, ali nema instalacije. Na poklopcu svetla nema ni rupa za jos jedan prekidac, ali to nije problem sprovesti.

Taj prazan deo sam iskoristio da stavim kucnu varijantu led osvetljenja, i evo radi vec dugo i zadovoljan sam.  :too: http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1915.msg107169#msg107169

Samo da dodam, @nik je objasnio u postu http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1915.msg107286#msg107286 ali evo ukratko: ako ubacujete jos jednu sijalicu iste snage na drugo mesto, obratite paznju jer je moguce da provodnik nije bas namenjen da drzi 2 sijalice po 5W (skoro 1A). Sto se tice led dioda, one su dosta manji potrosaci pa u 5W moze da se uklopi nekoliko istih.

Goky

#59
@speedo da li se ova LED sijalica postepeno gasi kao ona obična?
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba