Unutrasnje dodatno osvetljenje

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Mene i dalje kopka ideja podnog osvetljenja, a nit imam para, nit vremena. Te trake bi mogle da posluze, samo treba razvlaciti instalaciju. Deluje mi najjednostavnije da se izvuce iz prtljaznika i da se trake postave ispod prednjih sedista, na prednjoj i zadnjoj ivici.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja73

Citat: Vihor poslato 26.02.2011. - 12:38
nisam mogao da slikam sve jer kad slikam u sijalicu , slike bas i ne budu nesto

Bas mi je zao...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Dachaa

Svidja mi se ovo LED osvetljenje u kabini umesto onog obicnog zuckastog svetla,hteo bih da narucim na jubox-u,ali ne znam bas nesto puno oko toga pa jel mozete da mi kazete sta da narucim koji tip dioda i kako vec to ide ako vam nije tesko bicu zahvalan :)
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Keka

Citat: Vihor poslato 22.02.2011. - 13:33
Da probudimo temu, ja narucio

2 X LED modul: U108LG (jedno za gepek+jedno za kabinu)
2 X LED modul: U106LG (jedno za fiocicu+jedno za drugi deo kabinskog svetla)
u pitanju su bele, kad stignu i po motazi javim utiske.
(http://jubox.info/)

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dachaa

Jel netreba nista da se prepravlja samo skinem onu staru i stavim ovo novo ?
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

DejanNS

koga ne mrzi:

nemojte slikati direktno u osvetljenje, nego onako iz daljine slikajte po mraku unutrasnjost kabine (iz daljine sa otvorenim vratima ka unutra)
PRE I POSLE  :c:

bio bih vam zahvalan, nije sitna para za studenta  :Smiley: pa da ne kupujem ako nije nesto mnogo bolje  :wink:

Vihor

Citat: Dachaa poslato 25.04.2011. - 17:58
Jel netreba nista da se prepravlja samo skinem onu staru i stavim ovo novo ?

da, i svetlo je mnogo bolje. moj utisak
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Dachaa

Ja sam kupio LED modul:U108LG umesto kabinskog svetla,i razlika se primecuje pogotovo nocu naravno.Slikao sam par slika telefonom,nije neki kvalitet ali cim nadjem USB od fotoaparata slikacu i ubacicu. :)





Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

mrsp

Zanima me dali se neko bavio problematikom osvetljenja zadnje klupe.
Razmišljao sam dali može da se pali svetlo na zadnjoj klupi ali samo kada se otvore vrata pozadi.
Morali bi da se stave prekidači na vrata ali neznam kako bi moglo da se poveže sve to da radi.  :whistling: :whistling: :whistling:
Možda kad bi se uzeli originalni prekidači na vratima i originalno unutračnje svetlo.
Ako neko ima bilo kakav sasvet u vezi ove ideje  neka javi  :too:

Dachaa

To i mene veoma zanima jel je zadnje sediste neosvetljeno,koliko god bila jaka prednja sijalica.
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

nik

#40
Originalno svetlo pozadi ima samo MCV, koliko je meni poznato (za one transportne izvedbe nisam siguran). Moglo bi da se nabudži i ovo spreda ili od nekog drugog modela (kada već budžiš, svejedno ti je).

Što se tiče odvojenog paljenja, odmah da ti kažem da zaboraviš na fabričku instalaciju, jer je problem u UCH koja, iako ima odvojene kanale signala sa prekidača prednjih (pin 40) i zadnjih vrata i gepeka (pin 30), kada dobije signal da su neka vrata otvorena pali sva svetla preko pina 5 (u kabini jedno ili dva kod MCV-a i u gepeku). Da li UCH ima mogućnost da pali odvojeno prednje i zadnje osvetljenje, a da to kod Dačije nije tako rešeno, nisam siguran jer ne mogu trenutno da nadjam spisak funkcija pinova UCH (ima negde na forumu, ali 'bem li ga) pa ako nadješ pogledaj.
Najjednostavnije ti je da sa kutije osigurača dovedeš +12V na osvetljenje, pa sa osvetljenja vučeš - na prekidače u zadnjim vratima (koji su odvojeni od originalne instalacije) i sa prekidača na masu. Ako hoćeš da imaš odloženo gašenje svetla kao na prednjem osvetljenju, možeš da napraviš uredjaj za odloženo gašenje svetla (šemu možeš da nadješ na Internetu, a i Radio klub je imao svojevremeno kit za samogradnju).
Kod korišćenja zadnjih prekidača u vratima kao prekidača svetla, nebi bilo loše da pogledaš koliku struju isti mogu da provode jer im je primarna funkcija u originalu davanje signala, a ne provodjenje struje sa ili na potrošač.

Ja sam pripremio za datu operaciju dva zadnja svetla od Golf-a IV, pa čim se stvore uslovi, ugradjujem, ali povezano na orig. instalaciju.

Loganovac

Ovakva intervencija će eliminisati indikaciju otvorenih zadnjih vrata i isključiti ih iz alarmnog sistema, ukoliko postoji.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

loganoman

Evo kako sam ja to uradio sa par LED traka koje kostaju 200 din (obe). Crvena strelica oznacava provodnik sa koga sam uzeo + kako bi se diode palile kada i pozicija. Ja sam uzeo sa konektora cd plejera zato sto mi je tu bilo najblize i najlakse. Slike su losijeg kvaliteta zato sto sam slikao telefonom.

Aleks


Keka

Da li je dobro i prakticno da stalno sijaju?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!