1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Mandrak

Mene zanima šta se podrazumeva pod produženim intervalom zamene ulja (sintetika) jer i Evolution i Excellium potpadaju pod ovu kategoriju?
Da li je to produžena kilometraža, interval zamene ili i jedno i drugo?

Loganovac

Dobro pitanje. Međutim, šta god da je, stoji da se u našim kolima menja kao što je i piše, kilometraža ili godišnje.
Rekao bih da je produžena kilometraža.  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Mandrak

Mene zanima šta li piše u knjižicama za druge zemlje.

Razlog je što sam naleteo ovu brošuru vezanu za Reno/Dačiju:
http://www.sendspace.com/file/rp6zl1

Zoran

Mandrak, super text  :to:, oni sebi prave posla za naše novce.
Sam svoj gazda - vazda.

kapsid

Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

kiborggg

#185
Prvi servis na 15150 km:                CIJENE SU U KONVRTIBILNIM MARKAMA(KM)

kataloski broj                    naziv usluge ili materijala                  j.mj.         kol                    cijena bez PDV
8671002274                     FILTER ULJA                                  KOM           1                      8,59
7703062062                     CU PODLOŠKA(BAKARNA)                 KOM           1                       0,47
8671001259                     MOTRIO ULJE 15W40 208/1              LIT             4                      19,16
8671005914                     FILTER ZRAKA                               KOM            1                      11,62
272775374R                     FILTER KLIME                                KOM            1                      25,68 
8888888020                     POTROŠNI MATERIJAL                     KOM            5                      5,15
                                                                                                                   __________________
                                                                                                            UKUPNO sa PDV: 123,65 KM  =   63,41 €
zamjena ulja i filtera                                               0.5h
zamjena filtera zraka                                              0.3h
zamjena filtera klime                                               0.4h
kontrola stanja tečnosti, sistema raznih i siganlizacije   0.2h
                                                                       ________
                                                   Ukupno Norm.h.: 1.4h

Kaže mi šef servisnog odijela ovo ulje ti je bolje jer ces kupiti elf koji se mjenja na 30 hiljada a mi ga moramo zamijeniti na 15. Ovako uzmes elfov produkt koji je jeftiniji i namjenjen zemljama u kojima je servisni interval prepolovljen. Nešto mi tu bilo sumljivo, al ako mi on garantuje da ce sve biti OK onda uredu.

od zamjerki koje ulaze u garanciju sam imao(sa radnog naloga):
1.Pedala kvačila odvaja visoko
2.ručica ručne hvata visoko
3.pedala kvačila zapinje posebno pri otpuštanju
4.pedala gasa zapinje
5.u zadnjim desnim vratima na makadamu lupa
6.povremeno se osjeti miris antifriza u kolima

Riješenje:

1. kvačilo naštelovali da hvata na sredini
2. ručna maksimalno povučena već na trećem zubu.
3. zapinje manje al i dalje zapinje- posebno izraženo pri kretanju u koloni po metar-dva
4. gas ređe zapinje al i dalje se desi
5. to u zadnjim desnim vratima je u svari C stub i nije rijeseno. Objasnjenje zavrsna obrada + kvalitet plastike
6. zna se desiti da antifriz malo isparava kad pocinju promjene s toplog na hladno. Nisam razumio al eto..

Ima li neko kakav komentar ?

Aleks

Meni nije jasno ovo njihovo "resenje" pod 6. Antifriz nebi trebalo da isparava ako je dobro zatvorena expanziona posuda i ako su sva creva dobro stegnuta selnama, jedino ako dodje do povecanja pritiska u rashladnom sistemu (iz nekog razloga) pa da otvori sigurnosni ventil na cepu posude. Ako se temperatura rashladne tecnocti krece u normalnim granicama, i nigde nema curenja nije mi jasno kako moze da ispari?
Ako neko zna nesto vise neka napise i objasni jer me bas zanima ovo njihovo objasnjenje (resenje). :ces:

dejanz

Meni majstor savetovao da kad zavrnem cep na posudi isti odvrnem koji milimetar, da nebude bas skroz do kraja zategnut

Veterinar


silent

#189
Motrio 5W40 Fully Synthetic oil
Motrio 10W40 Semi Synthetic Oil
Motrio 15W40 Multigrade oil ??

http://www.motortradeproducts.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=22&Itemid=1


Jesu li oni to sipali mineralno ulje??




Keka

Za BiH je kao opcija dato i mineralno ulje, pricao o tome Zoran, dao i sliku servisne.  :ne:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


silent

Genijalci, mogli su da stave i maslinovo .

kiborggg

sad sam gledao ponovo račun i nalog. Piše lijepo 15W40. Nisam pogrešno napisao. Dalje se ne razumjem.  :c:

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.