Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

#1980
Treba da kupim jos 2 zimske gume( 2 kupio prosle zime), izbor je sledeci:

(195-55-r16 tako da su cijene malo jace)

Sava Eskimo HP2
Gislaved Eurofrost 6/ Viking Wintech/ General Altimax Winter 3 (ista guma 3 naziva, vlasnik sve 3 firme Continental, po Adac-u u top 20, doduse poslednje mjesto, ali je u preporucene gume)
Sportiva Snow win 2
Petlas Snowmaster w651
Maxxis Arctictrekker WP05
Tigar Winter(nova sara)
Zeetex WP1000

Cijene 50-68e...

Treba mi nesto da nije pogibija po kisi, ali i da moze malo ozbiljniji snijeg da gazi, jer planiram da idem na selo i da imam i par skijaskih izleta  :ne:

speedo

Citat: MitarMrgulic poslato 29.09.2018. - 12:22
Uskoro će Logan MCV dobiti zimsku obuću :)

Šta preporučujete u nekom cjenovnom rangu od 50-70 eura po gumi.

Dosta mojih kolega uzima ove Sava Eskimo, kakve su gume i isplati li ih se staviti.

Logan se vozi uglavnom na asvaltu i gradskoj i prigradskoj zoni, nema nekih offroad izleta niti nešto planina i sl.

Mitre, za te pare možeš najbolje (najskuplje) gume - što bih i preporučio. Mislim da su oko 120KM komad Continental i Michelin i one su najskuplje. Savu bih zaobišao, govorim iz ličnog iskustva. Po mokrom slabe, po suhom potanke, dobre jedino za snijeg dok su friške, brzo se potroše.

Daniel

Citat: Lazar@ poslato 28.09.2018. - 12:41
Nadam se da se salis
195-55-r16 ili 205-55-r16

Primjer:
Tigar Winter(ovaj novi) 49e po gumi
Continental TS860  112e po gumi
Miselin Alpin 6 121e po gumi


4 tigra 200eura...4 miselina 484 eura

Tebi je 284 eura zanemarljivo? Zasto onda vozis Daciju? :ranting:
15 cola druže.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

dekiv68

Citat
Savu bih zaobišao, govorim iz ličnog iskustva. Po mokrom slabe, po suhom potanke, dobre jedino za snijeg dok su friške, brzo se potroše.
Prošle zime sam Savu Eskimo S3+ vozio na prednjoj osovini Sandera i nisam primetio nikakve znakove (prekomerne ili bilo kakve) potrošnje. Prelazio sam 1500-2000 km mesečno.

speedo

Ove koje sam ja vozio imale su malo preko 20.000km i bile su na nekih 3 do 4 milimetra, uz ozbiljan pad performansi. Po meni je to potrošena zimska guma i nije za vožnju.

zzechner_sk

#1985


Da nisu možda vožene ljeti? Od 2010. koristim Savu S3 na oba svoja Hyundai Accenta i nisam primijetio da se za tu kilometražu potroše na pola...što i osobno
smatram da je potrošena guma i nije više za vožnju. Svoje komplete, bilo zimskih, bilo ljetnih (takodjer Sava) mijenjam na 35 - 40000 km max.
Nadalje, nisam primijetio pojavu "bubrega", iako su potrošena ukupno 4 zimska kompleta, sad za preostali Accent u Kragujevcu (onaj u HR je prodan)
ponovo planiram kupiti 4 Save S3. Moja draga voli žešći ritam vožnje, na autoputu razvuče i do 160 km/h (kad se malo zaboravi :ne:) no niti jednom nismo
primijetili da gume tresu, niti je prijavila bilo kakve slabije držanje u vožnji, a zaista ima osjećaj za proklizavanje po bilo kojoj osi, čak i kad se samo suvozač.

Na istrošenim kad dodju na oko 4 mm, proklizavaju pri kretanju - naročito na glatkim pješačkim prelazima, no za nešto više mislim da je vožnja preko mjere opreza  :ne: 
2023. moj vjerni Logan MCV otisao u dobre ruke, a zamijenio ga je Suzuki S-Cross Premium

speedo

Jesu, ali samo jednu sezonu - zadnju. Klizale na sve strane pri normalnoj vožnji. Ako se nema za bolje dobra je i Sava, ali ako se ima onda svakako bolje gume treba kupiti. Za ovaj budžet koji je kolega @mitarmrgulic naveo nema potrebe razmišljati o Savi jer ima i boljih guma, barem kod nas u Bosni što se cijena tiče.

Lazar@

#1987
iskopao sam par snimaka dok sam vozio sve 4 Starfire W200  :D Bjese dobra guma za led i snijeg, ali pogibija na kisu...Pogotovo pri kraju zivota



07:00


mladja73

Narucio dve Kleber Kristalp Hp3 gume. Ispašće 6100 din sa balansiranjem i montažom. Moglo je i jeftinije znam ali je proverena priča. Vreme je da Wintere odu u penziju.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Jelenko

Ja sam pazario neke zimske gume "diplomat".Vrijeme ce pokazati kakve su.Proizvodjac je Poljska,a sara je slicna Tigar gumama..

Daniel

Gde samo iskopate te gume da mi je znati???
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Jelenko

#1992
Ne "kopamo" mi,nego ovi sto prodaju gume 😁. :crazy:
I ja sam uvijek bio pristalica kupiti nove gume nekog ne tako poznatog brenda  nego polovne nekog poznatog proizvodjaca.Do sad nisam imao problema..

Daniel

Polovne kao i "nonami" gume ne kupujem.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Andrix

Da se covek pogubi vise, mislim da nikad toliko proizvodjaca guma nije bilo kao sada. Naravno svi "nepoznati" su u posedu poznatih, samo treba opet dobro prebrati sta uzeti. I ja sam vise za poznate brendove pa makar i Sava i Tigar bili.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari