Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

Citat: Daniel poslato 26.09.2018. - 15:59
U nekim našim dimenzijama guma, da ne kažem "normalnim" razlike između jeftine gume i premium gume su zanemarljive.
Za 7000 u dimenziji 195/15 ima i Gy i Conti.....
Nadam se da se salis
195-55-r16 ili 205-55-r16

Primjer:
Tigar Winter(ovaj novi) 49e po gumi
Continental TS860  112e po gumi
Miselin Alpin 6 121e po gumi


4 tigra 200eura...4 miselina 484 eura

Tebi je 284 eura zanemarljivo? Zasto onda vozis Daciju? :ranting:

Loganovac

Pretpostavljam zato što se iz tačke A u tačku B sigurnije stiže Dačijom sa premijum gumama nego Audijem sa polovnim ćelestonkama.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

 Kupljene dvije gume Apolo 185 /65 R 15 za 2 x 87 KM
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Koji Apolo, nije valjda 13?  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dekiv68

Apollo Tyres Ltd. je osnovan 1972. godine u Indiji. Bavi se proizvodnjom guma za putnička, poljoprivredna i industrijska vozila.
U martu 2016. godine najavio je ulazak u segment proizvodnje guma za dvotočkaše i pikap kamione. Danas ima četiri fabrike u Indiji, kao i fabrike u Holandiji, Južnoj Africi, Zimbabveu i Mađarskoj.
Izvozi u 118 zemalja širom sveta i zapošljava blizu 16.000 ljudi. Godišnje ostvaruje prihod od preko dve milijardi američkih dolara.

U cilju ekspanzije na evropsko i severnoameričko tržište, Apollo je 2009. godine kupio holandski Vredestein, sa godišnjim kapacitetom od preko šest miliona letnjih, zimskih i guma za sve sezone.
Izvor http://www.magazinauto.com/apollo-novi-brend-guma-na-nasem-trzistu/

Erazmo

Citat: Loganovac poslato 28.09.2018. - 14:59
Pretpostavljam zato što se iz tačke A u tačku B sigurnije stiže Dačijom sa premijum gumama nego Audijem sa polovnim ćelestonkama.

Moja filozofija takodje.  :to:

Izmedju Renault-a koji nema ništa od opreme i Dacia-e koja ima maglenke, radio, itd - izabrao sam Daciu :)

10 točkova za AX-a i 10 točkova za BX-a su višestruko nadmašivali tržišnu cenu auta - jerbo moja glava (a i svih ostalih) - nema cenu :)

Točkovima od Dacie to neće uspeti - barem još neko vreme :D

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Citat: Zoran poslato 28.09.2018. - 18:17
Kupljene dvije gume Apolo 185 /65 R 15 za 2 x 87 KM
Ubeđen sam da je ovaj Apolo sasvim korektna guma u svojoj klasi i da je u rangu Save,Baruma,Klebera i sličnih.Imaju u ponudi i zanimljivu all season gumu (to sam tražio).Nažalost,u maloprodaji kod nas za sada nema.

MitarMrgulic

Uskoro će Logan MCV dobiti zimsku obuću :)

Šta preporučujete u nekom cjenovnom rangu od 50-70 eura po gumi.

Dosta mojih kolega uzima ove Sava Eskimo, kakve su gume i isplati li ih se staviti.

Logan se vozi uglavnom na asvaltu i gradskoj i prigradskoj zoni, nema nekih offroad izleta niti nešto planina i sl.

Aleks

Vrlo su podeljenja mišljenja po pitanju jeftinijih guma...
Tema je opširna,  pročitaj,  odluka je na tebi.

Keka

S3 je stara guma, ako ti nije hitno a zelis jeftino, sackeaj test nove Wintere.

Sigurica ti je Kleber Krisalp 3, jeftino a odlicno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Na S 3  sam se dosta navozao.  Jeftina je, to je velika prednost.  Lošije grabi po snijegu od S2. Brzo se troši. Hoće dobiti bubreg ,otprilike 15 %ih dobije bubreg a nisu potrošene.
Sam svoj gazda - vazda.

MitarMrgulic

Znam da je to budžetska guma, ja neću imati baš puno snijega, jer se uglavnom vozim po gradskoj i prigradskoj zoni, gdje se snijeg brzo čisti :)

Može li ta guma sa srećom prevaliti 35-40 000 km?

Aleks


Keka

Stavio sam proletos S3 na Kadeta, u odnosu na prastare letnje Miselinke, kao da se vozim u brodu, jeste udobnija, ali je u krivinama potrebno navikavanje, reakcijan a okretanje volana je mlaka i kasni.

Performanse na suvom su prihvatljive, a na mokrom jos nisam imao prilike da isprobam. Uzeo sam ih zato sto odlicno podnose starenje, nema pukotina sa strane i po gazecem sloju.

Ne znam kakve su cene u BiH, ovde je Tigar~4500, Sava~5000, Hankook i Kleber~5500, GY~7000, Conti~7500 i Michelin~8000 dinara, da sad uzimam, a posle objavljenih testova, uzeo bih Kleber bez razmisljanja.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!