Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Daniel

Ala su ga upakovali. Posle 2minuta sam prekinuo da čitam.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Aleks

#1951
Meni izgleda kao da je ovo stara Vintera...
Edit:
Keka,  prevideo sam da si napisao da je stara u pitanju.
Evo nove:  https://www.internet-prodaja-guma.com/tigar-195-65-r15-winter-91h-372314.html

Lazar@

Kocenje na mokrom:
Taurus 601 winter 43.7m (zapravo "stari" tigar)
Luaffen I fit 43.2m
Minerva frostrack HP 41.7m

Vozio sam tigar i bio mi je uzasan...Sad imam ovaj  Lauffen(LW31 "i fit"  model)  i cini mi se 5 puta stabilniji po kisi...
Za minervu cuo sve najgore, bolja od obije gume?



Ja sam lud. :c1:




Daniel

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Erazmo

Ja sam prošlu zimu prošao bez problema sa Hankook gumama na Citroen AX, vozeći po BGD ulicama i po najvećem kijametu. Planiram da ih uzmem sad i za Sandera, malo su skuplje od Tigar Wintera, ali su i po testovima, i po mom iskustvu, drastično bolje.
Naravno, da trenutno imam para - uzeo bih Michelin /Pirelli/Continental....

Zoran

Continental ti je bolji od Michelina i Pirelija
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

@Erazmo: Sto ljudi - sto ćudi, iliti neko voli popa a neko popadiju.
'Oću da kažem, zavisi šta očekuješ od gume. Ako tražiš samo da grebu po snegu OK, ali to je samo nekoliko nedelja u sezoni sezona a voziš ih šest meseci. Meni je bar isto toliko bitno kako se ponašaju u uslovima bez snega i leda, naročito na mokrom kolovozu, i kakav je umjetnički dojam za volanom na suvom autoputu (i decibeli i vibracije tzv. "kramponisanje" - ko je vozio planinku zna o čemu zborim). Prema ovako postavljenom kriterijumu ima boljih guma u klasi.  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleksabgd

Prošle godine sam kupio fulda kristall montero  3 (185/65 r15) Veoma tiha guma , ima odlican grip na snegu. Prethodno samvozio  sava eskimo s3 i fulda je daleko bolja.

Daniel

U nekim našim dimenzijama guma, da ne kažem "normalnim" razlike između jeftine gume i premium gume su zanemarljive.
Za 7000 u dimenziji 195/15 ima i Gy i Conti.....
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Loganovac

...samo što 195/__R15 nije homologovana...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Erazmo

Kad su u pitanju gume, kočnice, brisači, farovi, maglenke - trudim se da imam na autu najbolje (u skladu sa platežnim mogućnostima), jer te stvari ti možda STVARNO zatrebaju jednom godišnje - ali ti tad spasu glavu. Ukratko: moj AX i BX jesu imali po 25 god - ali su im gore navedene stvari bile bolje nego na većini novi(ji)h automobila.
Da trenutno nisam u besparici (tek kupio auto na kredit, učešće, moram da kupim i 5 felni, itd) - gledao bih isključivo triling Michelin/Pirelli /Continental, jer kao što kolega reče, ni one nisu mnogo skuplje od nekih Wintera, s obzirom da gume ne kupujemo svaki dan.

Loganovac

Od trilinga bolji je poker. +Good Year.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Erazmo

Moje zapažanje na osnovu rezultata raznoraznih testova svih vrsta guma, je da se ovaj triling izdvojio od ostalih, pa onda dodju Goodyear i Dunlop, pa svi ostali. Ali su nesumnjivo svih petoro legende auto-industrije, mada se danas sve pravi u Kini, u Poljskoj, u Srbiji - ali se uzdam da su tehnologije i nadzorni organi - još uvek francuski /američki/itd

Daniel

Citat: Loganovac poslato 27.09.2018. - 07:28
...samo što 195/__R15 nije homologovana...

195/(60-65)/15 da kažemo najčeća dimenzija
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Loganovac

Nije kod Dačije.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.