Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Lazar@

Citat: Lazar@ poslato 04.11.2017. - 15:49
Bio kod vulkanizera i na kraju uzeo dvije Laufenn LW31, Uniroyal rainsport 3 stavio pozadi.



Spustio pritisak na 1.9 bar(iz razloga sto su gume/kramponi tvrdi, nisu premeki kao na pojedine zimske gume) i mnogo se bolje ponasa...
Vozio po kisi i ok je  :to:
Definitivno bolja od tigra i starfire-a, ali isto tako primecujem da je losija od uniroyala  :ne:
Ponasa se predvidivo, skrece i koci zadovoljavajuce za normalnu voznju.
Po suvome potpuno tiha, po kisi na 80-100km/h cujem kako baca vodu po "lukovima" tockova(mada iskreno ne bih ni pokusavao da vozim brze od toga po kisi zbog straha od akvaplaninga)
Sve u svemu mislim da vrijedi te pare

Andrix

zanimljiva sara, za kisu ok, mada za sneg malo guste sare po sredini
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Zašto misliš da je za kišu dobro, ja bih rekao da se ova šara teško prazni i da će zbog toga brzo doći do akvaplaniinga. Takođe "guste za sneg" mi nije jasno, jer su, kad govorimo o šari, na snegu ključni mikrokramponi kojima ova guma obiluje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleksabgd

Da li je neko koristio kleber krisalp hp3 ili fuldu cristall montero3? To mi je neko razmisljanje za gumu srednjeg cenovnog razreda

kiconix

Fulda odlicna.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bugi

Koristio kleber, al mislim hp2, dobar, ali malo bucan...

Loganovac

Danas skinuo letnje Sheet-chelin Energy gume i stavio 7 godina stare zimske Fulde Kristal Montero 3 - svake godine se isto oduševim, meke ko duša, pliva auto, ne skidaju mi se ni u maju...  :dobro:

Možda baš to i uradim pa najesen nove all-season, ako Bog da!  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

Shit se pise sa ,,i''  :to:

Loganovac

Ma ja to brzinom...  :bonk:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Raja

... a i odavno se učilo EngleMski jeziko.  :bonk:

Daniel

Citat: Loganovac poslato 12.11.2017. - 15:05
Danas skinuo letnje Sheet-chelin Energy gume i stavio 7 godina stare zimske Fulde Kristal Montero 3 - svake godine se isto oduševim, meke ko duša, pliva auto, ne skidaju mi se ni u maju...  :dobro:

Možda baš to i uradim pa najesen nove all-season, ako Bog da!  :ces:

A vidiš, meni posle zamene wintere sa dotičnim gumama usledilo razočarenje u iste, barem po pitanju udobnosti. Zasigurno imaju kraći zaustavni put od wintere ali udobnost debelo na strani wintere :ne:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Loganovac

 :doh:  A ja se pitam kako to da mi je stojadin udobniji od Logana...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Daniel

Mozes da se pitas sta hoces, cak i na sam dodir je meksa od fulde.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.