Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

djomla1977

Citat: dekiv68 poslato 28.10.2017. - 15:20
Mnogo povoljna cena gde si ih kupio.

Kemoimpex. Ima neki dodatni popust ako se registrujes na njihovom sajtu. Inace DOT je 4017

Aleksabgd

Riken tj wintera . Neko ih diže u nebesa neko ih kudi

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dekiv68

Aj malo prokomentariši.
Ono što ja vidim na prvo postavljenom sajtu https://www.tyres-pneus-online.co.uk/test/car-tyre/winter.html#js-pagje da kada gledamo npr. average score razlika između prvoplasiranih (Goodyear Ultragrip Performance Gen1, Dunlop   Winter Sport 5 i Michelin Pilot Alpin PA4 sa 4.6 poena) i nama dostupnijih (Cooper Weather Master WSC, Riken Snowtime i Nokian W Plus sa 4 poena) razlika je u 0,6 poena iliti 13% u proseku merenih performansi.
Ne znam kolika je razlika u ceni navedenih razreda guma (procentualno, primera radi), ali bih voleo da čujem Tvoj komentar :conf:

Keka

Moj komentar je-pogledati zaustavni put "nama dostupnih" guma u odnosu na ove "nedostupne", pogledati koje su gume diskvalifikovane u startu, pre izvodjenja kompletnog testa itd.

Ima na sajtu autobilda.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Zna li neko sta o Kelly gumama?(kelly winter hp)
Na internetu pronalazim da su tu jos od 1894...Americki brend iz Ohaja.Vlasnik kompanije zadnjih godina je Goodyear...

Imam ih za 45e po komadu sa besplatnom montazom i balansiranjem(a recimo tigar je kod nas 49e)

Keka

Drek. Ovde sigurno ne dolazi iz SAD po toj ceni, mirise na Kineze.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


djomla1977

Citat: Lazar@ poslato 04.11.2017. - 09:41
Zna li neko sta o Kelly gumama?(kelly winter hp)
Na internetu pronalazim da su tu jos od 1894...Americki brend iz Ohaja.Vlasnik kompanije zadnjih godina je Goodyear...

Guma je made in germany, sara je debica frigo hp i kazu da je malo bolja od tigra, a losija od save. Potpada pod goodyear grupaciju, ovde je cena za 205/55/16 oko 5350 din bez montaze

Lazar@

Bio kod vulkanizera i na kraju uzeo dvije Laufenn LW31, Uniroyal rainsport 3 stavio pozadi.
Pod-brend Hankooka, nije neka guma, malcice bolja od tigra, rikena, kormorana, zeetexa...
Cijena 50e sa ugradnjom i balansiranjem (a tigar mi je 49e + ugradnja i balansiranje)

Kad nabrijem malo kilometara javljam detaljna iskustva...Nije bucna, odziv na volan dobar, nenormalno dobro koci po suvome( po testu na suvom asfaltu bolje koci nego goodyear ultra grip 9) medjutim tu se sva slava zavrsava...
Smotah malo ostrije u krivinu, dosta lako prokliza (uniroyal rainsport 3 drzi kao super lijepak naspram nje)
I po kisi je malcice bolje od tigra i ostalih ali je i dalje skoro na samom dnu...Tako da moram da prestanem da divljam sa autom  :ne:

(inace vulkanizer rekao ni slucajno Sava, mice je iz ponude skroz...Na polici kod njega stoje Eskimo S3+ i Debiga Frigo 2, ista sara, ista smjesa-ista guma...Kelly i Sava Eskimo HP2 potpuno ista sara i smjesa....Kaze da su je potpuno pokvarili, da mnogo reklamacija ima)




szs

Deluje šara ozbiljno za zimsku gumu :ne:
Možda na snegu pokažu pravo lice? U svakom sl nek te dobro posluže!
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Keka

Niskobudzetni Hankook...nije losa kupovina za te novce, sara podseca na GY UG8.

Postaje guzva u segmentu niskobudzetnih guma (premium proizvodjaca).

Proveri pritisak na nekoj krstenoj pumpi, obicno vulkanizeri prepumpaju gume i zato moze da se lose ponasa...a treba joj i vremena da ulegne.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Šara baš izgleda super.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Pazi se akvaplaninga pri većim brzinama.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Ovo bi trebala biti dobra šara za ići na vrh planine pod snijegom ali treba biti oprezan kod naglog krivudanja jer nema uzdužnih kamala.
Sam svoj gazda - vazda.

Lazar@

@Keka, da primijetio sam da su kao kamen kad ih "nabodem" nogom  :D...Prosli put kad su mi montirali gume su bile nampumpane na 2.5 :doh:
Vidjecu da ih spustim na 2/2.2 mozda se budu bolje ponasale...


Ne znam, sandero je sa sve 4 iste gume potpuno neutralan auto pri normalnoj voznji...A pri ostrijoj voznji je jako dobro izbalansiran da mozes da balansrias podupravljanje/preupravljanje...

Ovako ne znam sta da ocekujem, naprijed zimske, pozadi ljetnje(doduse te ljetnje su odlicne za kisu i nove su)...voznja ce biti uglavnom u Podgorici vjerovatno bez snijega...Temperature od -5c vjerovatno do 15c sa dosta kise...
A gume sam uzeo da ispostujem zakon, za PG nisu obavezne, ali jesu ako krenem bilo gdje drugo