podesavanje sedista vozaca

prethodna tema - sledeća tema

Mandrak

Koliko ima položaja za podešavanje sedišta po visini?
Kod mene postoje samo 2 (gornji i donji). Jel' tako treba ili se desio neki kuršlus?

Loganovac

Ne verujem, probaj sa razumevanjem.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boka

Ima 3 polozaja visine sedista, i probaj kao sto ti je rekao Loganovac, ja inace koristim 2 polozaj, ni prenisko ni previsoko.

nebojsava

Danas sam vozio burazerov Sandero Ambiance (nema podesivo vozačevo sedište) i pošto sam visine 1,95m imao sam grdnih problema sa udobnošću sedišta. Morao sam neprekidno da se savijam da bi imao 100% preglednost puta i bilo je vrlo vrlo zamorno posle pređenih 50km. Kakva su iskustva vozača Sandero Laureate koji su moje ili približne visine s obzirom da u tom paketu opreme imaju podesivo vozačevo sedište prvenstveno po visini ?

:bullshit:

Deki

Podešavanje vozačkog sedišta po visini kod Sandera Laureat funkcioniše besprekorno tako da može da se podesi kako kome odgovara u malim koracima.

Kod mene je isprobano sa vozačima visine: 1,58m, 1,72m, 1,85m i 2,02m. Svako je pronašao odgovarajuću visinu uz napomenu da je za visinu od 1,58m sedište bilo maksimalno podignuto a za 2,02m maksimalno spušteno.

Predpostavljam da se pod podešavanjem u leđnom delu ne podrazumeva postojeća promena nagiba naslona točkićem sa desne strane naslona tako da tek nameravam da sa Reno Nisanom, prodavcem a i Dačija centralom, ukoliko ispravno predpostavljam, raspravim ovaj nedostatak jer mi prilikom kupovine nije račeno niti pismeno naznačeno da toga nema a u paketu Laureat, u vreme kupovine, je jasno naznačeno da ima.
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

Loganovac

Sedište sa podešavanjem u lumbalnom delu ima dva točkića. Jedan menja ugao naslona, a drugi podešava izbočenost u lumbalnom delu naslona (donja trećina, grubo).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

Da, tako je i kod mene. Mislim da je fabrika ovo podešavanje izbacila zbog učestalih  primedbi i reklamacija od vlasnika iz Rumunije.
Kod mene podešavanje u lumbalnom delu radi besprekorno i velika je šteta što su  ovo izbacili. 

kiconix

Kod mene je ta sajla pukla pre godinu dana, vezao sam zicu dok ne nabavim sajlu, jbg jos se nisam setio.

sphex

Citat: Loganovac poslato 26.06.2010. - 13:07
Sedište sa podešavanjem u lumbalnom delu ima dva točkića. Jedan menja ugao naslona, a drugi podešava izbočenost u lumbalnom delu naslona (donja trećina, grubo).
...a gde se nalazi taj drugi točkić za podešavanje izbočenosti? Ovaj za nagib naslona je sa desne strane....a taj drugi?

Kod mene u laureat paketu (Sandero 2010) ima podešavanje po visini, napred-nazad i nagib naslona sedišta.
Ja sa svojih 1,96m visine u principu spustim sedište na najnižu poziciju i ok mi je tako za vožnju, mada moram da priznam i da bi voleo da mogu da podešavam izbočenost lumbalnog dela, ponekad mi nedostaje bolji oslonac baš tu.
we brake for nobody!

krle

 On je iznad točkića za nagib.

sphex

kod mene znači izbačen, samo je jedan....
we brake for nobody!

krle


Constantin

Ma o tom točkiću je već pisano ranije na forumu.
On ne postoji u Sanderu, bez obzira na paket opreme.

sphex

izgleda da sam propustio ranije forum ;) Još sam svež user...
we brake for nobody!

krle

Pričalo se uopšteno, konkretno ne. Na pravom si mestu  :to: