Cene polovnih Dacia vozila

prethodna tema - sledeća tema

speedo

Nema ljutnje naravno :wave:
Samo kažem da 1/3 cijene trenutno nije realna za moj auto.

MitarMrgulic

Sve ok, kao što kaže kolega, realna cijena je ona koju je neko spreman platiti...

Vjerujem da je Speedov Sandero sa nekih 54000 km na satu, auto koji je stvarno dobar i može služiti...Medjutim, Dacie otkako su krenule, bije taj glas da im postprodaja nije laka i jednostavna, čak su im to i u recenzijama, neki ugledni auto-novinari nabijali na nos...

Prije oko godinu dana, u Sarajevu je prodat Logan, sa metalik svijetlo-plavom bojom, sa originalinih 80-ak hiljada KM na satu, mislim da je bio 2006. godina. Auto star 12 godina, sa ekstra servisnom istorijom, "picajzla vlasnikom" (pisao čovjek kad je i koliko goriva sipao), u izuzetnom vizuelnom i tehničkom stanju, za nekih 4500 KM (2300 eura).

Da nisam uzeo MCV kao novog, sigurno bi mi bio ozbiljan izbor... Vjerujem da će auto budućeg vlasnika služiti godinama, ali cijene i tržište su takvi kakvi jesu...

Guma M, ovlašteni distributer, su imali 2-3 logana u dobrom stanju, sa oko 100-130 000 km, koštali <2000 eura, davali su uz njih gratis set zimskih guma, pa ih se i tada teško riješavali.

Mislim da će Dacia kvalitetom i dobrim glasom, tek za par godina, osigurati koliko-toliko solidnu vrijednost polovnjaka :):)

Zoran

Velika je hiperprodukcija novih auta a mogu se dobiti bez para (lizing, kredit. . . ). Za polovan treba imati keš. Ja svog neću prodavati, vozim ga dok ne " legne ".
Sam svoj gazda - vazda.

Aleks

Zoki,  i polovnjaci mogu na kredit.

Veterinar

#769
Citat: VaskezNS poslato 04.09.2019. - 22:00
Ne znam, za te novce uzeo Logana sa istim motorom, 5 godina star sa 72.000 km.

Naravno. Problem je što, ako u oglasima upišeš Dacia Logan 2014 godiste prosecna cena je oko 6000 evra. To nisu fiksne cene, ali se teško znacajnije obaraju. Dacije dobro drze cenu, Stepway najbolje. Kome je hitno da proda auto, prodace ga odmah ako popusti sa cenom, naravno. Takve prilike treba vrebati.
Interesantno, u zapadnim zemljama je to izrazeno daleko više. Pre nekoliko dana sam ponovo gledao nemacke oglase, satima se bavio time. Sest godina stare Dacije ukoliko se prodaju za 4000 evra po pravilu imaju neki nedostatak ili nemaju klimu. Za ispod 4000 evra ne moze da se nađe dobar auto tog godista. Dacije su dobri automobili.

MitarMrgulic

@Veterinar

U pravu si i ja sam to primjetio na njemačkim auto-oglasnicima, da Dacije dobro drže cijenu i u pravilu su skuplje od istih i sličnih primjeraka kod nas u BiH.

Možda tu ulogu igraju i razne trošarine, odnosno akcize, nove Dacie u Hrvatskoj su oko 1000+ eura skuplje nego kod nas u BiH. Moguće i da su u Njemačkoj nešto skuplje, ali generalno, iznenadilo me je da nisu jeftinjare :)

Zoran

Napisana cijena je jedno a realno koliko se dobije je nešto sasvim drugo. Na OLXu ima Sandero 2016 0.9 TCE za 9900 KM već mjesec dana
Sam svoj gazda - vazda.

MitarMrgulic

@Zoran,

Negdje gore, Tešanj ili Jelah, je li tako... Moguće da je auto sumnjiv...

Ima kod njih jedan Logan 1,6, dugo se prodaje, još od vremena kad sam ja tražio i naručivao MCV-a.

Auto je u SA prodavano za 5900 KM, pa se isti auto nekom šemom pojavio u Tešnju, da bi cijena padala pa je sad cca 3500 KM, samo da je se riješe.

Mislim da je ta auto-kuća poznata po uvozu nalupa i svakakvih auta, čak mislim da posluje u okviru otpada nekog :)

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

nik

Citat: Veterinar poslato 05.09.2019. - 22:15
Interesantno, u zapadnim zemljama je to izrazeno daleko više.

Dacia Sandero je (bar do pre tri godine, posle nisam proveravao) na trzistu Nemacke, kao polovnjak, ubedljivo na prvom mestu po pitanju zadrzavanja cene u procentima u odnosu na pocetnu. Kvalitet ili niska pocetna cena, pa "sramota" da traze manje  :ne:.

kiconix

Kod nas je najveci problem mentalitet.
Bolje kupiti 10 godina starijeg vw sa
xy km nego Daciu sa urednom servisnom.
Problem u glavi.
Nemci nemaju taj problem.

MitarMrgulic

U pravu je Kiconix, ja sam i sam bio takav...

Nekad 2010/11 plaćao nekakve Seate po 6-7 hiljada eura, a bilo novih Logana, koji je tad bio najpovoljniji u svojoj historiji, hladno za te novce ili tu negdje :)

shole

Ja sam mog sandera starog 8 godina i sa 107000km pređenih,uredno pažen i mažen,jedini ga ja vozio i održavan u ovlašćenom servisu ,cenio na oglasu 3900€,a prodao ga za 3650€ za 15-ak dana. Iskeno,otišao je prvom koji se javio na oglas(a bilo oko 300 pregleda),više su zvali kad ga vide izlepljenog.Otišao je u jeku godišnjih odmora.

vladimiris

Poneo me komentar Mitra Mrgulića u vezi logana 2006. godište, a i komentar spedoo ... Što bi rekli, evo uzmite moj slučaj. Davne 2011. godine kupio logana starog tačno 5 godina, doduše bez klime, sa urađenim velikim servisom za samo 2.500 evra od prvog vlasnika! Inače, evidentno je da se sandero više vrednuje, aposebno stepvej, pre svega zbog izgleda.Mehanika i sve ostalo, gotovo identično.

P.S. U aktuelnom broju Auto Bilda imate polovan Dacia daster 1.5 dci na četri strane.

Zoran

#779
Ja sam 2013. kupio Sandero 1.6 sa 150 000 km  za 7 000 KM (3600 Eura ).
Starog 5 godina.
Sam svoj gazda - vazda.