Cene polovnih Dacia vozila

prethodna tema - sledeća tema

zac

Potvrdjujem da je najpametnije kupiti auto od prvog vlasnika. Takav auto se uglavnom dugo trazi, ali kad naleti isplati se.
Kolegi i prijatelju sam pre dve godine pomogao oko kupovine jednog Megana...bio je strpljiv, kupovao je auto preko 8 meseci ali je an kraju dobio autic boli glava..sa stvarnom kilometrazom, odrzavan u Kompresoru...i tamo na licu mesta smo proverili kompletnu istoriju auta. cak i detalje o zameni akumulatora, zato sto je bivsi vlasnik bukvalno sve radio u ovlascenom servisu, cak i proveru pritiska u gumama.  :doh:

Dacia2015

Ja bi se pre slozio s Loganovcem, da ne preterujemo sad s forumom, ima ovde dobrih ljudi i postenih vlasnika, al nisu svi sveci i svi automobili nisu savrseni s foruma.

Gde se ocitava broj sasije?

zac

Naravno, forum nije nikakva garancija...garancija je prvi vlasnik i tvoje ostro oko prilikom gledanja auta. :wink:

Broj sasije se vidi na prednejm desnom kosu, kad podignes haubu.

Dacia2015


Dacia2015

Ona bela dacija je odrzavana u ovlascenom servisu samo prve dve godine i za to vreme presla 85000km, sledece cetiri nije, prostom matematikom dolazimo do toga da ako je prelazila oko 40hiljada godisnje, presla je 240000km a ne 145000km koliko joj pise na satu, to jest koliko prodavac kaze....

Veterinar

Citat: Dacia2015 poslato 19.11.2015. - 20:12
Sve da je prelazila i 30000km godisnje na plinu, to je za 6 god 180000km...

Verovatno je auto prešao sto hiljada kilometara više. Barem. 

Pre dve godine sam sa zetom u oglasima video Clio dci dve i po godine star sa 300000 km. Ja to ne kapiram. Mislim, da u jednom smeru ide 150km, to je 300 km dnevno x 300 radnih dana (a nema ih toliko), to je za dve i po godine 230000 km. I to mi ne deluje isplativo za bilo koju firmu. Stručnjaka koji živi 150km od sedišta firme bi (ako im se isplati svakodnevna velika vožnja) valjda smestili u bolji auto. Ne znam...

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=218082332&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&scopeId=C&isSearchRequest=true&minMileage=150000&minFirstRegistrationDate=2013-01-01&pageNumber=3

Keka

Ljudi, oni kola kupuju da voze, pogotovo dizele, ne da im stoji na parkingu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Yup. Doker iz mog prethodnog posta za četiri godine pređe preko pola miliona km, a kod nas, u oglasima, bi imao 180000 (verovatnoje 140000) i svako bi pomislio kako su sto hiljada svukli, a skinuto 400kkm.  :doh:

kiconix

Kakav bre Doker?
Raduje me da Lodgy iz tvog posta izgleda odlicno posle toliko kilometara. :lux:

DarioGTI

Lodgy iz oglasa stvarno izgleda očuvano. Sjedala nisu pohabana unatoč ko zna koliko ulazaka-izlazaka. Za vanjštinu je jasno da dobro izgleda jer je očito bio vozilo koje je moglo ići u centar grada, a da bi to mogao mora i izgledati uredno. Inače u Njemačkoj postoje ajmo reći "taxi redari" koji pregledavaju taxije na stajalištima u centru grada, i čim je branik oderan ili napuknut, oštećena ratkapa ili nešto slično, to se mora mijenjati. Inače pojedino vozilo gubi povlasticu stajanja na tom stajalištu u centru grada. Zato će se često dogoditi da na tim taxijima iz centra vidite branike u tvorničkoj boji vozila koji još nisu stigli biti folirani  :D .
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

neskafa

Citat: Veterinar poslato 21.11.2015. - 11:02

Pre dve godine sam sa zetom u oglasima video Clio dci dve i po godine star sa 300000 km. Ja to ne kapiram. Mislim, da u jednom smeru ide 150km, to je 300 km dnevno x 300 radnih dana (a nema ih toliko), to je za dve i po godine 230000 km. I to mi ne deluje isplativo za bilo koju firmu. Stručnjaka koji živi 150km od sedišta firme bi (ako im se isplati svakodnevna velika vožnja) valjda smestili u bolji auto. Ne znam...

Taj Clio je najverovatnije bio servisni i kao takav nije pripadao jednom vozaču/serviseru. Ko je u smeni on ga vozi.
Ako je raspoloživost 24/7 tj broj radnih dana =365, onda je  kilometraža od 300.000 za 2,5 god moguća.
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

Veterinar

Ima logike. Svakako znam da automobili prelaze mnogo, nego su mi interesantne svakodnevne kilometraže preko 300km.

Dacia2015

Jel moguce da je ova dosla bez maglenki u laureat opremi ili je udarana pa promenjen branik?
Druga stvar, jel se Sandero uopste prodavao u ovoj boji!?

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7373421/dacia-sandero

dzule

mozda se na slici ne vidi, ali u opisu stoji da ima svetla za maglu.....
ima jedan u novom sadu u toj boji, e sad d ali je laureat ne znam...
i ne znma sta je multifunkcionalni volan, posto ja imam laureat-a a nemam takav volan....
ako se misli na komande radija tj. cd-a, to je imao black line.....
trebalo bi da je volan podesiv po visini....

mladja73

Na slikama nema maglenke. Laureat bi trebao da ih ima.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.