Cene polovnih Dacia vozila

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Onda ti svoj prodaj za 3500, ja svoj ne dam za te pare. Placen je 10.000 i sigurno ce nadziveti u eksploataciji Nemacka vozila za 250.000+ predjenih km u istom cenovnom rangu. Vozicu ga dok se ne raspadne ili dok odrzavanje ne postane nerentabilno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Tchitcha

Tchitcha

Csaba

Моје mišljenje je da su cene bar za Logana realne (uglavnom)
Iznenadilo me je da MCV-ovi drže cenu žestoko!

Veterinar

... kao i u inostranstvu.

Zoran

U grubo cijena se prepolovi za 5 godina a kupac može tražiti koliko hoće.
Sam svoj gazda - vazda.

kapsid

Otprilike,kad se prodaje kupcu,a smanji se za dvije trećine ako ideš staro za novo :ranting:!
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

Aleks

Citat: Csaba poslato 21.10.2011. - 22:20
...Iznenadilo me je da MCV-ovi drže cenu žestoko!
Licno me to uopste ne cudi, jer po meni, MCV nudi najvise za dat novac od svih modela Dacie, bilo da se radi o novom ili polovnom.

gromovnik

Kad kupujem polovan auto, radije ću platiti "nerealno visoku" cenu nego nerealno nisku. Što ne platiš na mostu sigurno ćeš platiti na ćupriji.

kapsid

...tako je u startu prividno jeftinije,a onda te oderu popravke....      :place:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

dsit

Evo ja cu izneti svoj slucaj tj  konstataciju da nije sve tako crno ili belo.
Ponosni sam vlasnik Logana vec sest godina i trenutno sam na nekih 128.000km. Uzeli smo ga 2005,novog naravno i dan danas sluzi odlicno.
Medjutim pored njega, uzeli smo proletos i golfa 4 2003 godiste. Kupovina je isla po preporuci i mogu vam reci da je auto stvarno ocuvan,kako spolja tako i iznutra.
Verovatno se vecini nece svideti sledeca ali moj (isto tako pedantno cuvan i pazen) logan 2005 je u svim aspektima losiji od doticnog Golfa 2003.
Pocev od sedista,volana,komandi,opreme,upotrebljenih materijala,postojanosti farbe,limarije,samog upravljanja,osecaja u voznji...za sta god sa se uhvatite nekako deluje kvalitetnije i generalno boravak u autu cini prijatnijim.
Da me ne razumete pogresno,ne kazem da logan ne valja vec hocu da kazem da ne treba sve uzimati zdravo za gotovo i biti pristrasan kao i da se uz malo srece i znanja moze naci zaista dobar polovnjak.

Nikolagavijal

Čekaj malo,prijatelju... :ziveli:
Ipak ti ovde porediš babe i žabe-pa koliko je koštao taj Golf 2003 (nov) i Logan 2005 (nov)?
Kod Dačije i jeste "fora" u cost-benefit.

zac

Tacno, mesas babe i zabe i taj golf 4 je smesan za Audia A8 npr. (vizio i jedan i drugi, i znam).  :friends:


hobbista

Nije pomesao, vec je naveo primer da moze da se uzme dobar polaovan auto (bez obzira na marku i tip).

Na ovu temu ne bih dodao nista vise od onoga sto je napisao saša61beograd.
Dacie se jos uvek ne doteruju iz Italije i Francuske (i da ih je vozila baba samo do pijace)  :cul:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

dsit

Hteo sam reci (na konto cinjenice koju je izneo Tchitcha) da se umesto logana 2005 koji kosta 4500e moze uzeti osetno bolji auto 2003. god. (doduse bio je 4900 ali 400e razlike u ceni je cifra koja se da progutati kada se sve uzme u obzir). A misljenje sam izneo i na osnovu raznih poredjenja koja su se potezala po novinama i ostalim medijima:"nov logan ili polovan golf". U tom slucaju ipak bih se kao i pre 6 godina odlucio za novo dok u slucaju "polovan logan ili polovan golf" gotovo sigurno bih odabrao ovo drugo.

A inace A8 2001 i jeste avion za Golfa4 2003 al zato je 3000-5000e skuplji dok se u slucaju Golf/Logan cena meri u redu velicina 300-500e

No, to je moje licno misljenje koje sam na osnovu svog iskustva podelio sa vama.

Gagi1/2

Citat: dsit poslato 24.10.2011. - 14:54
kao i da se uz malo srece i znanja moze naci zaista dobar polovnjak.

Tvoje iskustvo se zasniva na polovnom autu kojeg si nabavio po preporuci i koji je u dobrom stanju. Što je naravno, super  :to: - nemoj misliti da ovo govorim sa negativnim prizvukom.

Ali ono što su Hobista i Saša hteli da kažu - verovatnoća da nađeš polovnog Golfa koji je zaista malo prešao i koji je u dobrom stanju je mnogo manja nego da nađeš Logana (ili Sandera) koji je u dobrom stanju. Mislim da je potrebno mnogo znanja, mnooogo sreće i mnooooogo vremena da bi se zaista našao dobar polovnjak, a većina ljudi to jednostavno nema (posebno vremena  :().