Projektori u faru?

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

Skoro sam na moje drugo auto ugradio h4 bi xenon sa aliexpressa...5000k 55w i dosta sam zadovoljan,bili su oko 25e

Sad gledam nesto za stepway-a,ali bih uzeo 4300k i 35w ali bih volio da ugradim projektore,jer mislim da bi ekstra lezali u faru,a bili bi potpuno legalni onda....ali gledam nesto far,dosta je mali unutra i ima bas cudan oblik,ne znam mogu li projektori da stanu...
Projektora ima raznih,gledam nesto ove manje h7,h11,d2s itd...imaju i neki morimoto mini...





zac

Neznam za Sandero, ali Logan ima odlicne farove za nocnu voznju...na A koji sam nekada vozio bili su ti projektori...belu macku nisam video nocu ako je kolovoz vlazan....prema tome razmisli, da li zelis dobar far za nocnu voznju ili estetski lep?

Lazar@

Mislim da tu nije do projektora nego do sijalica...
Prijatelj mi ima alfu 156 sportwagon sa morimoto projektorima sa 6000k sijalicama 35w i prst pred oko se ne vidi po noci...
A vozio sam se skoro u pezoa 206 sa istim tim morimoto projektorima i 4300k sijalicama i AC balastima i bio sam odusevljen...svjetlost bijela kao snijeg i vidi se mnogo jace nego halogen sijalice

Loganovac

6000K ili 4300K je oznaka koja ukazuje na boju svetla. Oko 4000K je nešto približno dnevnom svetlu, veće temperature ukazuju na plavičasti spektar (koji me posebno nervira...). Oću da kažem da ovo nema veze sa osvetljajem, koji upravo zavisi od kvaliteta optičkog sistema pomoću koga se sav emitovani svetlosni fluks manje ili više homnogeno i sa manje ili više rasipanja fokusira u željeni prostorni ugao. Drugim rečima, svaki izvor emituje svetlost u veliki prostorni ugao, caka je kako ga efikasno i kvalitetno, bez gubitaka i rasipanja, usmeriti tamo gde nam treba dobar osvetljaj. To je zadatak projektora.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Do sijalica nije sigurno, cak sam tada trazio i zamenu farova, misleci da su projektori zamagljeni i da su propali...medjutim ista prica...posle sam razmisljao..pa mi je bilo i logicno. kako da svetli socivo precnika 5 cm kao socivo punog fara...

nik

Ja bih ovo, da prostite, turio. Mocno izgleda.
Ukoliko su original morimoto, nema greske. Na intenzitet svetla uticu kvalitet ogledala projektora, ali I kvalitet sijalice. Moze projektor da bude 100x original, ako je nekvalitetna sijalica, nema leba od toga. Druga stavka je da projektori bez HID lampi nisu ni za ... , ali onda bez autonivelacije snopa ste van zakona.
Mnogo utice I boja svetla (objasnio je Loganovac sta znace kelvini) I najbolji osvetljaj se za prosecno oko dobija sa oko 4000 K.
Sve u svemu, odluka je na tebi.

Ivan91

Zar nije legalno u slucaju da farovi imaju prskalice ?

Lazar@

I ja bi turio da znam koji odgovara...ali ovako od oka gledano treba neki manji projektor...
Sijalice bih uzeo samo 4300kelvina jer je to skoro potpuno bijela boja...

Nego kad smo vec kod toga, da vidljivost nema veze sa bojom sijalice,zasto svijetla za maglu nisu bijela a ne zuta? :zloca: na novijim kolima sam gledao cak i maglenke sa projektorima i xenonima od 10 ili 12 hiljada kelvina jer dosta dobro probijaju maglu...isto vazi i za klasicne zute maglenke 3000k....

roolet

ja koliko znam, legalno je uz automatsku nivelaciju farova i prskalice farova, sve drugo vodi na vanredni tehnicki  :hihi1:

vujanovgoran

Sve sto se naknadno ugradi u auto,  legalno je samo uz atest.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Saja174

Automatska nivelacija farova, prskalice farova i lece, mislim da su to tri stvari koje moras imati da bi bio legalan. To je izvodivo, ali treba dosta para i zivaca, tako da ja sigurno ne bih stavljao xenon. Mozda bi dobra stvar bila lece sa Osram Cool Blue sijalicama i nekim fino uradjenim angel eyes, eto ti super izgled, vjerovatno i nesto bolja vidjljivost, a nemas peglanja sa zakonom.

kiconix

Dacia ima fantasticne farove, jedne od najboljih koje sam koristio.
Za cenu sijalice od 2e i odlicnim osvetljenjem, stvarno ne znam koji ce vam djavo ove skalamerije.

Keka

Imao, crklo, vratio se na Osram sijalice.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Ako se dobro sećam, imao si ksenone ali ne i projektore.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

maestral5747

Kvaliteta balasta također utiče na količinu svjetla.
A za kišu xenon 3000K u maglenke :D