Dacijas :)

prethodna tema - sledeća tema

step.SU

Bio sam danas do ovog drugog, normalnog majstora. Nije nista strasno, ocistili smo, zajedno, senzor polozaja radilice, poslusao je i on rad motora, rekao je da su mozda dizne u pitanju, da se trebaju ocistiti i nastelovati ventile, ali da slobodno vozim ovih dana.  :dobro:

U ponedeljak mu ostavljam auto, taman kad se vratim, ocistice dizne, nastelovati ventile, posle toga idem na servis plina i onda planiram kompletan veliki servis da odradim pre zime, za svaki slucaj.

Mozda nisam ranije spomenuo, ovaj auto je bio sluzbeni, 128000 je presao, a u knjizici samo mali servisi, ulje i filter...  :banghead:
zbog toga kazem da bih obavio i veliki, pa onda znam na cemu sam.
CITIUS - ALTIUS - FORTIUS

Loganovac

 :doh: Ne možda, nego nisi spomenuo! Na toj kilometraži bez velikog servisa rizik je veliki, sve što je rečeno (čišćenje dizni, štelovanje ventila) treba odraditi urgentno, baš kao i veliki servis.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

step.SU

Dizne konacno ociscene, stelovanje ventila obavljeno, ali i dalje malo nemirno radi na leru. Nije dugo radio, parkirao sam ga odmah u garazu, revoltiran. Isprobacu sutra kako se ponasa kad se malo zagreje, posto je radio nekih pet do deset minuta...
CITIUS - ALTIUS - FORTIUS

zac

Necu da ispadne da baksuziram, ali pade mi na pamet...nemoj se iznenaditi ako motor nije dobro uzubcen..to jest, mozda je nekada u nekom momentu prezubio za zub ili dva...pa zato nemirno radi...ako je to resices zamenom svih elemenata u razvodnom mehanizmu..posto nije ni radjen vel.servis..to ti i onako sleduje..i to bolje sto pre..ipak je to velika kilometraza a posebno sto je vozen i sluzbeno..a svi znamo kako se jasi tudje..  :nami:

step.SU

Ali da to nijedan majstor ne moze da ustanovi sta mu je?  :ne: e to mi ne ide u glavu...
Kada je ocistio dizne, juce mi rekao pa i nisu bile za ciscenje, ok su bile... :ces:

Jedan je rekao pumpa za gorivo (mada isto radi i na plinu i na benzinu), drugi kaze hidropodizaci...

Drugo, da pitam: da li moze nekako da mu se pojaca ler? Ovako amaterski pitam, mozda to i ne moze na ovim motorima, nisam majstor, na apn-u  sam pojacavao  :D

Nekako mi se cini da jako slabo radi na leru, ispod 10.000 obrtaja i zato tako nemirno deluje, kao samo sto se ne ugasi...
CITIUS - ALTIUS - FORTIUS

Loganovac

Hidropodizači? Pa gde nalaziš te majmune?
Drugo, ler je 750 obrtaja. Ako kompjuter upravlja radom motora (a upravlja), ne možeš tek tako da šteluješ ler ko na APNcu. Zaboravi pumpu za gorivo s obzirom da isto radi i na plinu.

Nisi napisao da li su naštelovani ventili, ako nisu prvo to uradi, ali nađi nekog krštenog majstora. Hidropodizači...  :doh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac


step.SU

Nisam znao to za 750 obrtaja, cinilo mi se da je nekako malo kad je kazaljka ispod jedinice...
Sumnjao sam da je nesto sa kompjuterom, ali na dijagnostici nista nije pokazalo, nikakvu gresku prijavilo.
Evo danas kako sam napravio koji km, nekako mi se cini da bolje radi, stoji to da na leru deluje slabo, i dalje je na najnizim obrtajima, ali u voznji se odlicno ponasa. Sacekacu jos malo pa cu onda da odem do majstora u Nsu, ovlasceni renoov, a cujem i da je ovako kao covek odlican. Pa da cujem sta ce on da mi kaze.
CITIUS - ALTIUS - FORTIUS

zac

Prva crta na obrtomeru je 500 o/min... tako da kad upalis motor tacno pokazuje tih 750  :to:

Loganovac

Kad upališ motor:
1) pokazuje bar 1000 rpm ako je motor hladan, pa kad se ugreje spadne na 750rpm pod uslovom da nemaš veće opterećenje (jače punjenje akumulatora, uključena klima, grejači stakala i retrovizora, upaljena svetla etc.)
2) pokazuje 750 rpm ako je motor zagrejan i sve je kako treba kao pod 1)
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

step.SU

#40
Jedna snezna slicica:  :cul:

CITIUS - ALTIUS - FORTIUS

step.SU

Kolege, da li komp registruje i ako ne radi neka sijalica, npr maglenka? Trepnula mi je lampica i onda sam primetio da ne radi maglenka... :conf:
CITIUS - ALTIUS - FORTIUS

step.SU

Da odgovorim sam sebi... greska je bila zbog lambda sonde... kazu zbog loseg goriva to hoce tako...

Elem... Obavljen servis plina (kod Imgrunda - svaka cast, sve preporuke majstoru), zamenjeni filteri, fino ide, jedino na leru i dalje malo nemirno radi. Doduse malo lepse sad, ali i dalje kao da se motor trese. Rekao mi plinadzija da odem da podesim ventile (iako je to vec radjeno), ali moguce da nisu dobro podesili...

Isto malko trese i na plinu i na gorivu. Rekao mi da sacekam i kad predjem 50k km da onda odem da podese ventile. A, po njemu, do tada mogu bezbrizno da vozim :)
CITIUS - ALTIUS - FORTIUS

Andrix

jedna jos opaska, kad je sve uradjeno a trese, jesi menjao svecice skoro, kablovi, razvodnik...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

step.SU

#44
Svecice menjane jesenas. To mi je rekao majstor, pa sam zamenio kad je odradjeno i stelovanje ventila. U voznji se ne oseti da trese, ali kad podignem haubu, vidi se da motor, sada slabije doduse, ali vibrira.

I jedan mali edit: pitao sam majstora, da nije mozda ono sto je spomenuo vec neko, da motor nije dobro uzupcen... isprobao ga je i rekao da nije to, jer onda ne bi ni vukao, a kaze da fino poteze, dobro ubrzava.  :ces:
CITIUS - ALTIUS - FORTIUS