Dacia obara rekorde u Evropi

prethodna tema - sledeća tema

Goky

Sandero I Laureate, kupljen nov 2010.
Renault - Nissan Hrvatska izlazna faktura 6.118, 54 evra (5.515,70 vozilo, boja 202,45, laureate plus /klima + radio/ 400,39) na tu vrednost je obračunata carina i PDV i  Renault - Nissan Srbija je Firmi od koje sam kupio auto fakturisao sa 823.309,38RSD. Meni je firma od koje sam kupio auto fakturisala 865.078,00 RSD. Kurs evra je bio oko 100RSD.

Sandero Stepway Prestige, kupljen nov 2016. Stepway II ne facelift model plaćen 10.050evra (MediaNav gratis, rezervni točak 50 evra)
Renault NIssan Slovenija fakturisala vozilo 6.469,05 evra. Na tu vrednost obračunata carina i PDV. RNS je taj auto Firmi od koje sam kupio auto fakturisao sa  9.651,60 evra a firma od koje sam kupio auto meni 10.050,00 evra
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Loganovac

Upravo tako, sasvim razumne cifre.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zaki

Fokusiran na nekoliko modela koje bi po mojoj percepciji možda mogao da kupim naletim na ovo da nova Fabija sa dosta opreme sad košta 32 000 SF
:ha:

https://www.youtube.com/watch?v=GSzQy5z0Zag&t=99s

Veterinar

E, to ja zovem dobrim opisom automobila. Svaka mu čast.
Kod nas dodje covek u salon, kod prodavca koji se bavi samo tom markom. "Dobar dan. Video sam u ponudi modele Logana sa easy-R menjačem. Koji je princip rada, kako se on koristi?" Odgovor :"Ne znam o čemu je reč."  :doh:
  "Dobar dan. Video sam da je u ponudi sce motor. Ako se ne varam, nudi se i kao LKV, pa bih voleo da probam auto, da vidim kako se ponaša u vožnji taj motor." Odgovor :"Pazite, to je slab motor, nemojte da ga gledate. Ja Vam preporucujem turbo, on vuce odlicno!"   " Dobro, ali turbo nema kao LKV.". "E, to ne znam..."  :cekicem:
"Dobar dan želim. Zanima me da probam sce motor, ako imate takav u test vozilu. Ne jurim, mozda bih kupio karavana sa tim motorom, ali hocu prvo da drzim volan tokom voznje..." Odgovor :"Nemamo vozilo za probu. Nemojte taj motor, ovi dci motori su Vam odlični..."  :banghead:  U tom momentu je potencijalnom kupcu "rekao" da ne kupi auto za 9990 evra, nego za 13000 evra, a to je mnogima prevelika razlika.
"Dobar dan želim. Video sam da ce uskoro biti u ponudi 1.0tce motor sa fabrickim plinskim uređajem. Voleo bih da probam taj motor i da mi javite kada prvi model stigne u salon." Odgovor :"Naravno. Molim Vaše ime i broj telefona.". Dao sam. Nikad nisam pozvan.

Ja to, ljudi, ne razumem.

Zoran

Nekad je i 5 Eura veliko a kamo li 3000 Eura.
Sam svoj gazda - vazda.

papicdu1

Citat: Veterinar poslato 17.10.2021. - 07:09
E, to ja zovem dobrim opisom automobila. Svaka mu čast.
Kod nas dodje covek u salon, kod prodavca koji se bavi samo tom markom. "Dobar dan. Video sam u ponudi modele Logana sa easy-R menjačem. Koji je princip rada, kako se on koristi?" Odgovor :"Ne znam o čemu je reč."  :doh:
  "Dobar dan. Video sam da je u ponudi sce motor. Ako se ne varam, nudi se i kao LKV, pa bih voleo da probam auto, da vidim kako se ponaša u vožnji taj motor." Odgovor :"Pazite, to je slab motor, nemojte da ga gledate. Ja Vam preporucujem turbo, on vuce odlicno!"   " Dobro, ali turbo nema kao LKV.". "E, to ne znam..."  :cekicem:
"Dobar dan želim. Zanima me da probam sce motor, ako imate takav u test vozilu. Ne jurim, mozda bih kupio karavana sa tim motorom, ali hocu prvo da drzim volan tokom voznje..." Odgovor :"Nemamo vozilo za probu. Nemojte taj motor, ovi dci motori su Vam odlični..."  :banghead:  U tom momentu je potencijalnom kupcu "rekao" da ne kupi auto za 9990 evra, nego za 13000 evra, a to je mnogima prevelika razlika.
"Dobar dan želim. Video sam da ce uskoro biti u ponudi 1.0tce motor sa fabrickim plinskim uređajem. Voleo bih da probam taj motor i da mi javite kada prvi model stigne u salon." Odgovor :"Naravno. Molim Vaše ime i broj telefona.". Dao sam. Nikad nisam pozvan.

Ja to, ljudi, ne razumem.

to je sramota ,isto se i meni desilo u ZG,obilazio salone,da ih ne spominjem i na kraju mi auto ponuđen u Šibeniku(vjerovatno nekome nije odobren kredit) za 1400 eura jeftinije od cijene u Zg

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vladan P

Zajedno smo skupa !

Capriolo

Dobar rezultat za dačiju, bez dileme.
Ipak, mislim da je tu najveći uspeh Toyote, jer sa 5-im mestom u FR (medju fizičkim licima kao kupcima) ona je u toj klasi faktički prvoplasirani nefrancuski brend. To je odličan rezultat za neki azijski brend u Evropi.

saša61beograd

Tojota Jaris se pravi u Francuskoj,pa im dođe kao domaći auto.
Izguglajte ukupnu prodaju u Francuskoj i EU od pre 3-4 godine,pa ćete videti kolika je ovo katastrofa.To što je Dačija prva je još jedan pokazatelj te katastrofe.Mi ovde nikakve koristi od ovog "uspeha" Dačije nemamo,naprotiv.
"Narodni hleb",onaj od 40 dinara, je najprodavaniji prehrambeni artikal u Srbiji.Jel to znači da je on najbolja hrana?Ili da nam je svima,u proseku,mnogo dobro u životu?

Loganovac

E sad ću lepo da se utepam i gotovo.

:suicide:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Zašto,pa nisi ti ništa kriv.Kriva je pandemija i opšta kriza kapitalizma koju su izazvale gramzivost i loše procene.

Capriolo

Citat: saša61beograd poslato 29.12.2021. - 15:35
Tojota Jaris se pravi u Francuskoj,pa im dođe kao domaći auto.
Izguglajte ukupnu prodaju u Francuskoj i EU od pre 3-4 godine,pa ćete videti kolika je ovo katastrofa.To što je Dačija prva je još jedan pokazatelj te katastrofe.Mi ovde nikakve koristi od ovog "uspeha" Dačije nemamo,naprotiv.
"Narodni hleb",onaj od 40 dinara, je najprodavaniji prehrambeni artikal u Srbiji.Jel to znači da je on najbolja hrana?Ili da nam je svima,u proseku,mnogo dobro u životu?

Slažem se sve, kriza je velika, a činjenica je i da je Sandero (kao najjeftiniji9 model dačije) procentualno značajno više doprineo uspehu Dačije na FR tržištu medju fizičkim licima kao kupcima (udeo Sandera u tom rezultatu brenda je oko 67,5% ), nego li je Yaris (od koga je jeftniji Aygo) doprineo rezultatu Toyote (udeo u rezultatu brenda mu je oko 43%).
Hoću da kažem da su fizička lica očito kupovala dosta i neke skuplje modele Toyote (pri čemu i sam Yaris ima u FR dosta jaku cenu i kao hibrid lako dobaci i 25 hiljada).

szs

Citat: Vladan P poslato 29.12.2021. - 14:09
Ovo je 10 najprodavanijih automobila privatnim kupcima u Francuskoj 2021
Sada bi bilo lepo da znamo da li je to Sandero ili Stepa
Mislim da je rezultat za običan Sandero...mada..možda su i zbirno?
Ko će ga znati?
Da je na našem tržištu bio običan Sandero sa 1.0 i plinom i ja bih ga uzeo jer bi bio skoro isti kao Logan po ceni
I ono što tražim
Auto, hečbek a ne SUV
Jednostavno ne volEm limuzine  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Ljuba82

Citat: saša61beograd poslato 29.12.2021. - 15:35
Tojota Jaris se pravi u Francuskoj,pa im dođe kao domaći auto.
Izguglajte ukupnu prodaju u Francuskoj i EU od pre 3-4 godine,pa ćete videti kolika je ovo katastrofa.To što je Dačija prva je još jedan pokazatelj te katastrofe.Mi ovde nikakve koristi od ovog "uspeha" Dačije nemamo,naprotiv.
"Narodni hleb",onaj od 40 dinara, je najprodavaniji prehrambeni artikal u Srbiji.Jel to znači da je on najbolja hrana?Ili da nam je svima,u proseku,mnogo dobro u životu?

Džaba pričati ljudima, u apsolutnom smislu najgora godina ikad ako izuzmemo prošlu. Teoretski da niko nije prodao ništa, a Dačia po jedno vozilo u svakom segmentu, imali bi naslove "Neprikosnoveni šampioni" i sl. Stagflacija, ozbiljna inflacija uz manji rast, ozbiljan pad standarda.