Stepway Prestige 0.9 TCe

prethodna tema - sledeća tema

freedole

Yo. Evo i mog ljubimca. Malo mi je problem sto sam presao sa dizela na benzin i nikako da se priviknem na potrosnju goriva, ali auto ide fino i bas prima gas. Jedino sto fali autu su visokotnci, ali kupio sam i njih tako da ce auto uskoro biti kompletno :)

Andrix

Lepo, pa kolika je to potrosnja ??
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

jasho

Vuče Tce, lepi za sedala kod ubrzanja, dobar izbor motora :aplause:

Loganovac

Mašala, em turbo benzinac, em Prestige!  Čestitam!  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

freedole

Hvala, hvala. Juce sam imao rutu Brcko-Banjaluka-Brcko (cca 300km) i potrosnja je bila 7l/100km, a bila je malo oštrija vožnja sa uključenom klimom. Znam da nije velika potrosnja, ali treba mi vremena da se priviknem na ovo poslije 5l/100km lož ulja. Nisam spomenu gore da je kvalitet izrade enterijera mnoooogo bolji od očekivanog. U suštini sam dobio 50% više od očekivanog i po pitanju kvaliteta materijala i po pitanju snage motora. Uz brdo vuce vec na 2k rpm.

Zanimljivo je kako se ljudi smiju kad im kazem 900ccm i ne prihvataju nikakva objasnjenja. Cak mi kazu: Imam ja viska pedale kuci pa slobodno trazi ako zatrebaju :)

Keka

7 je mnogo, ali posto je nov, treba malo sacekati da se razradi.

Sa druge strane, ako mislis da 0,9 TCe mnogo trosi, dodji da vidis sta radi 1.6  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


freedole

Moram jos nesto da spomenem. Ima super opcija na bord kompjuteru koja mjeri koliko je potrošeno goriva za određen put (mjeri u decilitar).

Aleks


miki-bgd

Nek je sa srecom!  :ziveli:

Samo ti fali nalepnica i okviri dacia foruma  :zloca:

bocca

prelepo mu stoji bela boja. uzivaj

freedole

Hvala  :ziveli:

Garancija na bijelu boju je samo 1 godina, dok je na metalik 5 godina (a metalik je gratis). Drago mi je samo sto me je supruga podrzala u ovako ludoj odluci za boju.

Loganovac

Citat: freedole poslato 04.08.2014. - 09:49
... bila je malo oštrija vožnja sa uključenom klimom.

A koliko si prešao do sada? Dok ne okreneš bar 3000km nema oštrije vožnje niti obrtaja.
Što se zluradih po pitanju kubikaže tiče, uvek možeš da im u opkladu daš dve bandere fore, lično sam se uverio (naravno, kada bude razrađen).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

trajce

 :too: :too: Nek je sa srecom i uzivaj za svoj gros  :dobro: ,a ko nece da veruje u 0,9 neka ga. A i drzac za flasice u kabini je pouzdan i praktican :)

miki-bgd

PS. Probaj i da zamenis poklopce zvucnika ako mozes, jer fabricki malo ubijaju zvuk.  :wave:

freedole

Hvala na cestitkama i savjetima. Poklopce na zvucnicima ne smijem mijenjati jer ce zena primjetiti :) (mozda, ali bolje ne rizikovati)
Drzac za pivo je bas leden, to jeste ne duva hladno u njega ali je plastika bas bas hladna tako da ni to nije lose.

Sto se razradjivanja tice, na otvorenom putu idem do 4k rpm prilikom prestizanja, a trudim se da je na sto manjim obrtajima. Ipak imam djecu u autu pa vozim krajnje oprezno i sigrno, ali ne volim da se vucem iza nekog penzionera. Mislim da ga dobro razradjujem i vise se oslanjam na zvuk motora vec na kazaljke. Nadam se da ne grijesim.

Juce sam stediljvo vozio loko oko 40km (sa par pritiskanja papucice gasa) i potrosnja mi je bila 6,5l/100km. Super.

Moram da vam se zahvalim sto ste aktivni na forumu  i to mi mnogo znaci. Vjerujem da cu sve probleme rjesavati ovdje veoma brzo.