Ugradnja filtera vazduha kabine-polen filtera

prethodna tema - sledeća tema

srbenda

#90
Taj otvor ispod brisaca ima malo izvrunut lim prema napolje ako se ne varam?
Kad bi se napravila varijanta sa recimo gumom (isecena unutrasnja od bajsa), znaci stavis sendvic preko otvora i gumom stegnes preko tog lima sto je izvucen napolje, sa time bi se resio prolazak necistoce pored filtera.
Kad skidas jednostavno skines gumu i sendvic operes, pa vracanje.
Ili varijanta sa onom plasticnom vezicom (za radkapne), ako guma ne bi dovoljno stegnula filter. Ima onih dugackih koje bi mogle da pokriju ceo obim otvora. Pa kad cistis filter seces staru vezicu i stavljas novu
Jedini "problem" su one zabice koje drze one plastike, verujem da ce se polomiti posle 10-15 skidanja ma koliko ja pazio.

edit: sad vidim da je izvrut lim napolje ali ide ukoso tako da bi guma ili vezica klizila sa lima. Jedino da se taj lim na 4 mesta (na svakoj stranici otvora) iskrivi prema gore tako nebi spadalo sa njega


   
   
   

ppejic

#91
keder vrata...

Peja

Dexterslab

Radio je silikon i mreza za komarce :)  Isekao sam mrezu i polepio je sa unutrasnje strane one plasticne maske...inace odusevljen sam kako funkcionisu oni kederi....medjutim opet mi ulazi sitna prasina i po koji listic... jeste poboljsanje,ali se jos mora doraditi :)
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

Keka

Ispod mehanizma brisaca je oluk za vodu, tako da treba voditi racuna da se ubaceni materijal ne napije vode.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dexterslab

 :doh: :doh:  :bonk: Zaboravio sam da ocistim stare naslage, pre nego sto sam vratio plastiku!  :doh:
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

petar313

 
Rezlika između ova dva je 10000km

Moram da kažem da čarapa radi posao inače bi izgledalo ovako


Ovo je filter klime na Renault Megane posle istog vremenskog perioda ali malo više kilometara.
To je auto kolege sa kojim delim parking mesto (pod drvećem) na poslu.

Mislim da je ključna razlika čarapa. 



Čarapa+Filter=Dobitna kombinacija.

P.S. sad tražim način da primenim znanje sa Logana na Megan.

stalker

Već dugo razmišljam kako riješiti nedostatak filtera na usisu zraka ispod mehanizma brisača. Ugradnja filtera klime nije dovoljna jer unutra ipak dopiru velike čestice pa čak i čitavo lišće drveća koje upadne u prostor ispod brisača.
Zato mi je rješenje ponudio jedan stari Cigo koji je vješto od lima napravio okvir za otvor usisa zraka dimenzija 20X10 cm.





Večeras sam okvir lakirao srebrnim sprejem tako da ne bude potpuno ciganski posao  :Smiley:



Ovo je još uvijek pilot projekt i još nije gotov pa ne mogu pričati o utiscima i rezultatima ali nadam se da će na kraju biti uspješan.  :dobro:
Na rešetku dolazi materijal kakav se koristi za filter za kuhinjske nape i prozračan je pa ne bi trebao pružati velik otpor usisu a opet bi trebao zadržati sve veće čestice. To je ono plavo što se vidi na prve dvije slike ispod okvira.
Još moram smisliti nešto da fiter drži čvrsto u okviru i onda ide montaža.

Nastavak slijedi ...
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


stalker

Prvi pokušaj nije uspio. Prostor ispod mehanizma brisača je vrlo skučen i teško je uvući ruku tamo tako da nisam uspio ugurati rešetku u otvor. Previdio sam i to da je otvor malo zakrivljen a moj novi filter je ravan pa je možda i to ograničavajući faktor. Sreća pa me je koštao samo par piva.
Sad cu se dati na izradu drugog i probat cu pronaći dijelove od plastike za izradu jer je lim teži za obradu.
Svaki uspjeh se temelji na pokušajima
I promašajima pa cu biti uporan i možda uspijem.

www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


drugzdu

ovih dana ugradio filter u kabinu i mrezicu za komarce na grill uz pomoc pistolja za plastiku. mislim da ce to biti sasvim dovoljno, u svakom slucaju mnogo bolje nego pre. hvala svima koji su ovo otkrili i smislili i podelili sa nama!  :aplause:

snob

Evidentan propust Dacie bi mogao da se reši po uzoru na Spačeka. Ko voli da se bavi sa time, naravno... Ja ne. Čekam da se pojavi u prodaji.

Ako je neko video, na Spačeku napred je horizontalni metalni poklopac koji se iznutra, iz kabine, podiže gumiranim zavrtnjem sličnog oblika kao ventil. Svrha mu je ventilacija unutrašnjosti i, verujte mi, bolja je od bilo koje klime do sada sa kojima sam se vozio. Elem, kada je podignut, može se videti da vazduh koji ulazi u kabinu, prolazi kroz metalnu mrežicu (koja, inače, ne truli i sl.) promera 2mm. Ništa nije ulazilo unutra.
Znači, čarape, plastične mrežice i sl. su kratkoročna rešenja. Interesantno je da su mi u prodavnici u Južnom bulevaru 17 rekli da Logani u Rusiji, Maroku itd. imaju te mrežice. Treba proveriti...



:brutal1:

Loganovac

Kažeš da su otvori prečnika 2mm - ako ništa nije ulazilo, trebalo bi da je prečnik otvora 0mm...

Tek da znaš, kod mene u firmi se tone i tone brašna stalno prosejavaju kroz sita sa prečnikom otvora od 2mm, pa ti vidi. Svašta kroz to prolazi.

Čarapa zadržava grublje čestice, rekao bih iznad 0,5mm, a polen filtar u kabini one sitnije (prašinu, polen), prečnika koji se meri mikronima (ili desetinama mikrona, svejedno, mnogo je daleko od 2mm, odnosno 2000000 mikrona)...

Ne treba mešati ventilaciju sa klimatizacijom, bar ne u smislu hlađenja. Jeste da je Spaček lepo provetravao kabinu, ali zamisli kad ti leti kroz tu rešetku u kabinu uleće vazduh temperature 38 i više stepeni, jel to taj prijatan doživljaj?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

snob

Pazi, bez namere da polemišem, slažem se za mikrone.

Ali... Stvar je afiniteta. Niti volim/koristim klimu u kući, niti u autu. Pogotovo u autu... Nemam, alergije na prašinu i polen, tako da mi stvarno više odgovara pokretnih 38*C nego statičnih 23*C unutra. Na 38*C spolja...

Inače, preporuka za klimu u automobilima je da, pre nego što se negde krene, uključi klima u kabini i pusti da radi 10-ak minuta sa sve otvorenim vratima i tek onda nastavi sa vožnjom. 10-ak minuta!? Baš me zanima ko to radi? Vreme, benzin... A, da, to je zbog toga zato što uključivanjem klime u kabini auta i odmah kretanjem sa istim se drek' u lice unesu, mož' da zamislite koje sve, bakterije koje su uzročnik bakterijskih plućnih infekcija itd...

Prenosim vam poruku iz emisije na Radio Beogradu 2 gde je bio gost, zaboravih koji doktor. Slušao sam u vožnji, Loganom, a preko Blaupukta.  :laugh1:



:brutal1:

Veterinar

Citat: snob poslato 22.07.2010. - 09:03

Znači, čarape, plastične mrežice i sl. su kratkoročna rešenja.


Mozda, ali moje mrezice za komarce stoje na svom mestu cetvrtu godinu.