Ugradnja filtera vazduha kabine-polen filtera

prethodna tema - sledeća tema

wvojin

Procitaj temu od pocetka. Da, filter kabine moze da se stavi u Logana, samo su potrebne manje prepravke. Valeo koji ide u Logana je FH110
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

snob

#76
Nemojte citirati post iznad

Ma, čitao sam je više puta još onomad, nego sam se ponadao da nije izašao gotov proizvod, da ne moram da dorađujem. Da ne dođe do zabune, zanima me samo filter spolja... U svakom slučaju, 'fala.

Keka

Filter spolja ne postoji. Procitaj ti jos jednom temu  :nami:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bmiillan

al polako i sa razumevanjem pa ces posle da ispricas svojim recima  :hihi:
nemoj na silu uzmi veci cekic

snob

#79
Znači, samo postoje grilonke spolja...   OK.  




                                                                                                                                               :brutal1:

Keka

Ali pasuju samo crne Viton sa likrom i ni jedne druge!
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Deki

Citat: Keka poslato 29.04.2010. - 15:41
Ali pasuju samo crne Viton sa likrom i ni jedne druge!
Crne se estetski najbolje uklapaju ali nije jasno da li moraju da budu baš te "Viton" ili mogu i neke druge  :conf:
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

Loganovac

 Nemoj da se ložiš, to on mene pokušava da zeza...   :offtopic:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

srbenda


wvojin

Keka to verovatno jer su izlozene spoljasnjim uticajima, pa moraju da budu najbolje.  :Smiley:
Sorry za  :offtopic:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

snob

#85
Ma, jok, bre, ljudi. Pitam, jer nisam vičan budženju kad' ne mora, već čekam da neko izvesti da je stigao deo koji je proizveden za Logana i koji se kupuje za pare.  :)
Pitao sam, svojevremeno, u radnji u J. Bulevaru 17 za to isto, pa su mi rekli da se taj filter za polen, SPOLjAŠNjI, ne stavlja u Logane za ovo podneblje, ali ga stavljaju u ruskim i, valjda, marokanskim. To je zato jer na Balkanu nema polena...  :bonk: I, naravno da sam ih pitao da ih nabave iz Rumunije, ali, kao, ne paše plastika i sl.   :conf:
Možda sam i žrtva trgovačkog humora, ali znam sigurno da jedan od prodavaca u radnji vozi Logana, te mislim da bi bilo u njegovom interesu da to ima. E, sad', ne znam da li i on nosi grilonke... Tajno...    :hihi1:

krle

#86
Crne nisu obavezne. Rešenje iz Češke:



http://www.dacialogan.unas.cz/index_soubory/page0011.htm

 

Boka

#87

Filter ja kuplen kod Zeljka.

Ovako je to majstor isekao, nije lako ali nije ni bauk, prvo sam izbusio vecu puru da bi mogao da provucem skracen list od tanjih bonseka gde sam jedan kraj obmotao izolir trakom. Skalper sam koristio samo na kraju posla da malo estetski sredim otvor za filter.

Rezultat mog danasnjeg rada, 10-15min secenje otvora i 3-4min namestanje filtera.

Alat koji je koriscen.

srbenda

Da li bi jedno 3-4 sloja onog sundjera za aspiratore resilo ulazenje prasine u vozilo?
Ovo bih namestio spolje ispod brisaca i tako bih se resio muke seckanja i kupovine filtera. Pored toga mislim da je bolje spreciti ulazak necistoce na samom ulazu nego negde na sredini sa ugradnjom polen  filtera.

Varijanta bi bila u carapu jedan sundjer u drugu drugi i tako redom

Loganovac

Oko principa se slažem - bolje je na samom ulazu postaviti filtar nego tamo negde dole, time bi se sprečilo taloženje prašine u kanalima.
Međutim, ima tu tehničkih i praktičnih poteškoća. Problem je, recimo, što oni grilovi ne zaptivaju dobro, pa bi bio teško obezbediti da oko njih ne prođe prašina - čarapa na njima služi da zaustavi krupnije nečistoće (grančice, lišće, pesak...). S druge strane, moguće je postaviti filtar na onaj centralni usisni otvor ispod grila (već je ranije predloženo), ali tu se postavlja pitanje dostupnosti za čišćenje i zamenu filtra i njegove aktivne površine (otvor je značajno manji od površine filtra ispred isparivača klime), jer bi to uslovilo i njegovu "gustinu", odnosno propusnu moć u odnosu na stepen filtriranja (definiše se max prečnikom čestice koja može da prođe) - brže bi se punio i bilo bi neophodno češće čišćenje i zamena (čarapa gura preko godinu dana i može da se očisti usisivačem), a to znači skidanje grilova svaki put...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.