Ugradnja filtera vazduha kabine-polen filtera

prethodna tema - sledeća tema

miroleca

Da li su kod Logana II promenjeni tuneli za vazduh u kabini, i da li postoji neki filter koji mu odgovara bez sečenja i budženja?

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Citat: snob poslato 22.07.2010. - 09:03
Znači, čarape, plastične mrežice i sl. su kratkoročna rešenja.

Pa i flaša piva je kratkoročno rešenje, opet ga svi piju...  :Smiley:

Čarapu menjam jedanput (najviše dva puta) godišnje, a moja žena svaki drugi-treći dan, pa vi vidite šta je kratkotrajno. Traje taman koliko i uložak polen filtra, a košta (grilonka, naravno  :whistling:) 2EUR.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

snob

Hehe...

Ali koliko sam obavešten, u pivo je već ugrađena klima...  :cul:

Loganovac

Naravno!  :to:

:offtopic: Nego, stekli smo utisak da pokušavaš da nas ubediš da bi bolje bilo da pijemo toplo pivo, jer auto bez klime je kao pivo bez frižidera...  :lol1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

brankovs

Danas sam,napokon,ugradio unico filter.....pa to baš i nije laka rabota.

Deki

#111
Svaka čast brankovs.  :aplause:
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

brankovs

Slike već postoje,Logan ko Logan,sve je lepo selo na klik,a pre toga očišćen prostor za filter,ne duva oko filtera,jedino sam primetio da je ventilator dosta tiši,mislim nema onaj huk kao iz bureta već se čuje samo šuštanje vazduha.

snob

Citat: Loganovac poslato 23.07.2010. - 20:13
Naravno!  :to:

:offtopic: Nego, stekli smo utisak da pokušavaš da nas ubediš da bi bolje bilo da pijemo toplo pivo, jer auto bez klime je kao pivo bez frižidera...  :lol1:



Hehe... Zamena teza... Ne bih preporučio ni toplo pivo, ni klimu kao takvu... Doktor kaže...    'Aj', živeli!   :beer:




:brutal1:

wvojin

Stavljena carapa - sto kaze Loganovac, nema potrebe da se menja cesce od 2 puta godisnje. Moram reci da su trunke iz ventilacije potpuno nestale i jako mi je drago zbog toga. :)
Filter sam kupio i kad nadjem vremena, krece ugradnja.

Hvala svima sa Foruma na detaljnim opisima, slikama i savetima  :aplause:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Csaba

#116
Da se i ja malo ispovedam! Prošle nedelje sam uzeo da postavim "nešto" na rešetku za vazduh. I krenem ja sa žičanom mrežom za komarce, sečem, krojim, nameštam nikako da ga fiksiram, kotur izolir trake potrošim a krajnji rezultat 0 ninašta ne liči. Manem žičanu uzimam plastičnu mrežu. Isti scenario isti uspeh. Pukne mi film, tražim (i dobijem :Smiley:) od tašte najlon čarapu postavim je za dva minuta i ceo posao završim za tri. Rezultat:
Plašio sam se da ne izgleda "ofrlje" (pošto je to ipak samo čarapa) ali mislim da je ispalo sasvi ok, tako da je po meni najlon čarapa apsolutni pobednik u klasi uloženo-dobijeno!
P.s. a tek što su taštine, ima da potraju 2 godine ili ni 2 dana :Smiley:

Veterinar

S obzirom na neunistivost tasti, mislim da ce i carape dugo odolevati.

krle

Citat: Csaba poslato 06.09.2010. - 14:27
I krenem ja sa žičanom mrežom za komarce, sečem, krojim, nameštam nikako da ga fiksiram, kotur izolir trake potrošim a krajnji rezultat 0 ninašta ne liči.

Trebao si uzeti jaču mrežicu,  da je prilagodiš prema unutrašnjoj formi grila i fiksiraš zavrtnjevima. Izolir trakom  ili pištoljem za plastiku treba oblepiti rub mrežice da ne cepa čarapu. Nije potrebno lepiti mrežicu za gril.


http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=71.msg759#msg759

panta

Uspeo sam da ugradim filter za vazduh prema uputstvima ovde.

Kad sam isekao ležište i krenuo da čistim izmenjivač toplote od klime - iznenađenje. Pa ono je bila močvara i leglo zaraze. :ha:

Bez ikakve zahebancije. Ko još nije odradio ovaj posao - Uradite što pre. Nije više toliko bitan "filter" koliko da se rešite legla bakterija do kojeg inače niste mogli da dođete.  :dobro:

Doduše, primedba je da je moj Logan radio 5 godina bez čišćenja. Ah, da. i meni je ventilator počeo da radi brže ali nakon par minuta je počeo da bruji i da se trese. Izgleda da se neko nagomilano đubre sa propelera odvojilo samo delimično i sad je u dealansu. Neka ideja kako da dođem do ventilatora. Ili je to ipak neto za servis?