Francuzi najviše kupuju Dačiju

prethodna tema - sledeća tema

jasho

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2014&mm=06&nav_id=858641

Rumunija je najveća proizvodna baza Dačije, ali je Francuska najveće tržište za tu marku - za manje od devet godina od lansiranja Logana u toj zemlji, prodato je čak 600.000 vozila sa logom kompanije koju je preuzeo Reno.

Kako je objavljeno, Francuzi su za manje od deceniju kupili više od 232.000 Sanderosa, 150.000 Dastera, 100.000 Logan MCV-a i 57.000 Logan sedana.

Renoova Dačija je lansirana u Francuskoj u junu 2005. godine, prvom generacijom Logana. Od tada, gama brenda se proširila na sedam modela - Logan, Logan MCV, Sandero, Duster, Lodgy, Dokker i Dokker Van.

Dačijina gama je najmlađa u Evropi, a rumunski brend je 2013. godine stigao do zavidnog petog mesta na francuskom tržištu.

Ove godine, do kraja aprila, Dačija je stigla do četvrtog mesta kada su u pitanju individiualne kupovine, a Sandero se nalazi na samom vrhu kada je prodaja za pojedince u pitanju.

saša61beograd

Lepo.Ali nisam siguran da je Reno mnogo srećan zbog ovoga.Reno bi više voleo da Francuzi umesto Sandera kupuju Klio.
A mi ovde teško da ćemo dočekati neki pad cena ili brže rokove isporuke kad se tamo negde ovako dobro prodaju.

ppejic

Prodaja novih rumunobila ide vrlo dobroi  u Nemackoj, rokovi isporuke su do 2 meseca.

jasho

 :to: jedan komentar sa navedene vesti:
Da budem iskren, podsmevao sam se mojim kolegama (taksistima) kada su poceli da kupuju Logane! Medjutim, sada posle nekoliko godina eksploatacije u najtezim mogucim uslovima a to je gradska taksi voznja, ta vozila su se pokazala kao veoma pouzdana i izdrzljiva! Neki taksisti na svojim 'cajgerima" imaju 500 hiljada predjenih km i to bez vecih kvarova! Za to vreme, ja sam na svom Mercedesu e klase promeni sve sto moze da se odsrafi i razdzekuje, a tek potrosnja...! Naravucenije "Ne kudi konja koga nisi jahao"!
(Dragan, 9. jun 2014 21:38)  :D