'05 Logan 1.6 Laureate by DarioGTI

prethodna tema - sledeća tema

Aleks


pjovan


trajce

 :too: Da ga teras jos 100 iljada bez problema i da ubacis ono tvoje ozvucenje. Mesta u gepeku ima  :dobro:

zac


Zoran

 :to: :driver:, jako lijepo izgleda. Sretno da ti bude.
Sam svoj gazda - vazda.

kapsid

Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

nenad28


Raja

Lep ti je autić, reci nam samo (nisi nigde naveo) koliko ta limuzina košta tamo. Cenim da je 2500... Ujedno da ti poželim prijatan radni boravak i da namlatiš
što više love pre nego što se vratiš. A onda da padne jedna specijalizovana radionica za rumunomobile, mehanika, optika, LPG.... :ziveli:

Zee

Neka je sa srecom i da se navozas sit.  :ziveli: :ziveli: :ziveli:

DarioGTI

Svima po  :ziveli: za lijepe želje!

O parama nećemo, osim ako ga netko želi kupit, onda se lako dogovorimo   :D

Dacia u Njemačkoj prilično dobro drži cijenu. Sreća pa ima ovakvih sa kojekavim sitnicama pa se cijena da firno dogovorit  :zurka:

O tuningu nećemo jer još nisam ni osiguranje platio (ovdje je to malo drugačije nego u HR)... Ali neki Eibach Pro Kit + black Angel eyes + Prestige look i još pokoja optička sitnica mi se već par dana motaju po glavi   :hihi:

Kad tad će sigurno biti LED rasvjeta kabine, crna folija na B stubovima, štop svjetla sa bijelim žmigavcima. Za kasnije gledam MCV prednji branik, vanjski Prestige look, dakle sve plastike u boji auta, instrument tabla sa podlogom Prestige... A za još kasnije dovest Momo 15" ovamo za ljetni set... Muzika će doći vjerojatno na zimu, ovo što je sada unutri svira lošije od setupa u Supernovi (a tamo imam Sony radio i prednje Hertz komponentne zvučnike). Za subwoofere ćemo vidjeti hoće li išta ići u ovaj auto.

Ali o o tom - po tom. Za sada se samo vozim i uživam. Potrošnja je na 7.7L po BC-u.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Logan_Freak

samo cepaj kolega :D nismo uspeli da se vidimo kada sam bio tamo...nadam se sledeci put :) mozda skoknem mojim loganom

DarioGTI

Eto prođe godinu dana otkako je Logiša stigao u moje ruke. Nemam šta puno reći, bio je nekoliko puta na redovnom održavanju, a ostalo je samo pali-vozi. Sretno i bez ikakvih poteškoća me odvezao gdje god smo krenuli. Prošle godine dva puta na relaciji Njemačka-Hrvatska i natrag, oko 1250km u jednom smjeru.

Od nepredviđenih stvari desilo se:
- Crkla žarulja prednjeg svjetla - Ubačene Osram CoolBlue
- Šteker od prekidača klima uređaja se malo odvojio, pa se klima nije mogla upalit, "popravak" od čitave jedne minute koliko je trebalo da se skine prednja konzola i vrati šteker kako treba.


Od redovnih servisa urađeno:
-119.000km (nakon kupnje) - promijenjeno ulje i filter ulja.
-120.000km - kupljene 4 nove zimske gume Good Year UG9.
-126.198km - zamijenjena prednja šajba zbog dva oštećenja od kamenčića (od prošlog vlasnika). Meni nije smetalo, ali sam ju morao zamijeniti zbog HU-a jer je oštećenje bilo unutar vidnog polja vozača.
-126.409km - Urađen HU/AU - tehnički pregled i kontrola ispušnih plinova; prošao bez greške
-127.477km - Promijenjena kočiona tekućina
-129.174km - Urađen servis klima-uređaja (novi plin i ulje, kontrola na curenje plina), zamijenjeno ulje motora sa filterom, urađen "Proljetni pregled" sa kontrolom ovjesa i kočnica; sve je u zelenom području.
-129.450km - klima dezinficirana.

Neke sitnice su dodane, neke izmjenjene:

-Promijenjeno kućište ključa
-Ubačena LED rasvjeta na mjesto unutrašnje lampe, u ladicu za suvozača i za osvjetljenje tablice.
-Kupljeni orginalni Dacia tepisi od tekstila.
-Ugrađen filter kabine, Renault OEM.
-Kupljen tipski nosač mobitela sa prihvatom na staklo (super stvar za npr navigaciju ili hands-free).
-Na mjesto suvozačevog prekidača stakla je ubačen impulsni prekidač, tako da su sada oba prednja impulsna.
-Ugrađen prednji naslon za ruke, replika orginalnog.
-Ugrađeni "nevidljivi" nosači tablica.


Prosjek potrošnje u zadnjih 8.530km je 7,71L/100km.

Pa evo i par fotografija; da ne bude samo tekst...

Izvještaj sa HU


Jedna iz hladnijih dana


Jedna od lijepih prigoda kada nađem parking odmah pored stana


Slikano u Speyer-u na jednom Old-timer susretu, iskoristio prigodu pa napravio jednu meni jako lijepu sličicu


Ono kad popraviš klimu za minutu pa si sretan...


Ubacivanje filtera kabine



Stigao i naslon za ruke, pa je i ugrađen



"Nevidljivi" nosači tablica


Za kraj, igranje sa HDR opcijom na telefonu...


Eto, toliko od mene. Valja kasnije do benzinske, ostala je samo jedna crtica  :D

:ziveli:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Loganovac

Bravo, Dario, bio si i ostao pravi Dacia fan, svaka čast!  :to:  :hall:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar


Aleks