'05 Logan 1.6 Laureate by DarioGTI

prethodna tema - sledeća tema

DarioGTI

Kao što neki već i znaju, malo sam osvježio vozni park. Ovoga puta se radi o Loganu koji je proizveden u 11. mjesecu 2005. godine, ondašnja Laurate oprema (maglenke, krom maska, BC sa trenutnom potrošnjom, daljinsko/centralno, lumbalno podešavanje sjedišta i visine, elektro podizači prozora a vozačevim impuslnim, servo, ABS, prednji i zadnji zvučnici, doplata metallic boja i klima). Motor je K7M 710 tj 1.6 8v sa 87ks, prije mojih ruku je pregazio 119.000km. Pali ko mina, klima 'ladi a'la milina.

Da ne bude baš sve tako bajno, ima par sitnica koje valja srediti, mada nisu nešto "opasne". Na zadnjim desnim vratima i limu pored ima jedna udubina, bivši vlasnik na nešto naslonio, ili očešao dok je izlazio iz garaže. Zatim, gume će se morati mijenjati uskoro, sadašnje su već pri samom kraju. Ručnu malo naštelat, podmazat nešto u dobošu jer kratko pusti neki zvuk po puštanju kočnice (Golf 3 i Felicia sindrom), nije opasno, samo me nervira. Hrđa... Pa ono, ima je malko, al' svaka prava kola moraju imat neku slabu točku, tako i ova. Vrlo male piknice na stražnjim rubnjacima, jedna na zadnjim lijevim vratima, i tu oko ove udubine na desnim vratima, u početnoj je fazi, pa bi se to uz nekog limara dalo na vrijeme sanirati (vozilo je za TLALLE tržište. Šajba ima dvije točkice, jedna baš u vidnom polju, to će isto kroz koji mjesec doći na red za zamjenu.

Iznutra je auto zaista očuvan, nigdje ogrebotine ni ništa, bivši vlasnik bio nepušač. Naprijed ima neke presvlake, malo sam zagledao ispod njih, sjedala k'o nova, papučice isto tako, ali ni da su izlizane.

Osim ovih par sitnica koje sam nabrojao, auto je u tip-top stanju. Traži par sto eurića ulaganja, ali vrijedi toga.

U ovih 150km koliko sam napravio od kupnje, potrošnja je 7.8 po BC-u, klima mi još nije trebala. U to računam odlazak i povratak sa posla jer ga jedino za to i koristim, jedan smjer po 15km.


Danas sam imao slobodan dan, pa sam Logišu odvezao na zamjenu ulja sa filterom. Zadovoljstvo koštalo 29,88€. Ulje 3,3L 10w40, filter Purflux. Uskoro ugovaram termin za sređivanje nekih ostalih sitnica.


Sve u svemu, ja sam kupnjom veoma zadovoljan, auto je užitak za vožnju, malo mi fali potpora za desnu nogu, armatura mi nekako prekratka pa nemam kako nogu naslonit da mi skroz paše, ali našao sam neki među položaj. Tako da Logiša i ja idemo u nove avanture.



Da budem iskren, jedina stvarna "mana" ovog auta jest ta što nema plin.







Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

miki-bgd

Da te dugo sluzi bez problema, zelim ti puno predjenih km  :aplause: :ziveli:

samsung

pozdrav iz St.Pazove

drzarkod

Uvek mi budi nostalgiju...Dario sretno i bezbedno....lep auto i odrzavan.... :dobro:

Loganovac

 :aplause:

Čestitam i želim ti puno lepih trenutaka sa novim ljubimcem.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nik


saša61beograd

Neka ti je sa srećom.
S obzirom koliko si posvećen kolima i koliko znaš o njima,ovaj tvoj Logan će vremenom biti sve bolji i noviji!

vujanovgoran

Auto je kao lutkica, sretno i da se navozas  :ziveli:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Vladan P

Čestitam.
Da se u zdravlju navozaš. :to:
Zajedno smo skupa !

Veterinar

Uživaj u vožnji i neka te u zdravlju dugo služi.  :ziveli:

sibelius

za tu kilometrazu i godine izgleda fenomenalno  :aplause:
da te lepo sluzi  :ziveli:

Jelenko


staracstol


ivan-bgd


VaskezNS

Prednja leva ratkapna mu nije original  :c:

Ma ki bombona je  :respect:
Ovo je mesto za sLogan ;-)