Potrošnja motornog ulja

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

 Na forumu ima vozila sa značajnom kilometražom. Nije lijepo da se šuti o ovoj tabu temi... Moj sandero 1.4 ima 217 000 km i potroši otprilike 1/4 rastojanja na šipki od max. do min. na 10 000 km.
Sam svoj gazda - vazda.

roolet

i moj dci istu kolicinu za istu kilometrazu, pozz

hobbista

Zašto misliš da je tabu tema  :ne:

Potrošnja ulja, pored pređenih kilometara, zavisi i od stila vožnje.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Meni na 10.000 km ne potrosi nista. Kilometraza 176.500.

Sto se stila voznje tice....Zoranu treba da proizvodi ulje  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

 :laugh1:  U toku 15000 km izmedju dva servisa, nivo ulja opadne za 2-3mm. Kod dci motora je bilo slicno pri kraju, dok je u prvih 150000 km taj nivo bio isti izmedju dve zamene, koliko se secam.
  Zanimljivo, kad smo kupili Saxo 1.5 D nivo ulja, koji se prikazuje kruzicima na displeju, je izmedju dva servisa padao na minimum, dok nismo izasli iz garancije. U servisima je sipana neka Total polusintetika iz bureta, koliko se secam. Kad smo izasli iz garancije poceli smo sipati Castrol sintetiku, tata je produzio interval zamene (sa 15000 na 20000 km) a nivo ulja bi opao za tri kruzica (od, recimo, sest) u tom intervalu.
  Slicna stvar se desavala sa Astrom 1.7 dti. Servisni interval (u Hrvatskoj) je bio 30000 km, sipana polusintetika iz bureta (  u turbodizelasa na svakih trideset hiljada km :banghead: ) i nivo je brzo opadao... Tata je na 60000 km odustao od garancije, sipao sintetiku i to se vise nije desavalo.  :ne: Logike verovatno nema.


zac

Ja sam presao cetiri puta manje od Zorana i za sada mi ne trosi nista od sipanja do zamene.

glavonja3

Na mojih 110 hiljada km ne primecujem da se ista trosi, pri zamenama na oko 15 hiljada i Elfovom 10w40 sintetikom.

Rimad

75 000km
Ne troši ulje, pa mi je sumnjivo da u ulje ulazi antifriz ili gorivo.

Veterinar

Ne sumnjaj. Ako ništa drugo, menjalo bi boju.

Jelenko

Moj ne trosi ni kapi ulja ali zato guta goriva  :laugh1:

jasho

Evo mojih iskustva na sad već 100.000 km, menjao ulje i filtere sad za 01. maj na 15.000 km pre toga sipano 3 l ulja, izašlo 2,55 l mereno tako što sam vratio ulje u kantice novog ulja, još se malo prolilo prilikom skidanja filtera i sigurno je ostala neka kap u motoru, ajd da kažem razlika je nekih 300 max.400 grama. Kad sipam novo ulje  obično je nekih 2-3 mm ispod maksimuma, a kad sam gledao pred zamenu bilo  je nekih 3-4 mm iznad minimuma, simam inače elf evolution 5w-40. Po meni je to sve OK, s obzirom da za fiatove motore  :rtfm: navode da je normalno dolivanje ulja i do 1 litre na 1000 km?! :ha: :doh:

drzarkod

Logan...Mcv I sada Duster mi nepokazuju da trose ulje...Vectra C deci za 15000 km...twingo I klio dizel isto tako...kangoo nista....fiat punto mjet nista...ali rekorder Merc 230 e 124 ka pola litre na 1000 km ali vrisnule gumice neke va ventilima...ww buba karike....znaci stil voznje... ispravnost motora..kvalitet ulja..konstrukcija motora ...a kazu da svaki motor trosi ulje.

Loganovac

Troši, nema sile da ne troši. Meni za 15.000km sa maksimuma padne na polovinu razmaka između maksimuma i minimuma, što je oko 0.5 litara.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Zaboravih drugi auto  :D Kadet 1.6 D posrce 0,3-0,5 l ulja na 1000 km normalne voznje. Ako se forsira a autoputu 120+ km/h, bude i vise. U uputstvu za upotrebu je navedeno da je ocekivana potrosnja do 0,1 l na 100 km  :bonk:

Sad sam sipao Elf turbodizel 15W40, ranije sipao Lukoil Luxe 15W40, mozda bude neke razlike, posto je na papiru Elf gusci i ima manju isparljivost.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Citat: Loganovac poslato 04.05.2014. - 11:08
Meni za 15.000km sa maksimuma padne na polovinu razmaka između maksimuma i minimuma, što je oko 0.5 litara.

To je prevelika potrosnja, a trosi ti post retko menjas ulje, cak na 15 000, ja to ne bi radio ni neprijateljevom autu, pa se ono skroz razbije i postane kao voda...menjaj cesce i nece ti trositi ni kap. Moj Jugo na 10 000 ne potrosi nista, a kamoli Logisa.