1.5 dci 90hp Laureate MCV ili 1.2 TCe Lodgy Ambiance ili 1.5 dCi Lodgy Ambiance

prethodna tema - sledeća tema

vujanovgoran

Izmenio sam, ucinilo mi se da poredi dci 75KS i 90KS. Na to se odnosilo isti motori. Bas ste brzi  :hihi1:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

ppejic

Ako se samo gorivo uzme u obzir, MCV Ambiance sa klimom, radiom, tempomatom je po ceni u startu jeftiniji taman za razliku u ceni goriva koja bi se ustedela za 4 godine ekploatacije kako sam opisao, u odnosu na 1.5 dci MCV Laureate.

To mu dodje kao beskamatni kredit od 1500 E na 4 godine  :Smiley:

Cena odrzavanja nije uzeta u obzir.

Pitanje za one koj isu oprobali, koji bolje vuce od ova dva?

Daniel

Pejo trenutno je dci najbolja kupovina. Ako država dotira dizel poljoprivrednicima i sledeće godine, ljudi neće imati više gde da ga skladište. Euro dizela nikad više i nikad jeftiniji  :Smiley:

A ne zaostaju ni kombinacije sa dunavskih barži :hihi1:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Toga nema u Austriji, a u ove dCi ja ne bih smeo da presipam iz kanti, osetljiva je to igracka.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Sa 1.2tce i 0.9tce motorima smo se susreli na okupljanju.I za divno čudo 0.9 bolje ide iako je slabiji 205ks čini mi se od 1.2tce.E sad ipak je 1.2 bio u dokeru koji je malo limen i kutijast u odnosu na sandera.Ja sam se već odavno izjasnio za MCV 1.5 DCI 90 KS.Na žalost nismo imali prilike da ga vidimo u Kovačici i naravno probamo :ne: .Ako budem nekada pazario, to će biti navedeni MCV. :D

ropee

Ja vozim Lodgya 1,5 dci sa ambiance paketom opreme i nekako malo sam pristran  :ces:  :whistling: , no ja sam se odlučio za Lodgy zbog mjesta , imam ženu i dvije kćerke , treba jako puno mjesta  :hihi: , do sad smo imali Peugeot 206 SW  , a kad smo išli u kupovinu novog auta , ja išao s metrom  :woo-hoo: .

Što se tiče same mehanike , mislim da je podvozje jednako izvedeno na Lodgyu i na MCV-u , prostranost je ipak malo na strani Lodgy-a (visina, dužina ) , dizajnom je MCV ipak malo naprijed ( iako ja volim kutijaste aute  :c: )

drzarkod

Kao vozac MCV ranijeg modela savetujem ti Lodgy jer planiras duze ture i mislim da je tu u prednosti u odnosu na MCV. Za motor nisam pametan ali sam siguram da Lodgy ima bolju izolaciju i da je tisi na vecim putnim brzinama od MCVa kao i da jekomforniji za putnike. Uzmi samo sa 7 sedista....to je savet.... :whistling:
I bitno je volis li karavane ili minivenove....to ce odluciti. Ja preferiram minivenove... :ziveli:

ppejic

Znate one  situacije sa autoputa, Turci i peskiri, carsafi.... vide se kroz zadnje vetrobransko staklo, ja se toga uzasavam  :negnjavi:

U tom smislu Lodgy je zakon, obzirom da sam kao musko u manjini u porodici, pa se vidim u istoj situaciji kao ropee

Sto se tice "lepote" oba su mi ruznjikava,  ali to je najmanje bitno.

ivan-bgd

Zatamniš stakla i niko neće ništa da vidi :D .Ima bre MCV popriličan gepek tako da peškiti ,kese ,torbe itd neće da se vide....osim ako ne planiraš neku selidbu sa MCV-iem  :)

ppejic

Kakvi crni peskiri :D sve stvari su u koferima, a samim time je i vise mesta zauzeto, zato veci gepek, mada MCV je nekako produzen pozadi kao stari karavani nekada.. verovatno i ima mesta dovoljno.

LeNgenda

Ja glasam za Lodgy, necu puno da obrazlazem. Svaki motor moze normalno da drzi 120 km/h na autoputu, sa svakog radija moze da pisti nesto, ali kada se posvadjas sa zenom dva sata pred put zbog putne torbe i dva gigantska nesesera koji pre 10 minuta nisu bili tu, onda je sve dzabe.

Ja bih kupio na metar, doduse, u ovom slucaju visine, jer su oba po duzini oko 4,5 metara. Onih 30 cm koju su meni zjapili nad glavom u Lodgy-ju ne mogu da izbacim iz iste nikako, takav osecaj prostranosti nisam skoro doziveo.

Citat: PPejic poslato 16.12.2013. - 23:37
Potreban kao porodcno vozilo, i kao malo veci automobil za duze relacije.

Ja ne bih imao dilemu.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

asimic

Izvini što ga petljam ali da li si pogledao Dokker?
Putnički i on ima te pakete Ambiance i Laureate.
Cene nisam video ovako na brzaka pa se izvinjavam ako je preskup.

ppejic

Klizna vrata... pihhhh

Kao sto Keka rece, 1.5 dCi 75 hp sa 195 Nm je najoptimalnija varijanta. Sigurno je zivahniji od mog 1.4 MPI.

ivan-bgd

Doker unutra više liči na dostavno vozilo nego na putničko.Tu je lodgy u prednosti jer je ipak namenjen samo kao putničko...

drzarkod