hands free

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

Posto nam se blizi novi zakon o saobracaju u kome takodje postoji stavka o koriscenju mobilnih telefona, ja da pitam, koji hands free koristite, ili  koji bi vi preporucili.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Urosh85

#1
Vec dugo koristim Logitech® Mobile Express Headset ...


prezadovoljan sam za te pare, mislim da sad kosta oko 2500 din ...
Cak mi je keva jednom slucajno oprala zajedno sa trenerkom, prosao je celokupno pranje i susenje sa istom pa smo tek onda provalili da je zavrsio u masini, posle toga nije radio mesec dana, ali sam ja bio uporan, palio-gasio, duvao u njega .. i sad je opet kao nov, posle otp. 2 godine koriscenja ...
inace dosta sam u kolima i dosta pricam, tako da je explatacija uredjaja verovatno na maximalnom nivou .. i nikada nije izdao ... cak ni baterija
kompatibilan je sa svim mobilnim telefonima koji naravno poseduju bluetooth ...

PS. koristim i zicni hend free od mobilnog telefona neki put

sandero1.4mpi

Danas sutra kupuje NOKIA bh-10 ili 212  ovaj prvi je 2100rsd  ,a ovaj drugi  2600rsd.Cuo sam od ljudi koji ih vec koriste da nisu losi i da zadovoljava trajnost baterije i zvuk.
Ima nekih jeftinih mada ja imam lose iskustvo sa kinezom slusalicom ovog tipa posle nepunih mesec dana j eprestala da radi iz cista mira.Tako da cu uzeti sa garancijo mislim da je dve ili godinu dana (javljam kad kupim) ii baren je original.

Vihor

Plantronics 520R Voyager

   
Razgovor - do 8 sati; Stand by vreme do 180 sati


Cena: 3.999,00 DIN

   






odlican je, koristi ga vec mesec dana i meni odgovara 16 gr
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

kiconix


Boka

Ja planiram da kupim isti ovaj sto ima kiconix, plantronics 230 i mislim da ga trenutno ima na akciji u Idei za 1799din. Moj drug ga takodje ima i koristi ga svakog dana po 6-7 sati posto radi kao putnik za jednu  firmu i prezadovoljan je.

Vihor

Plantronics 520R Voyager podrzava dva telefona, i jos nesto, tu mora da se obrati paznja na mikrofoniju koja hoce da se desi kod slabijih modela.   :ces:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

stalker

Kod nas je takav zakon na snazi već godinama pa ja imam 4 BT slušalice. U svakom a žutu po dvije. SonyEricsson HBH 600, Motorola H350, SilverCrest HS3100Bt i Mr Handsfree Blue Mini.
Najviše volim Motorolu jer joj baterije stvarno traje duuuugo a puni se preko običnog mini USB konektora.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

kiconix

Ja sam resio problem sa telefonom sa dve kartice. Samsun d 880 duos.
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1568/Samsung/D880-Duos

Keka

Ja sam uzeo ovo cudo za 1500 din, stvarno je minijaturan (kazu tezina 5g), OK radi (mada nisam probao druge pa ne mogu da poredim).
http://linkchina.com/for-sale/wholesale---10pcs-bluedio-t9-super-mini---lightweight-bluetooth-headset-/0901212592.html
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

Postoje i lepi uredjaji koji se ugradjuju u kola, znaci nije robocop varijanta (imam mehanicki organ na glavi) vec ima mic i zvucnike pa se cuje kao i radio. Ima jedan lep model u Elementi, a nije ni skup nesto. Jedina mana je ako ti je zena u kolima a nazove druga  :doh: pa se javis. Inace sve te varijante su opasne jer iako su ruke slobodne, mozak nije. Sto puta mi se desilo da stignem (uz pricu naravno) na odrediste a da nemam pojma sta se desilo u medjuvremenu. Nisu blesave drzave koje traze da auto stoji dok vozac prica. Na kraju dana, slozicemo se, suvozac je najbolji hands free, jos ako umesto baterija ima full size dekolte  :woo-hoo: bog da te vidi.

Veterinar

Hehe, pa tada su svi delovi mozga u stanju "utrnelosti". Da ne bude off topic, napisacu sta koristim kao handsfree, sa verovanjem da cu izazvati  :Smiley:.      Juce smo pravili veliko spremanje i, pored ostalog, na gomilu namenjenu bacanju u smece stavili i "carapicu" za stari zenin mobilni telefon (onu koja se nosi oko vrata). Merkao sam je malo, stavio u nju svoj mobilni, isekao rupe gde su "zelena" i "crvena" tipka, zvucnik i mikrofon. Stavio to oko glave (Rambo sistem) s tim da telefon bude uz desno uvo i sad tako vozim. Moj kolega se smeje celi dan.

stalker

Citat: Keka poslato 01.01.2010. - 20:22
Ja sam uzeo ovo cudo za 1500 din, stvarno je minijaturan (kazu tezina 5g), OK radi (mada nisam probao druge pa ne mogu da poredim).
http://linkchina.com/for-sale/wholesale---10pcs-bluedio-t9-super-mini---lightweight-bluetooth-headset-/0901212592.html

Ni moja slušalica nije puno veća http://www.mrhandsfree.com/blue-mini.aspx
Slažem se da je ovo sve riješenje u nuždi i da bi bilo najbolje ne pričati na telefon dok vozimo ali je ipak puno sigurnije nego pridržavanje telefona jednom rukom ili ramenom.  :-)1

Nekako nisam pobornik ovih sistema kad svi u autu mogu slušati razgovor tako da radije prihvaćam ove smiješne gadgete na ušima zbog kojih nam se ljudi ponekad rugaju ili misle da nosimo slušni aparat.  :Smiley:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

dovla

Postoje hands free uređaji koji se fiksiraju u vozilu i imaju dodatnu slušalicu u sebi
pa vozač ako hoće privatnost stavi slušalicu u uvo, naravno malo su skuplji.

A može i ova dosta jeftinija varijanta.

Vihor

Ali bice ti problem da nadjes tu nokiju 1610   :whistling:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.