Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

Dachaa

Jel zna neko da li za Logan kada se kupuje Bi-Xenon kit trebaju oni can bus balasti ili obicni ?
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dachaa

Pre neki dan sam skinuo Xenon kit sa drugog auta i prebacio na Logana,sve radi super i pravo je uzivanje voziti nocu,ali problem je samo jer mi levi far nije fabricki original nego neki tamo pa je osvetljenje iz njega mnogo losije nego iz drugog,ali trebalo bi uskoro da ga zamenim.Pa ce sve biti komplentno.  :zloca:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Nikolabg

Citat: Sale poslato 15.07.2011. - 07:41
nije radnja lik to radi privatno i nezvanično ali ima kao neki sajt sa opisom proizvoda i kontakt telefonom
http://www.freewebs.com/zokisound/

jer može pomoć kako da zamenim sam poziciju..nekako ne mogu dovoljno dobro da zavučem ruku..h4 sam zamenio bez problema ali poziciono nikako..

pozdrav

Veterinar

Moze, samo treba trud. Leva poziciona sijalica je (kod mene) bas problematicna za zamenu zbog pozicije samog akumulatora.

Elem... Do sada sam menjao sijalice fara desetak puta. Uvek sam koristio sijalice koje su na pakovanju imale precrtano UV . Nema filozofije, far je plasticni... sve je jasno. Kada su mi obili auto pokrali su i sijalice. To sam shvatio tek za vikend, kada je jedna crkla i kad sam video da u pakovanju sijalica imam H4 za koju ne znam da li je odgovarajuca. Moj tata uzme uputstvo za auto, cisto da ga gleda dok vozim. Na levoj stranici u delu o H4 sijalicama pise da bi trebalo koristiti antiUV sijalice zbog plasticnih delova, a na desnoj stranici je recenica tipa :"Dakle, koristiti UV sijalice." Zabavno. Za svakog ko barata logikom nema dileme, kupiti antiUV sijalicu, tj. sijalicu gde je na pakovanju precrtano UV.

U prodavnici (Konzum, kao "Idea" ovde) imali su sijalice, ali ni na jednom pakovanju nema precrtanog UV, kao sto sam ranije nalazio. Na benzinskoj pumpi takodje. Stavio sam onu sijalicu iz rezerve, cisto za prvu ruku, i pogledao staru. Na njoj, na metalnom rubu, pored ostalih karakteristika sijalice pise UV. Nije precrtano, nego pise UV. Dosao sam u Beograd (ne znam zasto, ali od 10 sijalica, njih 8 je uginulo u inostranstvu), potrazio u Tempu (gde uvek pazarim) i nije bilo H4 sijalica koje imaju oznaku koju sam do sada nalazio (precrtano UV). U AP sportu takodje nisu imali. ...

Buni me i dalje ono UV na rubu stare sijalice.

Sale

Citatjer može pomoć kako da zamenim sam poziciju..nekako ne mogu dovoljno dobro da zavučem ruku..h4 sam zamenio bez problema ali poziciono nikako

ja sam našao nekog sa tankim i drugim prstima da mi zameni levu poziciju jer moja ruka nije mogla da stane,a desnu sam zamenio bez problema :)
jbg mora malo da se pomuči kad je sve nagurano ko u konzervu sardina :D

zac

@Veterinar

Ne sekiraj se sve sijalice koje na sebi imaju oznaku UV (nebitno da li je precrtano ili ne) poseduju anti-refleks slojeve koji stite od stetnog UV zracenja. Sijalice koje nemaju nikakvu oznaku UV su obicne (bez UV zastite) Sobzirom da sve sijalice sa uzarenim vlaknom (wolfram, tantal, c-kas...) zrace UV zracima, nema potrebe da proizvodjac to napominje, napomene se stavljaju samo na sijalice koje imaju na povrsini stakla nanete slojeve isparenja plemenitih metala, kao sto su (platina, zlato, srebro, nikl,...) takozvani anti-reflek slojevi. Takvi slojevi se nanose i na dioptriska sociva za naocare.
Slobodno stavi sijalicu koja ima bilo kakvu oznaku UV.  :wave:

Vale

Zahvaljujuci snimku na drugoj strani ove teme zamenio sam sijalicu u faru za nekih 5min.,a prethodnu na drugom faru menjao mi pre nekoliko meseci nazovi elektricar i mucio se dobrih pola sata,svaka vam cast :respect:

Dachaa

Primetio da mi desno svetlo pocinje da vuce na ljubicasto ali nije bilo toliko strasno do veceras.Veceras je stvarno poprimilo ljubicastu boju.Onda sam malo proguglao i video da kada xenon pocinje tako da se "ponasa" znaci da ce ubrzo da crkne.Da li je to istina ili ne ?  :ljut:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ljutikrilo

kako se rangiraju hella sijalice?

ako je neko ikad čuo za njih...

glavonja3

Hella, zuto pakovanje, kupljeno na benz. pumpi, traje kod mene oko 20.000km. Prodavac je tvrdio da su nemacke, ali na kutiji to nije pisalo. Nisu mnogo kostale, sad se ne secam koliko.

maestral5747

Citat: Dachaa poslato 08.08.2011. - 19:19
Jel zna neko da li za Logan kada se kupuje Bi-Xenon kit trebaju oni can bus balasti ili obicni ?

Ne treba can bus osim ako nemaš Loga impulsno spuštanje suvozačkog stakla ;)

Keka

A i ako imas Loga, opet ne treba.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


gile

Crkla leva H4 i pozicija  :banghead: Jutros u 6 sat na -10 menjao sijalicu ( zena nije smela da vozi bez levog fara ) Ove Narvine su se bolje pokazale od osramovih. Nekih 25000km su izdrzale. Ostaje mi jos poziciju da zamenim danas a kako nemam nemam pojima :place: