Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

krle

Sve ovo si imao u uputstvu ali ...

aurora

Čisto da se javim...
Zadnja pozicija/stop svetlo: P 21/5W levo
riknulo posle svega 12 dana mog vlasništva  :banghead:  :badmood:   :bonk:


Aleks

Danas crkla prednja leva pozicija, jedva je zamenih od akumulatora! Mrzelo me da vadim iz gepeka rezervnu pa skinuh iz kabinskog svetla i turih je u far! Popodne kupujem novu i vracam u kabinu. Terala 6,5 godina, a H4 fabricke crkle proslog leta u razmaku od oko mesec dana.

Bolence91

Stavljene nove pozicije :)



i ksenon look sijalice :)






Branislav-NIŠ

Proizvođač ? Jačina ? Cena ?Slikica neka od ambalaže ?

Bolence91

pozicije 150din....sijalice 700din....ali ne znam proizvodjaca....bacio sam kutiju... :) jacina 60/55

sphex

Pih, danas crče sa moje strane / vozačeve vlakno kratkog svetla. Duga vidim rade. Nakon samo 10500 km... :( došlo im glave svakodnevno pali/gasi.
Jel to beše zeznuta strana za menjažu? I da li obe da zamenim za ss?
we brake for nobody!

jasho

Citat: sphex poslato 07.04.2011. - 03:11
Pih, danas crče sa moje strane / vozačeve vlakno kratkog svetla. Duga vidim rade. Nakon samo 10500 km... :( došlo im glave svakodnevno pali/gasi.
Jel to beše zeznuta strana za menjažu? I da li obe da zamenim za ss?

Pozdrav!

Ista stvar, sinoć došao sa posla, vidim otišlo kratko na istoj strani kao i kod Sphex-a, kod mene na 38006 km, Izgleda da novi zakon donosi  svoj danak na naplatu!!! :ban: :palica:

Zbilja dal da se menju obe ili samo jedna, jel ima ko kakvu preporuku za sijalice!!!

I zaboravio sam kući da pogledam koja je specifikacija H4 uv ??? da kupim danas kad se budem vraćao sa posla!

silent

Kada se dogodi taj nemili dogadjaj na mom autu, planiram da montiram Osram Ultra Life sijalice, i to obe odjednom. Par kosta oko 700-800 din.

jasho

Uzeo Philips Vision plus cena 693 din komad! Kakve su pojma nemam, videćemo! :ne:

sphex

Ovakve su i originalne u sanderu zar ne, ili je samo Philips u pitanju kao proizvođač...jel si ih zamenio?
Ja danas samo bacio pogled kako bi izgledala zamena - moram da priznam da na prvi pogled ne izgleda komplikovano sem što akumulator malo smeta... videću sutra da probam, jedino još ne znam da li da menjam u paru ili ne.
we brake for nobody!

Raja

Ja ih menjam po sistemu dve nove-dve stare-dve nove.

jasho

#207
Zamenio juče!

Otvorio uputstvo i krenuo na posao nakon 5 min konstatovao da tu nešto ne štima (uputstvo mi je na HR).
U uputstvu kaže; prvo skinite zaštitnu gumu pod A, izvadite konektor, skinite osigurač i izvadite sijalicu, ako se držite ovog kako piše imate problem, jer je teška rabota skinuti gumu , a da niste skinuli džek, naročito na faru kod akumulatora jer je manevarski prostor nikakav.
U svakom slučaju nakon pet minuta gledanja , pokušaja skidanja itd, odem ja na drugi far, skinem džek, svučem zaštitnu gumu, skinem osigurač i izvadim sijalicu bez problema, kad sam to odradio ovaj do akumulatora je posle bio mačiji kašalj  :to:
Lično mislim da je najbolje zameniti obe odjednom, da  ne bi posle za koji km isto to radili negde po mraku, a i sijalice nisu uvek iste.

Ove Philipsove nisu na kolima bile, kod mene su bile Osram H4 60/55 UV, koje daju žuto svetlo, ove što sam stavio daju belo svetlo, sa primesama plavog, kadica u u balonu je plavičasta pa baca malo na plavo, tako da sam ostavio Osram i stavio samo ovu što je crkla imao bi šareniš, što mi se ne sviđa!!

Ayrton

Zamenio već dve leve sijalice.Uvek je stradalo vlakno kratkog svetla. :ces:Prošlog leta pregorela (verovatno fabrička) Osram,skinem je i stavim Valeo.Nisam uspeo da aktiviram onaj osigurač,ali ona guma dobro drži,pa rekoh sebi valjda neće biti problema.Radila jedno vreme kako treba,a onda počela da zeza. :badmood:Na skupu u Miloševom Konaku,čika Raja i Veterinar su imali prilike da vide kako sam aktivirao levi far.Posle uključivanja na ručici izađem napolje i malo čvrknem plastiku fara i on proradi.Tako je bilo par meseci pa onda nisam moga ni tako.Promenim opet sijalicu i moram da priznam da ni ovaj put nisam uspeo da je zakačim sa onim osiguračem.Jednostavno ne uspevam,a ne znam zašto.Gledao sam uputstvo,čitao iskustva kolega forumaša,al' ništa,ne mogu i kraj priče! :banghead:Sad sam stavio neku na kojoj ni ne piše proizvođač(nisam čak ni siguran da li je ono "UV pravilo" zadovoljeno) ,dobio sam je u kompletu kad sam na Sajmu kupio novu prvu pomoć (uz apoteku su išle sijalice i trougao,cena 1900 din.)Imam kući jednu Philips pa ću je staviti kad stignem,valjda ova "no name" neće napraviti neko s..nje u međuvremenu.
Na desnoj strani je još uvek onaj Osram.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

jasho

Osigurač je (barem na sanderu) žica koja se kod otkačinjanja pitisne prema sebi i gurne malo levo, kod zabravljivanja kontra potez pritisneš i navučeš je na desno da se uglavi, ima jedna zarez limica koja mu daje otpor i drži ga fiksiranog! Ja sam se prvo dobro zagledao da vidim mehanizam kako funkcioniše i onda odradio, vidi se dole na osiguraču da se nalazi kontra i da je dole fiksiran, tako da mi je to bilo jedino logično!