Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

gile1986

bas cu da izmerim, hvala na savetu! :dobro:

mladja73

Juce mi je pregorela desna original osramova sijalica nakon 48880 km, zamenjena sa nekom made in PRC. Da nema ove nebuloze sa zakonom i obaveznim ukljucivanjem svetala radila bi jos i duze....
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

saša61beograd

Zašto "no name" sijalica iz PRC? Bar sijalice (od 250-300 din) možemo da kupimo od proverenih proizvođača.Nije samo stvar dugotrajnosti već i kvaliteta osvetljenja.

kiconix

Bilo je price o tome, losa sijalica moze da istopi far. Ja licno kupujem samo Narvu i Osram sa oznakom STOP UV.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

LeNgenda

Citat: Constantin poslato 06.06.2010. - 10:47
Nemam vremena da sad čitam ceo topic jer izlazim, ali juče sam primetio da mi je crklo  desno svetlo, pa sam pri odlasku u tempo kupio H4 sijalicu.
Nisam imao izbora pa sam kupio neku Auto-practic (zemlja porekla New Land!!!!).
E sad dve stvari:
1. Sijalica nosi oznaku H4 12V 60/55W, znači ista kao i ona koju sam skinuo, ali se sećam da su mi pri kupovini auta rekli da postoje neke H4sijalice koje mogu da oštete far (da se istopi), ali nemam pojma kakva je ova sijalica koju sam kupio. Ima li neko neki odgovor na ovo?

2. Druga stvar koja mi je takođe neobična, skinem sijalicu i vidim da je to PHILIPS, ali je nešto "tanja" - zato sam i postavio prvo pitanje,
ali onda šok, na drugom faru je osramova sijalica koja pak (gledajući kroz far) je iste debljine kao i ova koju sam kupio.
Sad se pitam da mi nisu zamenili neku sijalicu na prvom servisu, obzirom da mi je ovo prvo menjanje sijalica nakon 19000 km


Ovo je jedini post u kome neko navodi da ima razlicite sijalice u farovima. Meni je u levom Osram, a u desnom Philips, tako smo ga kupili, ali sam tek malopre primetio. Jel to normalno ili da i to dodam na spisak za napenaljivanje AC Markovica?
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

kiconix

Kod mene su obe bile Osram.
Prosto mi je neverovatno da ima dva proizvodjaca u istim kolima.

Veterinar

Mozda je neka od sijalica imala gresku, crkla po paljenju, pa su je zamenili pre isporuke kupcu?

Keka

Cini mi se da sam jos negde video istu kombinaciju na novom autu: Philips+Osram. Kod mene su bile obe Osram.

Moguce da levi i desni far sklapaju na razlicitim linijama.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Bolence91

kupio sam ksenon look sijalice i bele pozicije.......odusevljen sam kako svetle.... :)))

DarioGTI

Bole - daj nam nabaci sliku!  :dobro:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Bolence91

za 2 nedelje tek mogu da izbacim sliku.....nisam u Boru..... :)))

brave

#177
U Hit autu sam zamenio original H4 sijalicu (Philips-Germany- dosta je i trajala-godinuipo dana) sa:



(Proizvodjac Renault,made in P.R.C.)
Malo me iznenadila izjava prijemnog referenta da kod Renoa sijalice cesce crkavaju nego kod Dacija.
Videcemo dokle ce ova trajati.


Pozdrav.


DarioGTI

Citat: brave poslato 22.02.2011. - 19:14
Malo me iznenadila izjava prijemnog referenta da kod Renoa sijalice cesce crkavaju nego kod Dacija.

Moj prijatelj ima Megane II sedane, 2009godina, sa lecama u farovima, zarulje je mjenjao pa ajmo reci redovno  :hall: kada je ugradio Xenon žarulje, prestali su problemi sa pregaranjem sijalica.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

perke21

brave, zar nije mnogo 320 dinara za ruke? Mogao si da platiš pivo i ja bi ti džabe zamenio sijalicu  :ziveli: