Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

glavonja3

Mora se dobro zavuci ruka unutra, ruka mora biti ne predebela. Ja sam pratio po uputstvu za auto i sa spolja dok mi je ruka unutra. Cini mi se da mora okrenuti leziste za cetvrtinu kruga.

gile

Vihore imas tutorijal na 20 stranici lepo je objasnjeno i meni je pomoglo prilikom zamene. Moras zavuci ruku i sve na slepo na pipanje. Srecno

Keka

Skini akumulator, bice ti lakse, ali ne zaboravi kod za radio, ako imas.

LED iz maloprodaje ne zadovoljava, a one koje valjaju kostaju mnogo novaca. Zato rade za sve novce, ali nijansa (belo ili plavo)bele boje se ne slaze sa (zuto)belom koju daje far. Iz tog razloga sam moje LED prebacio u kabinu i postavio obicne ubodne sijalice W5W kad sam vratio H4 sijalice u farove.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dachaa

Moze da se zameni pozicija i bez skidanja akumulatora,ali moras da imas stvarno tanke i dugacke prste  :wink:
Ja imam diode u poziciji i mnogo lepo svetle,jos pored xenon-a  :cool:,ali mozda ne bi to bilo bas lepo pored onih obicnih zuckastih H4 sijalica..
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Ivko

Juce sam primetio da je pregorela H4 Osram. Zamenio sam je uz muke  posle nekih 15 - 20 minuta, malo je nepristupacno zbog akumulatora, a tek sam sada pogledao tutorijal   :bonk:
Veceras primetim da mi levi far slabije svetli od desnog, pogledam koju sam sijalicu stavio a ono neka "Trifa" Germani koju sam imao u rezervi, imam jos jednu jer sam prosle godine kupio 2 neznam ni gde niti koliko sam platio, verovatno su neke jevtine, zato je izgleda i kvalitet dobar.

speedo

Kako sam sve vrijeme za rezervne sijalice imao neki stari, bezimeni paket, odlučih danas da kupim bar jednu odgovarajuću H4 sijalicu. Gledao sam Osramove, Lightday, Cool blue, Nightbreaker, medjutim niti na jednoj nema nikakve informacije o UV svrstavanju!? Ni na obodu same sijalice, niti na pakovanju. Srećom, imali su Narva sijalice na kojima je jasno pisalo i na pakovanju i na samoj sijalici "stop UV", a i bila je nešto malo jeftinija od Osramovih.

svrle

Posle dve i po godine i predjenih 38500km, veceras otisla sijalica u levom faru (fabricka, Philips). Zamenio sam je sa Osram sijalicom (280 dinara). 

saša61beograd

U novom Auto bildu izašao test sijalica,doduše H7,ali verujem da važi i za H4.Ukratko,Filips i Osram po svemu ubedljivo bolje od raznih "no name" i "nikad čuo".A razlika u ceni je nekoliko desetina dinara.Mislim da se vredi potruditi i naći dobre sijalice,a ne stavljati bilo šta jer 10-20% više svetla nekad može biti presudno.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Bio je tekst o H4 sijalicama i u našem AB pre jednog ili dva broja imam ga kući (ako ga nisam bacio  :doh:)

speedo

Citat: speedo poslato 29.12.2012. - 13:55
Gledao sam Osramove, Lightday, Cool blue, Nightbreaker, medjutim niti na jednoj nema nikakve informacije o UV svrstavanju!? Ni na obodu same sijalice, niti na pakovanju.

Moram sam sebe da pobijem.  :40:
Greška u (mom) gledanju. I Osram imaju oznaku UV STOP.

DrJekyll

Ja odkad sam kupio Osram Nightbreaker-ke i ja i auto smo progledali :dobro: Mislim da će to što je duplo skuplja od najjeftinije da mi se isplati trajnošću, a u međuvremenu imam 5 puta bolje svetlo nego sa drugim sijalicama.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Keka

Trajnost im je 5x manja nego obicnim, puta 10x veca cena......ne isplati se.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


VeDuS

Potpisujem !
(Iz licnog iskustva) Posle stavio obicne OSRAM (day light) i ..... zaboravio na sijalice vec 28000 km.

Loganovac

Zamenio sam malopre na parkingu ispred zgrade H4 sijalicu u levom faru, onu iza akumulatora...  :agr:
Potrajala je oko 40.000km, jer su obe menjane na dvadesetak 'iljadarki. Očekujem da će uskoro i desna da rikne. Za desetak minuta sam, uz pomoć baterijske lampe, skinuo staru i montirao originalnu Osram sijalicu.

Citat: glavonja3 poslato 28.11.2012. - 12:25
ruka mora biti ne predebela.
Ne mora.   :Smiley:

Citat: glavonja3 poslato 28.11.2012. - 12:25
Cini mi se da mora okrenuti leziste za cetvrtinu kruga.

Ne okreće se ništa, samo se žičana kopča pomeri u stranu čime se oslobađa sijalica, koja onda izlazi napolje ko devojče.

Citat: Keka poslato 28.11.2012. - 13:33
Skini akumulator, bice ti lakse...

Nisam ga skidao, a bilo mi je lakše.  :Smiley:

Doduše, izubiVao sam ruke...  :ne:

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.