Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

Lekac

Zanima me kakvo je vase misljenje po pitanju snopa svetla? Da li odstupa mnogo od fabrickog?
Lukavi ljudi preziru nauku, prosti joj se dive, a mudri se njome koriste!

Lift je najbezbednije prevozno sredstvo na svetu!!!

Zoran

Za mene ovo je sasvim ok.  :wave:
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Koji je fabricki? Najpouzdanije je da provere na aparatu na tehnickom pregledu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Daj odma link u slucaju da je Led

Lekac

Pa fabricki je onaj koji ne rasipa svetlost tamo gde ne treba koji ima jasan `cutoff` i koji otprilke izgleda kao dve paralelne linije blago iskosene __/__/ i gde se u potpunom mraku vidi jasna asimetrija izmedju desnog i levog fara. To je ono sto se moze golim okom utvriditi, a za neke tacnije i preciznije analize potreban je regloskop.

A sto se tice sijalica Lazare@, da u pitanju je LED evo ostavljam link pa kome se dopada moze da naruci. Ja sam inace jako zadovoljan sto se tice ovih LED sijalica imaju odlican odnos cena/kvalitet, a pre svega sam zadovoljan jacinom svetlosti koje daju i dobrim snopom svetlosti. Inace  ovo su sedme LED sijalice koje sam testirao i resio sam da se na ovim zadrzim.  :to:

https://www.aliexpress.com/item/CNSUNNYLIGHT-Car-LED-Headlight-Bulbs-All-in-One-H7-H11-H1-880-H3-9005-9006-9012/32816174510.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1d7e4c4dvp1v2B
Lukavi ljudi preziru nauku, prosti joj se dive, a mudri se njome koriste!

Lift je najbezbednije prevozno sredstvo na svetu!!!

Lazar@

Zahvaljujem!

Daj neku sliku fara? Da nisu previse plave? Posto se navodi 6000k

jasho

Citat: jasho poslato 24.06.2017. - 20:28
Ja već evo par godina ,,konsumiram'' obične Bosh, za sada su se pokazale kao najdugotrajnije u odnosu na recimo Osram, Philips ili Narvu, svetlo je takođe ok, ništa specijalno žuto, dugo lepo baca, a kratko 'nako, moglo bi za moj pojam i bolje, ali za 200-300 din ne treba očekivati previše, za te pare su ekstra, i menjam ih obe kad jedna crkne, jer uskoro crkava i druga garant! :ziveli:

p.s.
Nadjoh svoj post na 29 strani od pre dve godine kad sam stavio Boch sijalice tad sam bio na 118 600 km, sad sam na 155 800 znači već guraju 37kkm, do sad naj dugotrajnije pu, pu da ih ne ureknem :to:

Sad su na 181kkm, znači 63000 sa njima i dalje... :hall:

Keka

Ovde neko nekog za*ebava.

Ako je gornja fotografija sa fabrickim, a donja sa LED, onda ovaj LED treba korisniku nabiti u pozadinu da tamo sija.

Ako je levi ili desni far fabricka sijalica, a onaj drugi LED, bilo bi lepo da to znamo, posto nema neke velike razlike.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Kao sto rece Keka, jos nisam video LED sijalice da rade posao kako treba.
Mislim rade za onog ko ih ima ali za ostale ucesnike u saobracaju predstavljaju pravu opasnost.
Mesto im je u guzici posto su gore od xenona a mislio sam da gore ne moze biti.

Zoran

Ja mislio prvo je kratko a druga slika dugo svjetlo.  :kava:
Sam svoj gazda - vazda.

Lazar@

Citat: Zoran poslato 11.07.2018. - 17:18
Ja mislio prvo je kratko a druga slika dugo svjetlo.  :kava:
Pa i ja mislim da je okacio snop kratog i snop dugog LED svijetla...

Turbo

Pa ako je tako ondak je OK.
Al ako je ko sto kaze Keka onda su za smece ili guzu.

Keka

Cekamo da nam autor razjasni sta je hteo da kaze.

Ako su oba LED, nije ostra granica gore.

Ne znam zasto ljudi dzeziraju pored svih krstenih (i legalnih) sijalica.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Komentar sa FB, grupa PROTEST PROTIV POSKUPLJENJA GORIVA- Narod Srbije

Danas sam bio na tehnickom pregledu i vracen sam sa istog. I to radi banalne stvari. Posle detaljnog pregleda auta,merenja izduvnih gasova,pregleda kocnica,trapova,prisustvo katalizatora itd... Auto je skroz bio ispravan i rekao sam sebi to je to gotovo je. Medjutim rekose mi na tehnickom podigni haubu. Ok ja podignem i vide da mi nisu fabricke instalacije za ksenon sijalice nego kineske. Pre nego sto nastavim dalju pricu zelim da napomenem da moj auto ima sociva,da su farovi pravilno nastelovani. Da nikog nisam zaslepljivao u saobracaju ikada. Da mi niko nije blicao,da je snop svetla uvek bacao svetlost tamo gde treba. Da li je normalno da budem poslat natrag samo zbog par zica koje napajaju strujom dve sijalice. Jos jedna napomena sijalice su imale snagu onoliku koliku zakon dozvoljava. Znaci nista preko ili ispod. Mene zanima kako ja to moj auto ne ispunjava kriterijume da je bezbedan za saobracaj? Kako to da ja pripadam istoj grupi ljudi koji postavljaju razne led i ksenon sijalice u farove bez sociva i zaslepljuju sve zivo? Ne krivim ja ljude koji rade na tehnickom pregledu,oni rade svoj posao i ono sto im se kaze. Krivim narod koji nije medju nama koji smo se pobunili i uzdigli tih dana na blokadi,usprotivio i podrzao nas. Vec naprotiv ja sam slusao kritike na moj racun,ko meni daje za pravo da blokiram saobracaj? Da time necu nista postici i slicno. Kad ih ja pitam a kakvi su njihovi zivoti,dobijam odgovor da ni oni nisu srecni i da ne zele jos da izlaze na ulice da se bune jer nisu jos toliko zastranili u govna da izvinete. E pa draga gospodo nadam se iz dubine duse da ce i vas kao sto su mene zbog najobicnije gluposti poslali natrag kuci i vas poslati. I to da vas salju ako treba 100 puta. Pa da vidim da li ce vam doci iz guzice u glavu. Da li cete i tad da cutite. Jer da smo se pobunili svi zajedno,da smo svi bili slozni tad za gorivo. Do ovoga sa tehnickim ne bi doslo jer bi znali da bi smo se opet pobunili i da ne bi imali kud. Sad izvol'te kupajte se u ova govna oko tehnickog. Jos nesto,zeleo bih da se poostre kriterijumi za tehnicki pregled. Da svaki auto koji ima mnogo predjenih kilometara ne dva nego tri puta ide na tehnicki. Malo je dva. Da svaki auto koji ima preko pola rezervoara goriva ne prodje tehnicki jer to utice na tezinu auta a samim tim i na njegove karakteristike a to znaci da nije bezbedan. Izvinjavam se na ovako dugackom tekstu. Svako dobro!

Lazar@

#599

Tehnicki se nigdje ne moze proci sa ksenon ili led sijalicama(makar kod nas u cg), vecina pred tehnicki vrati fabriku  :-)1


Auta sa ksenonima moraju da imaju prskalice za farove, i nivelaciju samih sociva sa senzorom na trapu...Takodje na samom faru imas homologaciju...
Pa ako ti je far bio sa reflektorom, a ti u njega ugradio socivo, skocio si sebi udrob, jer opet ne mozes preci tehnicki....