Potrošnja - Duster 1.6 16v

prethodna tema - sledeća tema

bugi

losa aerodinamika, i relativno slab motor za istu... meni su iste potrosnje, od 7 pa do 12 litara recimo

lakistrike95

Ne znam kako je moguce da ovoliko trosi, meni duster trosi 8-9l gasa.

drzarkod

Moja potrošnja na bmb je slična Bukijevoj...na tng popije i 13 do 14 l na 130 do 140 km na sat
..Dejanovu potrošnja nisam,imao ni na 90 do 100 km na h. Imam bazni model lakši nekoliko desetina kg od njihovih, nemam ni aerodinamicne nosače kofera...itd.

ppejic

#48
Citat: booky011 poslato 10.03.2015. - 18:33
Od toga samo 25 km gradske voznje. 210 km sam vozio pri przini 120-140kmh, a drugih 210km  pri brzini od 100-120kmh.

šta očekujete?

novi dizel MCV pri 130 km/h trosi 5.5 l/100km, a vec na 110 km/h trosi 4.5 l/100km, razlika 20%

Loganovac

@drzarkod: mešamo babe i žabe, odnosno gas i benzin.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

drzarkod

Pa nista.... Zato sam ubacio bmb....lepo je što dobro podnosi te brzine i utešno je što Niva nemere toliko da pici. A lepše leži od Logana na tim brzinama i od Mcv....koji su ipak manje trošili.

booky011

#51
Loganovac prvo da te pozdravim. :to:
Znam da ti imas odlican fazon uspostavljanja i odrzavanja konverzacije. Ja , iskreno takve ljude gotivim jer sam i sam vrlo cesto takav !( sto je svojstveno ljudima od muzike) ali nijednog trenutka nemoj sumnjati u moje vozacko iskustvo.
Napravio sam za zivota oko 2.5 milona kilometara sa raznoraznim prevoznim sredstvima od motora do kamiona sa prikolicom (takozvane krstarice) sto po evropi sto po Canadi i Americi.
Kao sto sam i rekao i sam sam se strecnuo pri saznanju koliko trosi , pa me samo zanimalo dali je to normalno za Dustera ili je problem samo sa mojim ?
Vidim iz ovih tekstova da je ocigledno Dusteru  takva "ramfla". Klot ili frket , je*em li ga sad ?
Generalno sve ostalo je O.K
Pozdrav
Ako kaniš pobediti , nesmeš izgubiti !

ppejic

Boki, kakvi su bili vremenski uslovi kada si vozio 140 km/h?

Damir Oravec

Takvom voznjom, manje vise, meni trosi oko 8.5l. Sipam na NIS-u.

booky011

super je vreme bilo. Kazem , otisao i vratio se po super vremenu . Suvo, suncano i temperatura oko 13 C
Ako kaniš pobediti , nesmeš izgubiti !

drzarkod

#55
Citat: Loganovac poslato 10.03.2015. - 21:38
@drzarkod: mešamo babe i žabe, odnosno gas i benzin.


Ne....rekao sam da je potrosnja na bmb identicna koleginoj...a na tng koliko trosi pri tim brzinama...znaci ispravan mu je Duster... :too:

Damir Oravec


drzarkod

Pa moguće... Mada bi lično voleo da je i moj tako neispravan.... Uostalom obojica ste iz Bg pa možete da se vidite i uporedite čiji je ispravan.

Damir Oravec

Da se vozimo 100km, naporedo, pa da vidimo?  :ces:

drzarkod

#59
Uporedite bord kompjuter.... Rotirajte se do Subotice ima lepih salaša... Moze i uporedo....smislite već nešto.... Obojica ste komunikativni i pametni.