Dacia Sandero II Laureate 1.2 16v

prethodna tema - sledeća tema

Stefy

Došlo je vreme da i ja predstavim svoje novo prevozno sredstvo :) Preuzeo sam ga još u junu, međutim nikako nisam našao vreme da ga detaljno predstavim. Naručio sam ga krajem marta, i posle nešto više od dva meseca čekanja konačno je stigao. Preuzeo sam ga odmah sledeći dan, jer sam čekao tablice, kako ne bih morao plaćati 4000,00 dinara za probne.

Kupljen je u auto kući Vidaković iz Subotice. Sve pohvale za auto kuću - veoma ljubazni, brzi i efikasni.

Pre Sandera sam imao Ladu Samaru iz '91, tako da je promena za mene bila ogromna, naravno na pozitivnu stranu. U pitanju je 1.2 16v motor, koji ima 55kw, tj. 75ks. Za ovih mesec ipo dana prešao sam nešto više od 900km, tako da je motor još u fazi razrade, prosečna potrošnja je oko 7l. Od tih 900km oko 500 je gradska vožnja. Menjač je kratkog hoda, i po meni to je najbolji deo ovog automobila.

Što se tiče performansi, one su ok, ali za gradsku vožnju. Po nekim fabričkim podacima treba mu 14,5 sekundi do 100, a maksimalna brzina je 156. Ja ga nisam terao preko 4000 obrtaja, tako da ne bih znao da li su oni istiniti ili ne, ali u suštini, za gradsku vožnju performanse su dovoljne.

Prostornost je isto dobra, prtljažnik od 320 litara je sasvim dovoljan za mene, s obzirom da nemam porodicu. Mesta na zadnjoj klupi za glavu ima i više nego dovoljno, međutim sa prostorom za noge to nije slučaj. Sa svojih ~180cm imam dovoljno mesta, međutim ako je neko viši od toga, sumnjam da će se uspeti smestiti. Prednja sedišta su čak pomerena napred, tako da mi kolena skoro udaraju o plastiku od volana, jer sam tako navikao da vozim, tako da ako bi se ona jos pogurala nazad mesta bi bilo vrlo, vrlo malo... Za komfor ne bih mogao reći da je na nivou Francuza, ali nije ni na nivou Golfa IV, tako da je negde između.

Upravljivost je korektna, fino upija krivine i neravnine, servo je takođe na visini zadatka.

Pošto sam uzeo Laureate model ("najluksuzniji") dobio sam fabrički radio CD mp3 sa aux / usb priključcima i bluetoothom. Oni su na visini svog zadatka, prezadovoljan sam kvalitetom zvuka, a uspostavljanje veze sa bluetoothom je trajalo manje od 10 sec.

Oprema koja spada u Laureate modele: ABS, ESP, Servo, 12v utičnica, deljiva zadnja klupa ( 60 / 40 ), bočni vazdučni jastuci, kao i vazdušni jastuci za vozača i suvozača, tonirana stakla, električni retrovizori, dnevna svetla koja se automatski pale, čelične felne sa ratkapnama (gume koje sam dobio su 185 / 65 / 15 - Continental EcoContact), manuelnu klimu (klimom sam prezadovoljan, hladi za sve pare), branici, retrovizori i kvake u boji karoserije, jednobojna - crna unutrašnjost, hromirani detalji, centralno zaključavanje / otključavanje sa daljinskim upravljanjem, električne podizače prednjih stakala, malo svetlo u prtljažniku, child lock sa mogućnošću samozaključavanja prilikom vožnje, radio CD mp3 sa aux / usb priključcima i bluetoothom, komande radia na upravljaču, prednja i zadnja svetla za maglu, putni računar, vozačevo sedište, pojasevi i upravljač podesivi po visini (podešavanje sedišta po visini je po meni napravljeno preloše, ima se neka ručica sa kojom se sedište može podići bukvalno 1cm) i rukohvati na prednjim vratima.

Uz doplatu sam uzeo rezervni točak originalnih dimenzija, gumene patosnice i prednji središnji naslon za ruku. Ovih dana bi trebalo da padnu i alu felne :D

To je to od mene za sad, slede neke sličice :D

drzarkod

Svaka cast....lep auto i prikaz......uzdravlju ga koristio i mladu provozao... :friends:

vujanovgoran

Bravo Stefy i cestitam jos jednom. Auto je prelep, pogotovo boja. Neka te sluzi i da se lepo vozis.  :aplause:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

ropee

čestitke  :too:

uživaj u vožnji i neka te dugo i dobro služi .
Moj otac isto čeka Sandera 1,2 16v samo plavog .

Loganovac

Lep opis, jedino nedostaje ocena ponašanja u vožnji, stabilan je i tih, to smo svi na testu povalili kod novih modela.  :to:

U zdravlju da te dugo služi!  :aplause:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks


Branislav-NIŠ

Puno lepih trenutaka u voznji novog auta . :dobro:

zac


Stefy

Hvala svima na cestitkama :)

Danas su (neplanirano) pale alu felne i zimske gume Fulda 185 / 65 / 15 :)

Nove alu felne namontirane na letnje Continentalke :)







Stare celicne felne i ratkapne namontirane na Fulde :)



Loganovac

Nema šta, dobre alu felne daju klasu autu!  :lux:

I dobra ti ova fora sa streč folijom! Kako se ne setih :doh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac


Stefy

Hvala vam :)

To mi je vulkanizer sredio sa folijom, tj. njegova je bila ideja, svaka mu cast :D

Zoran

Čestitam i da je sa srećom. Ovo sa folijom je super ideja koju ću primjenjivati ...
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Lepo su mu cucnule felne, i ja sam hteo ovu boju ali je bilo preko 2 meseca cekanja, i tako ispade crn.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

nik

Lepo, lepo. U zdravlju ga trošio.  :aplause: