5. i ostali "mali" servisi

prethodna tema - sledeća tema

glavonja3

Ako mislis na oznaku iza UU1 onda je kod starog Logana prvo slovo L sto se slaze sa tvojom izjavom dok je kod novog Logana pocetno "slovo" 4  :fiju:

dekiv68


nik

Citat: glavonja3 poslato 13.03.2021. - 15:20
Ako mislis na oznaku iza UU1...

Ne na taj. To je broj šasije.
Mislim na oznaku vozila, odnosno, možda preciznije tip vozila, onu četvorocifrenu (-slovnu) oznaku. Moj Logan I je LS0A, kod tebe je L8AH, ali da ne  :offtopic: više.
Idemo dalje sa temom o 5. ili ostalim malim servisima.
:ziveli:

Kocijas

Na 15-tom malom redovnom servisu po prvi put se pojavilo nesto za zamenu sto ne spada u redovan servis. Leva spona i amortizer. Auto presao 230.000 km u fabrickom izdanju! Pisem ovo kao poruku onima koji na ovaj forum dodju sa sumnjom u kvalitet i trajnost Dacie.

Veterinar


Zoran

Super,za beogradske uslove exploatacije.
Sam svoj gazda - vazda.

dekiv68

Danas odradih 5. redovni (mali) servis ili 1. u neovlaštenom servisu (Panter). Sa zamenom metlice brisača izašlo je 9.216 dinara. Ulje ELF 5W40 NF 5l je 3.100 din (ostalo u kanti za dolivanje), metlica brisača 788 din i za ruke su ukupno uzeli 2.400 din sa PDV. Pregledan donji trap i nosači motora. Danas nazvao i bez čekanja završio za 1,5h

Loganovac

Šta su sve radili, bitno je i zbog cene i zbog vremena, za 1.5 sat mogu tri auta da urade?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dekiv68

Zamenili sve filtere (ulja, vazduha i kabine), podlošku na čepu kartera, motorno ulje, prekontrolisali sve ostale tečnosti, kočioni sistem, elemente vešanja i upravljanja, nosače motora, izduvni sistem. Žalio sam se na na čudane vibracije pri hladnom motoru i sumnja se na izduvnu granu i pletenicu :conf:. Kad se motor zagreje prestaju.

Loganovac

Mali servis i malo zagledanja. Da vam kažem gospodo, nisu vam jeftini ti majstori u prestonici.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dekiv68

Uopšte nisu jeftini. Bez metlice brisača u ovlašćenom ovo bi koštalo 11.300 din

Keka

#236
Ako je firma prijavljena, radnici prijavljeni, izdat fiskalni racun i placen porez, onda 2400 za ruke nije skupo. Ali nije ni jeftino.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


miki-bgd

Predjenih 93 kkm, Reno Sava Pancevo.

silent

Баш повољне цене, чак и без попуста :)

Ја сам јуче купио Пурфлукс филтере у Пантеру, није уопште велика разлика у цени у односу на ове у Сави (додуше, не знам који филтери су уграђени).


miki-bgd

@silent
Nisam zagledao, ali koliko teraju Motrio rekao bih da je to u pitanju.