5. i ostali "mali" servisi

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Pa baš i nisi, osim ako ne misliš da čovek spava dok vozi preko pančevačkog mosta...


:Smiley: :Smiley: :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Ne, nego treba ici tamo gde neces razmisljati sta ti je uradjeno a sta nije.
Ili poverenje ili svoje oko.

bind

Citat: Ayrton poslato 10.03.2021. - 07:50
Mali servis i zamena kočnica trajala 5 radnih sati?!
Sve znam , kapiram ,  oterao auto ujutru u 8 preuzeli auto ,u 11 i  30 me zvali da su zavrsili da dodjem po auto,nevredi , nemam zivce da se svadjam ,a i rekli mi da su mimo dogovora  otvorili  zadnje dobose i ocistili nisu cisceni i pregledani od kad je kupljen auto 2010 godine.

Hardvet

Svaka aktivnost je normirana odredjenim brojem sati, nevezano za to koliko realno traje. Tako da je tu rasprava prosto nemoguca. Taj rad kod njih kosta toliko i to je to.

glavonja3

Ide mali servis... Kako da saznam za moj motor 1.5 DCI 55kwh 75 KS iz 2017.-te:

1) koliko ulja ide?

2) koji su fabricki brojevi filtera ulja, vazduha i kabine?

Na internetu svasta pise, pa sam nasao poprilicno razlicite brojeve... Ima li neko iskustva na forumu povodom ovoga?

dekiv68

Isto i mene muči za 0.9TCe, ako ne bih išao u ovlašćeni servis

Midzi


saša61beograd

Za količinu ulja,uputstvo za upotrebu vozila.Ili "oil selector" nekog ozbiljnog proizvođača (Total,Šel...),tu piše i koje ulje i koliko.
Oznake filtera:guglajte "online catalogue" Purflux-a,Mann-a,Filtrona....

dekiv68


glavonja3

Hvala svima na trudu, ali meni treba konkretno iskustvo sa ovim motorom. Znam da guglam, cak i ovi linkovi sto su ostavljeni daju razlicite savete o istom motoru. Problem je izgleda sto je ista kubikaza i oznaka motora (1.5 DCI), ali ima vise varijanti tj. te varijante imaju potkod, npr. K9K 790. Kako da znam koji je moj potkod?

kiconix

Ili u broju motora ili ako neko moze da proveri preko broja sasije.  :ne:

szs

Preko VIN broja se sazna SVE
Primer za mene
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=9261.msg187271#msg187271

Sad ima nekih sajtova koji to daju i džabe
Proguglaj
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

nik

Ovde imaš ono sto ti treba, unesi samo broj šasije.

https://partsouq.com/

Kada ti se otvori ovakav prozor, kompletne informacije dobijaš klikom na info (strelica).


Od proizvođača do proizvođača se razlikuje detaljnost informacija.
Podaci za Dačije i nisu baš kompletne, ali ima i više nego što prosečnom korisniku treba.  Za ženin Kia Pikanto npr, pored podataka o bukvalno svakoj opciji vozila (brojevi, verzije, sufiksi, podsufiksi, vrste i boja enterijera, presvlaka,...), raspoloživ je krš i lom (nepotrebnih?) podataka (fabrika u kojoj je sklapano vozilo i motor, tačan datum i smena kada je proizveden, na kojem tržištu je prodat,...). Fali samo boja očiju majstora koji je sklapao motor  :)

glavonja3

Ovaj sajt je odlican. Proverio sam sa starim Loganom a i sa novim Loganom i dobijam podatke tako tacne i precizne da bih mogao nacrtati kola na osnovu njih  :write: Hvala!

Moj motor je EURO6 dizel K9K 626 oznaka vozila L8AH sa menjacem JR5336.

Sve sam pregledao, ima brdo podataka, jedine grescice su bile da su kola Sandero II :) a da stari Logan nema opremu za pusenje (a ima upaljac, dok kod novog Logana nema ni to a pise za oba isto). Sve u svemu ovo je odlicno.  :hall:

nik

#224
Sajt ne pravi razliku između Logana i Sandera. Tek po prvom slovu u oznaci vozila se razlikuju (B-berlina, Sandero, L-limuzina, Logan , K-karavan, MCV,...).

:offtopic:
Sajt je od prodavca delova iz UAE i cene su više nego povoljne, samo da slanje nije šišanje (i sa uračunatom carinom i porezom, bez troškova slanja, su jedno 20% jeftiniji nego kod nas). Na celom sajtu za grupaciju Reno/Dačija je jako ograničena ponuda.
Za Dačiju je pregled delova preslikani Dialogys, tako da može da se nađe tačan Reno broj dela, ako nekom treba. Unese se broj šasije i onda izbacuje samo vrstu delova za tu verziju vozila, samo što se tu i tamo potkrade i poneka greška (poželjno je  proveriti i iz drugih izvora ako postoji više različitih vrsta istog dela).