5. i ostali "mali" servisi

prethodna tema - sledeća tema

silent

Hvala ti na objašnjenju  :dobro: Slažem se sa tobom, i ja sam za promenu.

Andrix

Vrteo se nesto po naselju pa svratih do Pantera, ide mali servis pa da se obezbedim, sve 5950 din, skuplje je zbog filtera sa aktiv.ugljem...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Andrix

zaboravih da napisem da sam ulje sam maznuo sa rafa a kad sam stigao kuci, ajd da vidim i datum, kad ono 02.2020, iznenadih se...Samo sto je bilo 2500  a danas videh u Kit-u 2150....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

miki-bgd

Odradjen novi mali servis (+ jos nesto) na 80 hiljada.

Ulje Elf 5W40 SXR, 4l kupljene u Kit komerc, 2240 din (datum je negde avgust 2019).
Kupio i 2 PK kaisa, jer su oni montirani na velikom servisu 2017. cvileli od prosle godine (malo ujutru kad upalim, pogotovo proslog leta na temperaturama).
Ispostavilo se da 1 PK kais nije odgovarajuci, pa sam ga vratio (prihvatili su kais nazad uz racun, iako sam kupovinu obavio krajem februara  :dobro: )


Zamena ulja, filtera vazduha i PK kaiseva je 4800 din (2 radna sata).
Zamena kocionog ulja (menjano sredinom 2016., na 56kkm) sa samim uljem - 3500 din
PK kais 2400 din
Filter ulja 570 din
Filter vazduha 1072 din
Ukupno: 12452 din

speedo

Danas odrađen deveti po redu tzv. mali servis. Pored ulja u motoru i filtera, zamijenjeno i ulje u mjenjaču i stabilizatori balans štange. Ceh za sve zajedno sa radom nekih otprilike 58 eur.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

silent

#201
Пре две недеље урадих и десети, "мали", сервис. Урађено у Рено Сави на Карабурми и задовољан сам. 10 година и 88.800 км.

Ове године сам се одлучио да пробам Нисотек уље, пошто се Г-енерџи очигледно више не увози, већ само распродају старе залихе.

Уље, филтере и свећице сам ја купио и донео, остало сам купио у сервису.

3л Нисотек уља
Eyquem свећице
Пурфлукс филтери
__________________
5.830 дин.


Замена уља и филтера, штеловање вентила, замена свећица, замена антифриза, замена две сијалице централне конзоле и провера климе.
__________________
10.554 дин.


Ипак сам се одлучио да наштелујем вентиле, од последњег штеловања је прошло око 40.000 км, а и уље је влажило на поклопцу вентила, још од претходног штеловања. На прошлом сервису у Сави су ми то и ставили као напомену да би ваљало урадити на следећем сервису. И мислим да је добро што јесам, прво су средили то влажење (стављена је нека црна дихт-маса, не знам који је дихтунг, био је метални), а као друго сам приметио да је ауто мало тиши на леру (то је можда и до уља) и много важније - мотор је осетно живахнији, лакше потеже из нижих обртаја и нема више оног пада обртаја и благог цимања које сам имао приликом отпуштања квачила код пребацивања у виши степен преноса, 1.-2. и 2.-3.

Клими није било потребно допуњавање, интересантно. Никад није ни била допуњавана за ових 10 година, мада је заиста ретко и користим. А требало би више, знам, макар због подмазивања.

Замењене су и две сијалице у централној конзоли, али нисам хтео да мењам и сијалице на подизачима стакала, јер су ми објаснили да мора да се мења цео прекидач који кошта 4.000 :)

Промењена је и нека шелна 32-50, не знам од чега је то.

Уједно је и прегледан цео ауто.

И да, као и после сваког мењања расхладне течности, морао сам да долијем два пута по 1/4 литра, вероватно док је истерао све ваздушне чепове из система.


Све у свему, ја сам задовољан са Савом, ово ми је други сервис код њих и некако имам поверења да им препустим ауто, кажем шта желим да се уради и знам да ће поред тога бити прегледано и све остало, а уочени недостаци отклоњени.

Ево и слике њиховог рачуна:




https://i.postimg.cc/15LKH3cj/signal-attachment-2020-06-11-171453-002.jpg


bind

12.04.2019.radjen veliki servis ,posle toga u 9 mesecu 2019. zamenjena leva kugla

Posle 2 godine:
03.03.2021. posle 8000 km  vratili me sa tehnickog prednji tocak levi koci 1.7 desni 2.8

Uradjen  Mali servis u AS Krstevski i zamenjeni diskovi i plocice ,sapa - kljesta na tom levom tocku bila zaribala ,kazu namucili su se da je razrade,posle toga opet na tehnicki Stojanovic Skoda NBGD i kazu ljudi na tehnickom odlicne kocnice skoro im nije bio tako dobar auto .


Kocioni Disk                                    sa pdv-om 2400x2 =4800 din
Prednje Plocice                                           sa pdv-om =2300din
Ulje  sa pdv-om Liqui Moly Top Tec 4100 SAE 5W40 1200x5=6000din
Filter ulja                                                    sa pdv-om =600din   
Filter kabine                                                sa pdv-om =1100din
Filter Goriva                                                sa pdv-om =2800din
Filter Vazduha                                             sa pdv-om =1200din
Antifriz G-12    1 l                                        sa pdv-om = 600din
Radni sat Mehanika   5x1200din                      sa pdv-om =6000din
--------------------------------------------------------------------------
UKUPNO:                                                    sa pdv-om = 25.400 dinara  

dekiv68

Koliko ranije treba da se zakaže kod Krstevskog

bind

#204
Citat: dekiv68 poslato 07.03.2021. - 11:39
Koliko ranije treba da se zakaže kod Krstevskog
Ja sam bio u petak kod njih kada su me vratili sa tehnickog zbog kocnica  ,zakazali mi  za prvu sredu,ali sam ih zamolio ako moze odma ,kaze mogli bi da odma taj dan  urade mali servis da mi ucine ali je vec bilo oko 12 h pa nebi stigli i kocnice da odrade tako da sam odabrao sredu.
Imas telefon njihov na njihovom sajtu pa ih okreni i pitaj preko telefona.

Pastrovicevu su prekopali skoro celu radovi neki u toku veliki ,tako da sa novog mosta kada se skrene dole na onaj mali kruzni tok kod hipodroma nemoze da se prodje i udje u Pastrovicevu.
Isao sam sa NBGD preko mosta  pa prvo skretanje desno ,pa na nadvoznjak ka B.Brdu i prvo skretanje levo i dole malo do Pastroviceve.

Ayrton

Citat: bind poslato 06.03.2021. - 14:47
...Radni sat Mehanika   5x1200din                      sa pdv-om =6000din...
Mali servis i zamena kočnica trajala 5 radnih sati?!
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

dekiv68

Predstoji mi 5. mali servis i troumim se između: 1. Petit servisa na Zrenjaninskom putu 2. Krstevskog 3. Reno Sava Pančevo.
Prvi servis mi je najbliži ali nemam nikakvog iskustva sa njima. Drugi servis je solidan ali su prevelike gužve u njemu. u trećem servisu sam radio prethodna 4 mala servisa i utisci su veoma povoljni, ali je dosta skupli od prethodna dva.
Šta izabrati :conf:

kiconix

Posle kog ces najmirnije spavati.

dekiv68

Nije samo stvar o mirnom snu.
Nakon trećeg malog servisa na Puntu zbog prevelikog sipanja novog ulja u motoru imao sam slučaj da mi nakon  desetak kilometara probije semering na radilici. Posledica: trenutna neupotrebljivost auta, šlep do "majstora" i sva sreća nije bilo oštećenja motora jer sam stao na vreme, na sred pančevačkog mosta.
Dakle nije problem u mirnom snu već nepismen debil može da ti uništi motor.

kiconix