5. i ostali "mali" servisi

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Ne znači mnogo ako ne napišeš šta je i gde je rađeno.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Pobeda

Петит сервис у Крњачи, код њега одржавам ауто од 2014-е.
Рачун је у прилогу поруке.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

Jesu pristojne...  Samo ne znamo o kojim brendovima se radi.

dekiv68

Citat: Pobeda poslato 02.06.2018. - 19:54
Петит сервис у Крњачи, код њега одржавам ауто од 2014-е.
Рачун је у прилогу поруке.
Solidne cene. To mi je u komšiluku (desno pored njih bi trebao da bude servis za auto gas). Mislio sam da samo rade Pežo-Citroen.

Pobeda

Чини ми се да мислиш на други сервис, Петит је мало после тог сервиса када идеш из Борче ка граду.
Јагош ради само Renault и Dacia возила.

На претходним рачунима има више информација:

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1117.msg193853#msg193853
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=6154.msg176536#msg176536

Ја сам стварно задовољан услугом, а и делује да су и цене сасвим пристојне.

fillip

Juče uradio mali servis posle 10000km (14 meseci).

Zamenjeno: mot.ulje 10w-40, svećice, filter vazduh i filter ulja (filter kabine ne postoji kod mene u kolima)

Sve ukupno 6800 (računajući ruke i provere prilikom tekućeg održavanja). U servisnoj knjizici je majstor zapisao šta je urađeno i ima pečat. Račun nisam dobio niti mi je dao spisak sa cenama pojedinačno (rad, filteri, ulje, svećice itd), ne znam ni koji su proizvođači ugrađenih delova. Ulje je mobil.



pjovan

danas uraden mali servis ulje10W40, uljni filter i vazdusni filter + ruku + bakarnu podlosku 2450 den oko 5000 din u ovlasteni servis

dekiv68

Čini mi se izuzetno povoljno za ovlašćeni servis. Ovde je takva cena za neovlašćene servise.

mladja73

Danas uradjen jubilarni 12-ti mali servis kod naseg druga Hobbija.  Brzo i efikasno. Hobi pregledao i trap i rekao: " Teraj dalje!" I ja šta ću - ću da teram.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

silent

#190
Uradih danas 9. "mali" servis na 75887km kod Reno Save na Mirijevskom Bulevaru.

Ulje ELF EVOLUTION 900 NF 5W40 3L (ne znam zašto nisam tražio SXR, a imaju i Shell u ponudi)
Filteri ulja, vazduha i kabine su "Reno", šta god to značilo. Jedino što sam mogao da vidim kad sam podigao haubu je da je filter ulja plave boje  :ne:
6921.21 rsd

Promena kočionog ulja (prošlo je 3 godine od poslednje zamene)
2.490 rsd

Servisna usluga redovan servis i štelovanje zadnjih kočnica
3120 rsd

Ukupno: 12531.21 rsd
________________________

Iako se nisam setio da tražim, serviseri su primetili da mi cvile zadnje kočnice, (verovatno i da ručna visoko hvata), pa su predložili otvaranje, čišćenje i štelovanje, što sam prihvatio. I stvarno, sad je ručna kako treba, i nema više cijukanja prilikom pritiskanja papučice.

Automobil je pregledan po svim kontrolnim tačkama prema Reno specifikaciji, a ja sam tražio i proveru donjeg nosača motora, i rekoše da je sve u merama i da još uvek nema potrebe za zamenom.

Nakon završenog posla, serviser odvozi auto na probnu vožnju, što mislim da je jako pametno, jer će on sigurno da uoči neke nedostatke na koje se vlasnik vremenom možda i privikne, pa ih uzima za normalno. (kao ja recimo na tu škripu zadnjih kočnica)

Utvrđeno je da je pukao prednji nosač auspuha, što sam rešio odmah posle servisa, po preporuci iz Save, odmah u komšiluku. Momci iz servisa Whistler, preko puta tržnog centra, su mi za 500 din to zavarili. Preporuka i od mene za njih, inače.

Ono što mi se dopalo je da ulje nije sipano preko maksimuma, čak je i 2-3 mm ispod gornjeg zareza, što me navodi na zaključak da je sipano tačno 3L, i to mi se sviđa :) Naučio sam da posle servisa prvo to pogledam :)


p.s. Mogao sam da biram i Motrio filtere po sledećim cenama:




A evo i slike računa:



Mogu reći da sam zadovoljan.

speedo

Odrađen osmi po redu mali servis, kilometraža 51500. Tri litra ulja, filter ulja, kočiona tečnost i ulje za servo volana. Od ulja sipao Inu Ultra Sint 5W40 pa ćemo vidjeti kako će se pokazati. Takođe Inini proizvodi i za kočnice - dot 5.1 i servo volana - atf super (ispunjava dexron 2 normu).
Ceh za sve plus ruke 37,5 eur.
Za naredni servis, pošto ih radim godišnje, u plani zamjena ulja u mjenjaču i možda stabilizatora balans - štange, trenutno imaju sasvim malo lufta.

Ljota

      Odradjen redovan servis, kilometraza 103929km, auto centar KRUNIC:
   - pregled vozila.................................1486,06
   - motorno ulje motrio 5W/40, 3l,.........2220,00
   - filter za ulje.................................... 555,28
   - filter za vazduh...............................1054,79
   - filter za gorivo................................. 622,66
   - zaptivka......................................... 212,58
   - potrosni materijal............................ 100,01
                                                         ...............
                                                           6251,38


silent

Citat: speedo poslato 11.05.2019. - 13:26
... i ulje za servo volana. ...

Meni u Savi rekoše da se ulje serva nikad ne menja  :ne: Jesu li ti zamenu predložili u servisu, ili si je ti sam tražio?

speedo

Tražio sam sam zbog zvuka koji proizvodi pumpa servo uređaja volana (ima opisano u odgovarajućoj temi).

Mišljenja sam da se fluidi ipak trebaju mijenjati. Ono šta kažu u ovl. servisima i šta piše u servisnim knjižicama je dosta šaroliko.