Logan II

prethodna tema - sledeća tema

Dragan.vi


Loganovac

Citat: lovac poslato 19.11.2014. - 16:02
Kad se logan pojavio pre mnogo godina - bio je ružan (do bola).
Ovaj novi je sasvim OK, moglo bi se reći i da je lep auto.
Bela boja mu dobro stoji. Zapravo, bela boja je sada opet moderna za automobile.

Sav sam pretrnuo - za 12 godina, kad (Bože zdravlja) odem u penziju, neću valjda tako razmišljati!  :help:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

lovac

Ovo mi sada nije jasno, pa zato postavljam neka potpitanja:

1. da li ima nekih opštih problema sa penzionerima i kako oni razmišljaju?
2. ima li neko protiv ako se iznosi subjektivno mišljenje da je logan prve serije ružan auto?
3. ima li neko protiv ako sam izneo subjektivno mišljenje da je novi logan lep auto?
4. ima li neko protiv što sam izneo da je bela boja opet u modi kod novih tipova automobila?

Ako sam što zgrešio i nekog lično povredio - izvinjavam se, ali ostajem pri svome stavu, iznetog u prethodnom postu, u celosti!

miki-bgd

#33
Mali  :offtopic:

Kad sam prvi put video Logana, izgledao mi je jako ruzan, sad imam malo drugacije misljenje o tome. S druge strane jako kvalitetan auto, dokazano puno puta  :hall:

Dizajnerski su lepo sredili novog Logana, a nadamo se da su odrzali kvalitet, barem na istom nivou ako ne i na boljem. Vreme ce pokazati.

Loganovac

@lovac: Nemam ništa protiv penzionera, dapače, jedva čekam dan kad ću i sam postati penzioner. U firmi stoji moja otvorena ponuda da me odmah penzionišu za samo pola penzije, ali oni neće o tome ni da razmišljaju. Takođe, nemam ništa protiv što si izneo svoje subjektivno mišljenje i naglašavam da nije ni u kakvoj suprotnosti sa Pravilima Foruma. Međutim, gledajući tvoj potpis pomislio sam da ću možda i ja po odlasku u penziju da počnem deci da pričam o modi i ukusima i to me je baš uplašilo.
Dakle, ne bi trebalo ni tebi da smeta što sam izneo svoj, takođe subjektivan, strah kao i stav o obe varijante Logana. I dan danas je za mene Logan 1 zakon, ima identitet. Gledam ga u avliji, pored kojekakvih ne-znam Chevroleta, Seata, Renoa i ostalih i baš mi upada u oči kako su svi ti ostali napravljeni na isti kalup, ko jaje jajetu. Logan 2 je pokušaj da se Dacia ukalupi u takav isti kalup i meni se to ne sviđa, ništa više. Potpuno je "običan" auto i to je to.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

lovac

Off topic:

Nema ljutnje Loganovac!
A što se tiče penzije - nema ništa lepše, pod uslovom da odeš relativno mlad i zdrav i ako nemaš materijalnih briga!
Sad mi je samo preostalo da dočekam unučad i životna celina je zaokružena!

Pozdrav - idemo dalje!

Saja174

Ako cete mene pitati oba su ruzna (nazad, naprijed su O.K.).

A kad bih morao reci koji mi je ljepsi, to bio bio MK1 ljepsi je od dvojke.

ppejic

Uživo izgleda sve poptpuno drugačije nego na slikama.

ivan-bgd

Imao sam prilike da vozim logan2 sa motorom 1.2 16v i ugrađenim LPG,bele boje(ugradio sam taxisti taximetar) ,solidan auto za iole normalne pare.Ali auto za penzionersku vožnju.A gepek....može da se pohvali velikim gabaritom,dosta prostora i na zadnjoj klupi,lepo iskorišćen prostor.Međutim to i dalje nije onaj fabrički plin koji sam zatekao u jednom seniku koji je stvarno izašao sa plinskim uređajem iz fabrike i na samoj instrument tabli ima pokazivač količine plina u rezervoaru.Dakle to se kod nas verovatno nadograđuje.I nervira me što nema u ponudi jači dizel motor od 90ks nego ga samo stavljaju u MCV.Možda ga ima u ponudi za EU i neke druge zemlje.

ppejic

U DE i AT nema Logana limuzine već samo MCV, a 90hp dCi se isporučuje samo u najvišim nivoima opreme.

ivan-bgd

Kod običnog logana nema jačeg motora u ponudi uopšte,makar na sajtu dacie,hit auta..itd...

Ivan91

Vozio sam prvi put logana po ostroj zimi,  nekih 150 km na jakom minusu, tipa - 20. Na auto putu pri 100, 120 jako tesko odrzati temp u kolima a da ti se tipa faca i noge ne prze a da nazad bude ok, jednostavno odsvuda duva po malo i hladi se unutra jako brzo.
Prvo paljenje posle par dana stajanja na minusu je bilo ko mina, ocekivano, problem je sto je on opet prebacio na plin prerano i auto se ugusio i stao. Tek posle 10-ak min voznje sa sve 15 ak min stajanja u mestu je auto mogao da radi na plin, posle takih problema nije bilo.
Ono sto jeste stvarno dobro, je da sa 4 wintere nove , esp radi kao sat i nikakvih problema nisam imao na ledu ni snegu. A bilo ga je dosta.  :dobro:

Sasa_NS

Oteraj ga u servis da ti podese gasni uređaj, verovatno je u podešavanjima stavljena niža temperatura prebacivanja nego što je potrebno pa te sada zeza. Leti je to super jer brže prebacuje na gas, ali zimi baš i ne. Kako misliš da duva odasvuda? Nije valjda da ne dihtuje dobro?