logan styling farovi i stopke

prethodna tema - sledeća tema

Keka

#60
O stop svetlima naravno, farbanje farova je zabranjeno (pise i na spreju), ali Zac voli malo da zastrani  :whistling:

Isprobao sam ovu teoriju malopre u podrumu na starim stopaljkama od Kadeta.

Ovako tuzno su izgledale pre nego sto sam ih skinuo-oljustene i matirane.


jpeg image hosting

Stari sprej ne ide dole sa vodenom smirglom, pa sam morao da upotrebim malo grublju, a posle toga vodena smirgla. Ostali su vidljivi risevi.


jpg image hosting

Zatim sam stavio jedan sloj prajmera za plastiku. Risevi su postali mnogo manje uocljivi, a plastika je dobila sjaj.


image host

Na kraju sam isprskao jednim slojem Motipove boje za tamnjenje stopaljki, medjutim malo mi se razlilo na prelazu izmedju zmigavca i stop svetla i na prelazu rikverc svetla i macijeg oka. Posto je ovaj sprej izuzetno bistar, najbolje je farbati stopaljku u vodoravnom polozaju. Sjaj je ostao, ali nisam nesto zadovoljan, vide se i dalje risevi, i mestimicno sitni mehurici. Desno je stara stopaljka.


image upload


U svakom slucaju treba koristiti sto finiju smirglu (i izuzetno mnogo smirglanja, narocito za vec farbane stopaljke), obavezno prajmer, i na kraju jedan do dva sloja boje za tamnjenje. Medjutim postoji velika sansa da se boja razlije i da se sve ubrlja.

Eventualno resenje za oljustene stopaljke je samo farbanje prajmerom i jednim slojem bezbojnog laka (nakon smirglanja), mada i on moze da se razlije.

Ili kupovina novih stopaljki.

I dalje stojim iza toga da je mnogo zezanja i da tu ne treba nista dirati. Ljudi svasta probaju, vide i nauce.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Zac, nije poceo pricu o farovima  :rtfm: , vec se umesao kada je spomenuto smirglanje farova.

Keka

Jasno je da je covek na umu imao stopaljke kad je rekao far, a njihova plastika sa usmeravanjem svetla ima veze kao mi sa baletom. Da ne spominjem sto kod novih farova plastika ima samo zastitnu ulogu dok je glavna uloga u prelemanju na reflektoru, a kod starih stako sa svojim reljefom je imalo ulogu i u prelamanju pored reflektora.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Koliko sam ja upucen, prednja svetla zovemo farovi a zadnja nazivamo stop svetla, a sto se tice prelamanja na samom reflektoru, to je tacno, ali ako ispred tog reflektora postavis matiranu plastiku, dolazi do razlivanja svetlosng snopa, u ostalom, sam si postavio slike kako izgleda plastika posle smirglanja, i sam kazes da se risevi vide i posle prajmera....   :whistling:

Veterinar

#64
Zapravo, zadnja svetlosna grupa...  

Citat: Keka poslato 05.01.2012. - 20:36
I dalje stojim iza toga da je mnogo zezanja i da tu ne treba nista dirati. Ljudi svasta probaju, vide i nauce.

Slazem se. Opet, s obzirom na to kako se tema zove, podrzavam svaku inicijativu uz detaljan opis na koji nacin su promene na svetlosnim grupama nacinjene.

staracstol

Ja sam mislio na zadnja svetla ili ti štopaljke. Potpisujem da su 2000 šmirgla i alkohol iz raja izašli i da se štopaljke neće sjebati tako. Izvinjavam se za zabunu koju sam izazvao korišćenjem reči far, mada tehnički, sve sa sjajnom šoljom iza sijalice i jeste far. Keko, svaka čast za slike. Ako se naoružate strpljenjem, rezultat može biti fenomenalan.

zac

@staracstol,  :to:  ja sam mislo da pricas o prednjim farovima.

Gagi1/2

Keko :dobro: :aplause:.
Koje si gradacije šmirgle koristio?

Ustvari, zanima me, ako se već stavlja prajmer, dali je potrebno prethodno šmirglati? Mislim, ipak je to prajmer predviđen baš za plastiku - nebi trebalo lako da se guli. Možda je dovoljno samo dobro odmastiti?
Govorim, naravno, o novim štopaljkama gde ne treba skidati stari sloj farbe.

Keka

Ne znam, nije pisalo na poledjini.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

Ja sam sa drugarom svojevremeno na Ford Sierri radio stopove tako sto smo ih osinuli sa vodenom 600 dok nisu nestala ona sitna slovca sto strce iz plastike, posle toga vodenom 2.000 pa alkoholom i sonax sprej za zatamnjivanje. Drzalo se preko 10god i drzalo bi i duze ali je gradski bus u poludu razbio auto.

DrJekyll

Ja kada sam farbao Motip-ovim sprejom "zadnju svetlosnu grupu"  :doh: imao sam isto problema sa prelivanjem jer je sprej dosta redak i nije toliko taman. Onda sam svaki sloj tanko stavljao i između slojeva pravio pauzu oko 15ak min. Bilo je oko 4-5 slojeva dok nisam dobio ton boje koje sam hteo.
Jeste dosta cimanja, ali meni je vredelo i baš mi se sviđa ovako više nego fabrički.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

staracstol

Tačno tako šjor doture, pa nije kriv sprej što je redak, više slojeva pa polako, samo je krajnji rezultat bitan.

staracstol

Pre neku noc pogledam moje predivno ispolirane farove i primetim da se unutar same plastike nalaze neki sitni kraceri. Poludim, prespavam, nazovem kolegu Zeljkor-a i narucim "Black edition" set 2 kom. Stigli postom sutradan. Farovi su extra, sijalice vec unutra. Slike samih farova cu postaviti uskoro. Kad mi prodje frka idem do majstora da ih ugradim pa bog da me vidi :)

Loganovac

Ne vidi se na Željkovom sajtu baš najbolje, ali rekao bih da to izgleda ovako:



Živo me zanima feedback po ugradnji - kako izgleda vidi se  :dobro: , još da čujemo kako sija...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.