Sandero ambiance+ TNG - misljenje i ugradnja gasa

prethodna tema - sledeća tema

edc

#15
Citat: sandero1.4mpi poslato 24.09.2009. - 23:28
Nemam puno zamerki ,ali najgore od svega je sto levi brisac se ne moze podici do kraja udara u ivicu poklopca haube i grebe je. :bullshit:

Tako je na svim sanderima na kojima sam gledao, ukljucujuci i mog! Negde samo levi (tada desni promasuje za dlaku) a negde i levi i desni brisac kada se preklope udaraju u haubu. Problem je u tome sto su za daciju sandero uzeli brisace valjda od logana pri tom previdevsi udaranje brisaca u haubu.
Kod renoa sandera su stavljeni drugaciji brisaci, koji se preklapaju malo vise i tamo nema udaranja u haubu! Svaki put kad stanem na semafor i kad kojekakvi likovi hoce da mi brisu soferku,
moram da ih teram da mi slucajno ne dignu brisace, a to se isto dogadja i na benzinskim pumpama!  :ljut: Proso ne mogu da verujem da su "inzenjeri" dacije napravili takav propust!

kiconix

Mozda i nije propust, kod C5 je nemoguce doci do brisaca dok ih ne dignes do kraja jer su celi ispod haube. Das kontakt upalis brisace, kad dodju u gornju tacku skines sa kontakta i nema problema.
PS. Ponavljam, mozda, a mozda je ipak stednja u pitanju.

mrprofy

Citat: sandero1.4mpi poslato 24.09.2009. - 23:28
Nemam puno zamerki ,ali najgore od svega je sto levi brisac se ne moze podici do kraja udara u ivicu poklopca haube i grebe je. :bullshit:

To je ocigledno fabricka greska, tj greska konstruktora, koja je ispravljena na Stepveju!
Meni se farba skroz ogulila na tom mestu, i vec izvesno vreme razmisljam da kontaktiram RenoNisan, i da trazim da mi otklone nedostatak, npr. ugrade brisace kao na Stepveju.
Sve mi se cini da mi oni bas nece izaci u susret, tako da predlazem da se svi mi koji imamo Sandera, i uocili smo dati problem, udruzimo, i kao grupa trazimo adekvatno resenje uocene manjkavosti. Sve ovo predvidja novi zakon o zastiti potrosaca, samo jos da ga usvoje.
Otvoricu novu temu o ovome.
poz

Saša

#18
Kod mene na sanderu oba brisača se podižu bez problema. Video sam da su napravili neki "zglob" pa prilikom podizanja metlice nema nikakvih problema. Ako nekog zanima mogu da slikam pa da okačim.

novikorisnik

Vedus, da li bi mogao, sad posle ovoliko vremena od ugradnje gasa, da izneseš neke utiske kao što si u prvom postu? Nedavno kupih sandera pa se lomim, ugraditi gas ili ne...

kiconix

Nema tu lomljave, ako prelazis solidnu kilometrazu ugradi, ako ne batali pricu.

bocca

da bi ti se odplatio treba ti izmedju 30 i 35 hiljada kilometara, zavisi od cena koje se menjaju (ako ugradjujes u ovlascenom servisu) ako to prelazis za 2 godine onda ugradjuj. ako to prelazis za 6 godina onda dobro razmisli. :dobro:

neskafa

Po trenutnom odnosu cena gasa i bmb-a ugradnja se isplacuje na 25000km ili manje.

8lx128din=1024
9,5x62din=589
Razlika na 100km je 435 din, tj 4,35 po km

Cena ugradnje je 950e~95000din

95000/4,35= 21839km
Dakle, ako prelazis 11000km godisnje (po trenutnim cenama) isplatice ti se za 2god

Da li gresim?  :hm:
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

Keka

Ugradnja moze da bude i 500 evra, a potrosnja nesto manja ako vozi na otvorenom, tako da moze da se isplati i ranije.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Raja

Isplati se u svakom slučaju. Pa nisu ljudi blesavi što sve više i više prelaze na TNG bez obzira na kalkulaciju (posle 20 ili posle 30000km). Veruj mi, lakše je nasuti pun rezervoar za 3000 nego za 5000din.

neskafa

Citat: Keka poslato 03.05.2011. - 12:44
Ugradnja moze da bude i 500 evra, a potrosnja nesto manja ako vozi na otvorenom, tako da moze da se isplati i ranije.
Racunao sam nalosiju varijantu - onu da ostane garancija.
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.